Shakira grozi 8 lat więzienia w Hiszpanii za oszustwa podatkowe

Sąd będzie teraz musiał zadecydować o przebiegu procesu i wyznaczyć termin.

Barcelona:

Hiszpańscy prokuratorzy powiedzieli w piątek, że będą starać się o ponad osiem lat więzienia przeciwko światowej gwiazdy muzyki Shakirze, po tym, jak odrzuciła ugodę dotyczącą zarzutów o uchylanie się od płacenia podatków.

Prokuratorzy w Barcelonie zażądają również grzywny w wysokości prawie 24 milionów euro (24,5 miliona dolarów) od 45-letniego piosenkarza Hipes Don’t Lie, którego oskarżają o oszukanie hiszpańskiego urzędu skarbowego z 14,5 miliona euro z uzyskanych dochodów. w latach 2012-2014.

Shakira, która sprzedała ponad 60 milionów albumów, odrzuciła w środę ugodę, mówiąc w oświadczeniu za pośrednictwem swojego prawnika, że ​​jest „absolutnie pewna swojej niewinności” i postanowiła pozostawić sprawę w sądzie, „pewna”, że jej niewinność zostanie udowodnione.

Oficjalne skierowanie do sądu nie zostało jeszcze ogłoszone, a termin rozprawy nie został wyznaczony.

Prawnicy Shakiry, jednego z największych nazwisk w światowym przemyśle muzycznym, twierdzą, że porozumienie pozostaje możliwe do czasu rozpoczęcia jakiegokolwiek procesu.

Prokuratorzy twierdzą, że Shakira przeprowadziła się do Hiszpanii w 2011 roku, kiedy jej związek z obrońcą Barcelony Gerardem Pique stał się publiczny, ale utrzymała oficjalną rezydencję podatkową na Bahamach do 2015 roku. Para, która ma dwoje dzieci, ogłosiła separację w czerwcu.

W środę gwiazda skrytykowała „całkowite naruszenie jej praw” i „arbitralne metody” stosowane przez prokuraturę.

Twierdziła, że ​​powodowie „nalegali na żądanie pieniędzy, które zarobiłem podczas moich międzynarodowych podróży i programu The Voice, dla którego była sędzią w Stanach Zjednoczonych, kiedy „nie była jeszcze rezydentem Hiszpanii”.

Shakira brała udział w konkursie wokalnym w latach 2013-2014.

Jej prawnicy twierdzą, że do 2014 r. większość pieniędzy zarabiała na podróżach międzynarodowych, dopiero w 2015 r. przeprowadziła się na pełny etat do Hiszpanii i wypełniła wszystkie swoje zobowiązania podatkowe.

Mówi, że zapłaciła 17,2 mln euro hiszpańskim organom podatkowym i „od wielu lat nie ma długów wobec Skarbu Państwa”.

READ  James Cromwell położył rękę na ladzie Starbucks w proteście przeciwko wegańskiemu podatkowi od mleka

W maju sąd w Barcelonie oddalił apelację piosenkarki o wycofanie zarzutów.

Shakira została wymieniona w jednym z największych wycieków dokumentów finansowych w październiku 2021 r., znanym jako „Pandora’s Papers”, wśród osób publicznych powiązanych z aktywami offshore.

Dzięki mieszance rytmów latynoskich i arabskich oraz wpływom rocka, trzykrotna zwycięzca Shakira osiągnęła międzynarodowy sukces piosenkami takimi jak „Hips Don’t Lie” i „Waka Waka”, oficjalna piosenka zespołu. Mistrzostwa Świata 2010.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z syndykowanego kanału.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.