Ślub wnuczki Bidena nadaje młodzieńczy charakter 80-letniemu prezydentowiCNN

prezydenta Joe Bidena W ten weekend kończy się 80 lat, ale Big Bash w Białym Domu to zupełnie inna i młodzieńcza okazja. Naomi BidenNajstarsza wnuczka Bidena poślubiła Petera Neilla w sobotę na południowym trawniku przed Białym Domem.

Dzień po ślubie Biden zapisze się w historii Ameryki jako jedyny ośmioletni prezydent, co jest liczbowym kamieniem milowym, który zwraca uwagę na główny problem, który nęka Bidena wraz z jego przeciwnikami: jego wiek. Pomimo niedawnych sukcesów — zaplanowanych wyborów śródokresowych Demokratów, względnie spokojnych podróży do Egiptu i Azji oraz Nudna zapowiedź prezydenta Biden nie może otrząsnąć się z faktu, że jest najstarszym dowódcą, jakiego widziała Ameryka – od czasu swojego dawnego rywala, Donalda Trumpa.

Ale efektowny ślub dwudziestokilkulatków rozpoczyna nowy rozdział w życiu muzyką, tańcem i hulankami, dzięki czemu weekend z okazji 80. urodzin wygląda młodziej. Dwie osoby zaznajomione z planowaniem ślubu twierdzą, że to nie przypadek, że weekend poślubny Naomi Biden zbiega się z Dniem Prezydenta – „kwestia wieku”, której Biden nie lubi podkreślać.

„Małżeństwo zapewnia pewną osłonę” – mówi jedna z osób.

Wesele, o którym CNN poinformowało, że na liście gości znalazł się rozszerzony klan Bidenów, a także przyjaciele i rodzina pary, był swego rodzaju początkiem dla małomównych Bidenów do rozpoczęcia namiętnych dyskusji na temat tego, czy Joe Biden powinien kandydować. Drugi termin.

Wkrótce po ślubie, Jill Biden i Joe Biden odwiedzą Nantucket w stanie Massachusetts, święto Dziękczynienia; Ponieważ Boże Narodzenie szybko depcze po piętach, zegar tyka w kierunku potrzeb Bidena Czy będzie w pobliżu w 2024 rokulub na zewnątrz. Zarówno prezydent, jak i pierwsza dama powiedzieli, że rozważają zalety i wady drugiego biegu, co Biden wcześniej powiedział, że „zamierza”.

Ślub składa się z trzech części, powiedziała CNN osoba zaznajomiona z planowaniem. Ceremonia, która rozpoczęła się około 11:15 czasu wschodniego i zakończyła o 23:50, odbyła się na South Lawn – miejscu, które wcześniej nie było wykorzystywane do ślubów w Białym Domu. Przy temperaturze 39 stopni nie było namiotu, co zapewniało chłodny poranek na świeżym powietrzu, potwierdziło źródło. Goście przybyli do kompleksu Białego Domu wcześnie w sobotę, gdzie wszyscy przeszli testy na Covid-19, powiedziało CNN dwie osoby zaznajomione ze sprawą. Na siedzeniach umieszczono koce i szale, aby było im ciepło.

READ  Sędzia federalny w Luizjanie zakazał administracji Bidena zawarcia rozdziału 42

Według dwóch osób znających szczegóły małżeństwa, rodziców panny młodej, Huntera Bidena i Kathleen Buhle, która poprowadziła ją do ołtarza. The Verve zagrali „Bitter Sweet Symphony”, gdy Naomi Biden szła do ołtarza. Panna młoda miała na sobie suknię z długimi rękawami, welonem i trenem zaprojektowaną przez Ralpha Laurena, podają te same źródła.

Po złożeniu ślubów w Białym Domu miało się odbyć kameralne, tylko rodzinne przyjęcie weselne, a później wieczorem goście mieli wrócić na uroczyste przyjęcie z deserem i tańcami. Należy ją przeprowadzić w pomieszczeniu.

W pewnym sensie 28-letnia Naomi Biden cieszy się małżeństwem w Białym Domu. Biden, współpracownik w waszyngtońskiej firmie prawniczej Arnold & Porter, jako pierwszy zmusił swojego dziadka do ucieczki.

Nawet jako patriota, Joe Biden ma Zawsze obejmował swój duży krąg rodzinny, w tym jego pięcioro najstarszych wnuków, rozważając życiowe wybory. Jego wrażliwość na ich uczucia i agresywny charakter paskudnej bitwy politycznej mocno ciąży mu na głowie.

„Nie sądzę, abyśmy jako rodzina podjęli decyzję, czy to dużą, czy małą”, powiedziała Naomi Biden w wywiadzie wideo odtwarzanym na Narodowej Konwencji Demokratów w 2020 roku.

Chociaż zwykle zapraszana przez starszych członków rodziny Bidena, to Naomi Biden zwołała najważniejsze, osobiste, wspólne spotkanie rodzinne, które miało największy wpływ na przyszłość Joe Bidena. Biden był zmartwiony – choć nie byli.

„Myślał, że zwołujemy spotkanie, żeby przedyskutować, czy go lubimy, czy nie [run,] Ale tak naprawdę: „Dołącz do tego wyścigu! Pospiesz się!” – powiedziała Naomi Biden. Od tamtej pory Naomi bardzo głośno wypowiadała się na swoich kanałach w mediach społecznościowych na temat kwestii demokratycznych i wspierała swojego dziadka. 12 listopada napisał na Twitterze: „Demokracja wygrywa w Senacie. Nie myśl, że Twój głos nie ma znaczenia.

Naomi jest także wnukiem Najbliżej dziadków – dosłownie. Ona i Neal, niedawny absolwent wydziału prawa University of Pennsylvania, który studiował bezpieczeństwo narodowe w Georgetown University Law Center, przeprowadzili się do Białego Domu w sierpniu zeszłego roku, jak powiedziała CNN osoba zaznajomiona z warunkami mieszkalnymi.

READ  Światowe ceny żywności wzrosły do ​​rekordowo wysokiego poziomu od czasu inwazji rosyjskiej Bezpieczeństwo żywieniowe

Bycie tak blisko miejsca ślubu pary zwiększyło ich zaangażowanie w planowanie. CNN donosi, że Jill Biden zajmuje się głównie planowaniem ślubów, z planistą ślubów Brianem Rafanellim, założycielem Rafanelli Events. Rafanelli nie jest obcy urządzaniu wystawnych przyjęć w Białym Domu; Nadzorował siedem uroczystych kolacji podczas prezydentury Baracka Obamy, w tym ostatnią we Włoszech, podczas której gościł namiot ze szklanym dachem na South Lawn i wystąpiła Gwen Stefani.

Zaplanował także i poprowadził ślub Chelsea Clinton w 2010 roku.

Ślub wyprodukowany przez Rafanellego nie był tanim przedsięwzięciem. Cena wielu jego wydarzeń zaczyna się od około 300 000 $ i może sięgać milionów dolarów. „Zgodnie z innymi prywatnymi wydarzeniami organizowanymi przez Pierwszą Rodzinę, zgodnie z tradycją poprzednich ceremonii ślubnych w Białym Domu w poprzednich administracjach, rodzina Bidenów zapłaci za imprezy weselne w Białym Domu” – powiedziała Elizabeth Alexander, dyrektor ds. Komunikacji Jill Biden . CNN.

Rodzice Naomi Biden, którzy rozwiedli się w 2017 roku, napisali wspomnienia o zmaganiach w ich związku, z których wiele dotyczyło wieloletniej walki Huntera Bidena z nałogiem.

