Specjalna misja lądowania na Marsie ma na celu pokonanie SpaceX

Pan Mueller powiedział, że rozmiar i kształt kapsuły będą takie same jak w misji Insight. „To tak, jakby używać tego samego rodzaju materiału chroniącego przed ciepłem, dokładnie tego samego projektu baldachimu” – powiedział. „Więc używamy tylko tego, co NASA już dużo przeanalizowała i zademonstrowała podczas każdej misji tej wielkości, która udała się na Marsa”.

Muller powiedział, że sonda będzie miała rozmiar Insight, ale będzie lżejsza. Podstawowa konfiguracja nie będzie zawierała nawet paneli słonecznych i nie będzie działać przez długi czas, tylko do wyczerpania baterii.

Mueller powiedział, że Impulse rozpoczął rozmowy z NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, które prowadzi misję InSight w tym roku.

Jednak rzecznik JPL powiedział, że do tej pory nie wykonano zbyt wiele pracy między laboratorium a Impulse. „Wygląda na to, że przeprowadziliśmy kilka wstępnych rozmów na ten temat z Impulse” – powiedział rzecznik Andrew Goode. „Ale chociaż chcieli się z nami spotkać w tym roku, to spotkanie jeszcze się nie odbyło”.

Za pośrednictwem rzeczniczki centrali agencji, dyrektor programu eksploracji Marsa, Eric Ianson, powiedział, że NASA nie ma żadnej bezpośredniej komunikacji z Impulse i że nie mają wglądu w szczegóły tego, co firma zamierza zrobić.

Relativity nie jest jedyną prywatną firmą kosmiczną, która ogłosiła misje eksploracji planet.

W 2020 r. Rocket Lab poinformowało, że planuje wysłać Mały statek kosmiczny w 2023 roku przeleci blisko Wenus I upuść sondę, aby sprawdzić, czy w gęstej atmosferze są oznaki życia. Ona też ma Skromny kontrakt NASA na wystrzelenie dwóch małych statków na Marsa Już w 2024 roku. Ale Rocket Lab ma już 25 udanych startów swojej małej rakiety Electron, a w zeszłym miesiącu Wysłano CAPSTONE, kolejna niewielka misja finansowana przez NASA, w kierunku Księżyca. (Przyjedzie tam w listopadzie.)

READ  Ziemia kończy swój obrót w mniej niż 24 godziny i rozbija się ponownie na najkrótszy dzień

Kilka lat temu SpaceX miało też skromne plany dotyczące Marsa, z których później porzuciło.

W 2016 roku firma ogłosiła, że ​​kopia Kapsuła astronauta Dragon Crew — bez ludzkich pasażerów na pokładzie — planowano podróż na powierzchnię Marsa już w 2018 roku. W 2017 roku SpaceX zrezygnowało z tych planów, nazwanych Red Dragon, po zmianie projektu kapsuły na spray w oceanie Zamiast używać silników rakietowych do lądowania na ziemi. (Lądowania na wodzie nie działają na Marsie, gdzie nie ma płynącej wody.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *