Sojusznicy Trumpa uruchamiają nowy super PAC, aby wzmocnić kandydatów GOP w połowie kadencji, gdy były prezydent patrzy na kampanię 2024


Waszyngton
CNN

Wielu wiodących partnerów Donald Trump Były prezydent uruchomi nowy super PAC, aby dopingować kandydatów republikańskich Wybory w połowie kadencjiCNN dowiedział się kilka miesięcy później Minimalne wydatki grup związanych z Trumpem To sprawiło, że stratedzy partyjni starają się wypełnić pustkę.

MAGA, Inc. Nazwana, nowa grupa dołączy do istniejącego super PAC, objętego sankcjami Trumpa, w dużej mierze nadzorowanego przez byłą prokurator generalną Florydy Pam Bondi i byłego ambasadora USA w Niemczech Richarda Grenella. Od zeszłego miesiąca grupa wydała ponad 2 miliony dolarów na wspieranie popieranych przez Trumpa kandydatów do Senatu i Izby Reprezentantów w ich głównych wyścigach na początku tego roku.

„Prezydent Trump jest zaangażowany w ratowanie Ameryki i zapewni, że Make America Great Again, Inc. zostanie osiągnięte podczas urny wyborczej w listopadzie i później” – powiedział w piątek rzecznik Trumpa Taylor Pudovich.

Budovich jest odpowiedzialny za kierowanie nowym super PAC wraz z byłym doradcą kampanii Trumpa Stevenem Cheungiem, który będzie pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji; wieloletni ankieter Trumpa Tony Fabrizio; Chris LaCivita, doświadczony agent GOP, zostanie głównym strategiem grupy; i Sergio Gore, który w zeszłym roku opublikował pierwszą po prezydencką książkę Trumpa (zbiór zdjęć z Białego Domu i zdjęć z kampanii) oraz MAGA, Inc., były producent Fox News. Alex będzie pełnić funkcję starszego doradcy firmy Pfeiffer. Do akcji dołączy również Tucker Carlson.

Po raz pierwszy ogłoszono nowy pojazd do zbierania funduszy Trumpa Polityka.

W związku z szybko zbliżającymi się listopadowymi wyborami Trump jest pod presją, by zanurzyć się we własne pieniądze, aby wesprzeć kandydatów, którzy pomogli mu wygrać prawybory, ale teraz podążają lub zbliżają się do swoich demokratycznych przeciwników. Były prezydent, który w ostatnich tygodniach skarżył się sojusznikom na wyścigi w Senacie w Pensylwanii, Ohio i Arizonie, miał pod koniec sierpnia około 103 miliony dolarów w swojej kasie, zgodnie z raportami finansowymi kampanii jego głównego PAC, Save America i Save America . Grupa Bandy-Run.

READ  Unia Europejska proponuje stopniowe embargo na rosyjską ropę w następstwie sankcji wobec Moskwy

Większość z tych funduszy pochodzi od MAGA, Inc. , który ma zacząć wydawać się już w przyszłym tygodniu na kluczowe wyścigi średnioterminowe, powiedzieli ludzie zaznajomieni z tą sprawą.

„Jest bardzo zaniepokojony Pensylwanią” – powiedziała jedna z osób, która niedawno rozmawiała z Trumpem, pod warunkiem zachowania anonimowości z obawy przed zemstą. „Rozmawialiśmy o Pensylwanii [GOP Senate hopeful Mehmet] Cytowano, że Oz powiedział, że głosowałby za poświadczeniem wyborów w 2020 roku, a prezydent powiedział: „Teraz, dlaczego miałby to zrobić?”. ”

Ta sama osoba powiedziała, że ​​Trump wyraził również zaniepokojenie kandydatem do Senatu JT Vance, który stoi przed nieoczekiwanym wyzwaniem ze strony demokraty z Ohio, Tima Ryana. „On naprawdę lubi JD, ale Ohio jest trochę za blisko, by było mu wygodnie”.

Do tej pory Trump odmawiał otwarcia kurków, aby pomóc swoim kandydatom w wyborach powszechnych. Save America przekazało milion dolarów pro-Oz PAC na krótko przed prawyborami w Pensylwanii, a były prezydent od tego czasu nie wspierał finansowo republikańskiego Senatu. W Ohio, Save America wypisał czek na 5000 dolarów na kampanię Vance’a w czerwcu.

Doradcy Trumpa od dawna nalegali, aby jego wydatki były uzupełniane wiecami wyborczymi i zbiórkami pieniędzy, w tym niedawnymi wiecami w Pensylwanii i Ohio. Wcześniej w tym roku. Ale inni twierdzą, że nie należy lekceważyć braku wsparcia finansowego byłego prezydenta.

„Trump nigdy nie robi wszystkiego, aby pomóc kandydatom – chyba że widzi sposób, w jaki mu to pomaga. Jego obóz mówi:„ Cóż, pomaga im, robiąc te wydarzenia ”i powiedziałbym, że to nie jest naprawdę pomocne, ponieważ nigdy nie wiadomo jeśli Trump zamierza obrazić kandydata ”- powiedział Doug Haye, strateg GOP i były major komunikacji. Dyrektor Narodowego Komitetu Republikańskiego. Na swoim ostatnim wiecu w Ohio Trump powiedział tłumowi, że Vance „całuje mnie w tyłek”, aby utrzymać swoje poparcie.

READ  Wiadomości o niedawnej wojnie rosyjsko-ukraińskiej i wiadomości z Mariupola: zapowiedzi na żywo

Ogólnie rzecz biorąc, Save America, główne narzędzie pozyskiwania funduszy Trumpa, od stycznia 2021 r. przekazał ponad 8,4 miliona dolarów kandydatom i grupom na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym — znacząca kwota, ale prawie nic w porównaniu z innymi głównymi grupami republikańskimi. To około 1,4 miliona dolarów więcej niż poprzedni prezydent wydał na opłaty prawne w tym cyklu (prawie 7 milionów dolarów). Zgodnie z analizą CNN, pro-GOP Senate Leadership Fund wydaje około 205 milionów dolarów na reklamy w wyścigach senackich w tym cyklu, wliczając w to wydatki, które grupa już wydała i rezerwacje reklam w ciągu następnego miesiąca. Tymczasem Congressional Leadership Fund, który jest powiązany z przywódcą mniejszości domowych Kevinem McCarthy, planuje tej jesieni wydać 141 milionów dolarów na same reklamy.

Osoba zaznajomiona z nowym zespołem Trumpa powiedziała, że ​​tej jesieni wyda „ciężko” w kluczowych wyścigach senackich, kongresowych i gubernatorskich. Trump prawdopodobnie będzie traktował priorytetowo kandydatów, których wcześniej poparł, a grupa skupi większość swoich wydatków na reklamie telewizyjnej i wysiłkach na rzecz wydostania się z głosu, powiedziała osoba bliska Trumpowi.

Grupa była na etapie planowania od miesięcy i mógłby stać się częścią machiny kampanii Rozpoczyna trzecią kandydaturę prezydenckąPowszechnie oczekiwany.

„Nikt nie oczekuje, że Trump wyda każdy posiadany grosz, ale znacząca inwestycja posunie się naprzód” – powiedziała osoba bliska Trumpowi.

Trump, mając na uwadze wcześniejszą datę rozpoczęcia kampanii w 2024 r., czeka, aby zobaczyć, jak Republikanie poradzą sobie w listopadzie – mając nadzieję, że uniknie winy, jeśli ogólne zyski partii rozczarują.

„Uważał, że nie ma żadnych zalet, aby zrobić to przed półroczem, a było wiele wad. W tej chwili celem jest pierwszy kwartał przyszłego roku, ale kiedy wybory się skończą, może to zrobić w każdej chwili” – powiedział Trump. powiedział doradca.

READ  Poświąteczne na żywo: najlepsze oferty na Walmart, Best Buy, Amazon i wiele innych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.