Rodzina Neala pochodzi z Jackson Hole w stanie Wyoming, gdzie para zaręczyła się we wrześniu 2021 roku. (Pierścionek zaręczynowy zawiera obrączkę z pierścionka zaręczynowego babci Neila, który został zaprojektowany przez jubilera DC, osoba znająca się na jego konstrukcji powiedziała CNN.)

Wybór Ralpha Laurena przez Naomi Biden na projektanta jej sukni ślubnej nie jest do końca zaskakujący; Kilku znawców mody, z którymi wcześniej kontaktowało się CNN, spekulowało, że praca trafiła do Lauren, być może najsłynniejszej żyjącej obecnie amerykańskiej projektantki mody. Joe Biden, mający słabość do ubrań Lauren, założył je w dniu inauguracji, a Jill Biden również została sfotografowana z tą metką. W marcu Naomi i jej siostra Finnegan (23 l.) oraz Neil wzięli udział w pokazie mody Ralph Lauren jesień 2022 w Nowym Jorku, co wywołało dyskusję, że w swoim ślubnym stroju będzie miała przynajmniej jednego projektanta. Biały Dom nie skomentował spekulacji dotyczących sukni, ale źródła powiedziały CNN, że panna młoda będzie miała na sobie dwa różne stroje ślubne, jeden na ceremonię, a drugi na przyjęcie.

READ  Okręt marynarki USS Sullivan częściowo zatonął w Buffalo

Zdjęcia ze ślubu zostaną udostępnione prasie w sobotę po południu, w pewnym momencie między poranną ceremonią a wieczornym przyjęciem, powiedziała osoba zaznajomiona z planowaniem. Pomimo kilku protestów ze strony Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu, które domagało się, aby prasa mogła relacjonować ślub w domu, Biały Dom był nieugięty, aby narzeczeni mieli prywatność podczas ślubu.

Niewątpliwie ślub będzie w tym roku towarzyskim wydarzeniem Białego Domu, a być może całej administracji Bidena. Girlandy białych róż i innych kwiatów zwisają z balkonu Trumana i wiją się po schodach prowadzących na South Lawn; Duże dopasowane wieńce i łuk kwiatowy otaczają wejście do Sali Dyplomatycznej. To dopiero dziewiętnasty ślub w Białym Domu, ostatni odbył się w Ogrodzie Różanym w 2013 roku, kiedy Pete Souza, główny fotograf Obamy, wziął ślub. Jenna Bush była ostatnią córką prezydenta, która świętowała ślub w Białym Domu w czerwcu 2008 roku. Bush zorganizował swój ślub i przyjęcie kilka miesięcy wcześniej na ranczu rodziny Bushów w Teksasie, ale jego ojciec, George W. Bush gościł w Białym Domu prawie 600 gości na drugim przyjęciu swojej córki.

Ale zakres i skala ślubu Bidena ma więcej wspólnego z Lucy Johnson, która zorganizowała przyjęcie we Wschodnim Pokoju po ślubie z Patrickiem Nugentem, oraz Lindą Johnson, która poślubiła Charlesa Rappa w Pokoju Wschodnim Białego Domu w 1967 roku. Tricia Nixon poślubiła Edwarda Fincha Coxa w czerwcu 1971 roku pod kwiecistą białą altaną ustawioną w Ogrodzie Różanym. Wszystkie te wesela to medialna kocimiętka, a gazety drukują przepisy na wysokie na 6 stóp ciasta weselne.

Kawałki córek Johnsona i ciasta Nixona zostały wysłane do Narodowego Muzeum Historii Ameryki w Smithsonian. (Według Stowarzyszenia Historycznego Białego Domu Nixon został zesztywniały do ​​kawałka o wymiarach 2 na 2 cale, który teraz wygląda jak wysuszona gąbka).

Nie ma jeszcze słowa o smaku ciasta Bidena ani o tym, czy, tak jak w przypadku wspomnianych wesel w Białym Domu, goście zabiorą kawałek do domu na poczęstunek na koniec wieczoru.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *