Skarb Państwa wyemituje 170 miliardów dolarów w bonach skarbowych mniej więcej w dacie X.

sekretarz skarbu Janet Yellen.
Drew Angerer/Getty Images

  • Departament Skarbu planuje w tym terminie wyemitować bony skarbowe o wartości 170 miliardów dolarów.
  • Aukcje zostaną rozstrzygnięte 1 czerwca, co może nastąpić, gdy rządowi zabraknie pieniędzy.
  • Tymczasem saldo gotówkowe rządu spadło do mniej niż 50 miliardów dolarów.

Ministerstwo Skarbu planuje wyemitować obligacje o wartości około 170 miliardów dolarów mniej więcej wtedy, gdy rządowi zabraknie gotówki, chyba że ustawodawcy podniosą pułap zadłużenia.

We wtorek Departament Skarbu przeprowadzi aukcję trzy- i sześciomiesięcznych banknotów o wartości 119 miliardów dolarów, a sprzedaż zostanie rozliczona dwa dni później, 1 czerwca. Również.

Obawy przed niewypłacalnością osłabły, gdy ustawodawcy wskazali, że są bliscy porozumienia w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia. Ale kluczowi konserwatyści pozostają ostrożni, a ponieważ termin jest oddalony o zaledwie kilka dni, margines błędu jest niewielki.

Sekretarz skarbu Janet Yellen potwierdziła w tym tygodniu, że rządowi zabraknie pieniędzy już 1 czerwca.

Ale planowana na przyszły tydzień aukcja bonów skarbowych o wartości 170 miliardów dolarów może wskazywać, że Departament Skarbu nadal ma pole manewru w ramach swoich „nadzwyczajnych środków” i że 1 czerwca może nie być ścisłym terminem.

Tymczasem saldo gotówkowe rządu nadal się kurczy. Od środy Konto ogólne Skarbu Państwa Wyniósł 49,5 miliarda dolarów, co oznacza spadek z 60,7 miliarda dolarów w zeszły piątek i 140 miliardów dolarów dwa tygodnie temu.

Konto ogólne Skarbu Państwa jest wykorzystywane do spłacania długów z tytułu obligacji rządowych – co zapobiega bankructwu Stanów Zjednoczonych – wśród niezliczonych innych wydatków, takich jak świadczenia i pensje dla pracowników federalnych.

Ta gotówka znajdzie się pod presją w przyszłym tygodniu, ponieważ 1 czerwca to także data zapadalności bonów skarbowych o wartości 117 miliardów dolarów, Według Reutera.

Konto Skarbu Państwa odpływa i odpływa codziennie wraz z napływem wpływów z podatków i wypływem płatności, co utrudnia dokładne przewidzenie, kiedy rządowi zabraknie pieniędzy. Analitycy z Goldman Sachs przewidywali wcześniej, że Data X może przypadać pomiędzy 8 i 9 czerwca.

READ  Rynek NFT wstrzymuje większość transakcji z powodu rozprzestrzeniania się fałszywych i skradzionych tokenów

Jeśli Skarbowi zabraknie pieniędzy przed osiągnięciem stabilnego porozumienia, Stany Zjednoczone popadną w niewypłacalność, wywołując bezprecedensowy kryzys gospodarczy, który może doprowadzić do globalnej recesji. JPMorgan szacuje, że szanse na to, że rząd przejdzie datę X bez porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, wynoszą 25% i rosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *