Śmierć Androida TV jest blisko; Niech żyje Google TV

Google uruchomił Android TV w 2014 roku, ale minęło kilka lat, zanim platforma naprawdę stała się poważnym graczem. Teraz „Android TV” jest w drodze, gdy przejmuje Google TV.

Od prawie dekady „Android TV” pojawia się na telewizorach i urządzeniach do przesyłania strumieniowego takich marek, jak TCL, Sony, Hisense, Nvidia i wielu innych. Od 2020 r. Android TV uplasował się na siódmym miejscu w pierwszej dziesiątce Globalne marki telewizyjne i ich pojawienie się.

Ale później w tym samym roku Google rzucił krzywą piłkę na rozwój platformy. Google TV w powijakach Na Chromecaście z Google TV Klucz sprzętowy do przesyłania strumieniowego jest oparty na tej samej podstawowej platformie, co system operacyjny Android TV, co doprowadziło do dwóch doświadczeń żyjących obok siebie. Google TV, przekierowane rekomendacje dla konsumentów, nad którymi w całości pracowało Google, oraz Android TV, doświadczenie, które budowane było przez lata, a teraz ma zagmatwaną przyszłość. Do dziś łatwo jest pomylić Android TV z Google TV, ponieważ są one sprzedawane obok siebie w wielu miejscach bez jasnego wyjaśnienia, czym się różnią.

Pierwotnie Google powiedział, że to okres przejściowy Będzie trwał tylko dwa lata. Google TV zacznie rozszerzać się na producentów telewizorów w 2021 roku, ale od 2022 roku będzie postrzegany jako jedyne doświadczenie konsumenckie. Cel ten minął, ponieważ niektórzy producenci nadal korzystają z Android TV, ale w przypadku pozostałych dwóch nastąpiła zdecydowana zmiana.

Przede wszystkim prawie wszyscy główni partnerzy smart TV Google przeszli na Google TV. Sony było pierwszeZ TCL dołączy później w 2021 rokuI Hisense w 2022 roku. W Stanach Zjednoczonych zmiana była bardzo wyraźna, podobnie jak teraz Wiele urządzeń Google TV Wystawiony na stronie Best Buy Urządzenia z Androidem TV, która w tym momencie składa się głównie ze starszych pokoleń. A niektóre twierdze, jak np Phillipsaoni również zdecydowali się na ten krok.

READ  Nowa wtyczka N64 Emulator dodaje ray tracing, panoramiczny ekran, 60 klatek na sekundę (i więcej) do klasyków takich jak Zelda i Paper Mario

To samo dzieje się powoli z innymi czynnikami kształtującymi.

Projektory oparte na systemie Android TV stały się stosunkowo popularne w ostatnich latach i Na targach CES 2023 Leica zaprezentowała swój pierwszy projektor dostarczany z Google TV. Chociaż wciąż istnieją nowe modele bez Google TV, w tym Mogo Pro 2 firmy XGIMI, wydaje się, że przejście również tam się zaczyna.

Telewizor laserowy Leica Cinema 1
Leica Cine 1 to pierwszy projektor z Google TV

A dzięki urządzeniom i kluczom sprzętowym do przesyłania strumieniowego Google TV staje się coraz bardziej widoczny. T Mobile Centrum TVvision Dostarczany z Google TV, Mecool wypuścił także więcej modeli Google TV W pałce transmisyjnej KD3 I Pudełko KM7 Plusktóry został uruchomiony właśnie w tym miesiącu. jestem realistąI Skywortha także inne marki.

Mecool KD3 był jednym z pierwszych urządzeń do przesyłania strumieniowego Google TV

Nie oznacza to, że interfejs Android TV jest całkowicie martwy. Doświadczenie będzie nadal dostępne na urządzeniach zaprojektowanych dla operatorów płatnej telewizji, a także w niektórych innych regionach świata. Od początku 2023 roku uruchomiono wiele urządzeń z systemem Android TV AfrykaI ChinyI Tajwan. Co łączy te trzy regiony? Telewizja Google Nie jest oficjalnie dostępny jeszcze w żadnym z nich.

Jednak w tym momencie napis jest prawie na ścianie. „Android TV” jest w drodze, a Google TV przejmuje.

Więcej o Google TV:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *