Shakur Stevenson pokonuje Oscara Valdeza, aby zjednoczyć lekkie tytuły juniorów jednogłośną decyzją

Aby udowodnić, że jest jednym z najlepszych w boksie, Shakur Stevenson postawił tytuł WBO Junior Lightweight Championship przeciwko mistrzowi WBC Oscarowi Valdezowi w Wielka gra zjednoczenia Saturday Night w Las Vegas. Chociaż walka była najniebezpieczniejsza w karierze Stevensona, wykonał bardzo łatwą robotę z Valdezem, odnosząc szerokie jednogłośne zwycięstwo.

Valdez, wojownik znany ze swojego twardego i agresywnego stylu w swoich walkach, większość walki spędził w neutralnej pozycji, stojąc przed Stevensonem, nie puszczając rąk. Takie podejście pozwoliło Stevensonowi zastosować prostą strategię ciosów, aby ustawić prostą w lewo od jego południowej pozycji.

Valdez miał krótkie chwile sukcesów, czasami będąc w stanie przebić się do przodu i rzucać celnymi strzałami w bardziej wyszkolonego Stevensona. Te chwile były jednak nieliczne i często to Stevenson wykonywał najważniejszą pracę.

Największy moment walki nadszedł w ósmej rundzie, kiedy Stevenson trafił w prawy sierpowy, który przypadkowo trafił Valdeza. Sekundy po prawym haku Valdez odrzucił liny. Z linami, które go trzymały, został skazany na nokaut, dając Stevensonowi rundę 10-8 i dodatkowe wypełnienie w walce, w której nigdy tego nie potrzebował.

Valdez po prostu nie stanowił żadnego realnego zagrożenia dla Stevensona w pełnych 12 rundach, pozostawiając ring z opuchniętą i zaczerwienioną twarzą po tym, jak absorbował rundę za rundą ostrych, czystych strzałów.

W rzeczywistości, być może najniebezpieczniejszy moment nocy dla Stevensona nadszedł, gdy przerwał wywiad po walce, aby oświadczyć się matce swojej młodej córki na środku ringu. Powiedziała tak, dając Stevensonowi swoje drugie zwycięstwo pewnego wieczoru.

Ostateczne karty wyników to 117-110, 118-109 i 118-109, wszystkie, co nie dziwi, Stevensona.

Zapytany o swój kolejny krok na ringu, Stevenson przyznał, że jego przyszłość może być w wadze lekkiej, zanim powiedział, że natychmiastową troską było zebranie dwóch kolejnych pasów juniorów w wadze lekkiej.

READ  2022 Miami Grand Prix raport i najważniejsze informacje: Verstappen wygrywa inauguracyjne Grand Prix Miami nad Leclerc po spóźnionym dramacie Safety Car

„Jestem supergwiazdą w tym sporcie” – powiedział Stephenson. „Opisz je, mają na imię. Jestem gotowy na kogo… ktokolwiek, każdy z mistrzów. Mam zamiar zebrać wszystkie pasy w wieku 130 lat i stać się niekwestionowanym. Zasługuję na gwiazdę. „

Nie masz dość boksu i mieszanych sztuk walki? Zdobądź najnowsze informacje o sportach walki z dwóch najlepszych sportów w branży. Subskrybuj Morning Kombat z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Aby uzyskać najlepszą dogłębną analizę i wiadomości, w tym analizę w czasie rzeczywistym Taylor vs. Serrano i Stevenson kontra Valdez pod koniec nocy poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.