Sprzedawanie gównianych edycji Sony PlayStation Plus Classics

Zdumiona małpa z Ape Escape nosi hełm syreny.

zdjęcie: Sony Interactive Entertainment

Lubić Nowa usługa PlayStation Plus Rozpoczęty na całym świecie, ludzie podobno odkryli poważną wadę subskrypcji. klasyczne gry: Wielu z nich używa wersji wydanych w regionach PAL zamiast wersji NTSC, które wielu z nas zna.

Wiadomości po raz pierwszy pojawiły się dziś po południu dzięki użytkownikowi Twittera The_Marmolade, który założył firmę małpa ucieczka Na niektóre drzemki, aby znaleźć grę Działa z niską liczbą klatek na sekundę Nieodłączny w wersjach PAL.

Niektóre odpowiedzi wskazywały, że może to być spowodowane zakupem The_Marmolade małpa ucieczka Za pośrednictwem PlayStation Store w Indonezji (region PAL); Jednak sprawdzenie kodów URL produktów w tajwańskim PlayStation Store wskazuje, że Tajwan (region NTSC) otrzymał dokładnie tę samą wersję PAL co Indonezja. Jego odkrycia wskazywały, że cały świat otrzyma wersje PAL, co jest niepokojącym pomysłem dla każdego, kto chce grać w te klasyki zgodnie z przeznaczeniem.

Playstation nie odpowiedział od razu KotakuSkomentuj prośbę.

PAL odnosi się do metody kodowania używanej w całej Europie i innych częściach świata, ale nie jest zbyt techniczna, wyświetlając wideo z szybkością 25 klatek na sekundę. NTSC, który jest bardziej rozpowszechniony w krajach takich jak Stany Zjednoczone i Japonia, obsługuje około 30 klatek na sekundę. Oba mają swoje zalety, ale jeśli chodzi o gry, gracze, jak można się spodziewać, wolą bardziej płynną liczbę klatek na sekundę NTSC.

VGC niedawno potwierdzone że każda gra z pierwszej ręki w oldschoolowym składzie PlayStation Plus (małpa ucieczkaI Gorące strzały w golfaI Błyskawiczny skok!itp.) są znacznie gorsze od wersji PAL, ale gry innych firm są nie tylko pomijane. Bandai Namco Tekken 2Na przykład jest to NTSC, który powinien zachwycić wszystkich walczących graczy, którzy potrzebują lepszych klatek do wydajności, podczas gdy Team17 Digital robaki armagedon Utknąłem z PAL.

I to nie pierwszy raz, kiedy Sony to zrobiło. Old schoolowe pokazy z Klasyczna konsola Playstation Poszedłem za podobnym, niewytłumaczalnym wzorem. Chociaż prawie połowa nowych nostalgicznych gier konsolowych działa w formacie PAL, nie było ładu i składu. W rzeczywistości wersje PlayStation Classic dzika broń I Inteligentna kostka To był NTSC, w przeciwieństwie do wersji PAL na PlayStation Plus.

Ogólnie rzecz biorąc, podchodzę do ramek dość pobłażliwie, ale jeśli chodzi o zachowanie klasycznych gier poprzez ponowne wydania, jestem trochę mniej wyrozumiały. To zdumiewające, że Sony znowu to robi. Heck, nawet Nintendo daje graczom możliwość przełączania się między NTSC i PAL w klasycznych grach online Nintendo Switch. Jeśli jesteś firmą, która naprawdę poważnie podchodzi do walki z emulacją i dawania ludziom legalnych opcji grania w stare gry wideo, nie jest to sposób na to.

READ  Kojima publicznie odpowiada na twierdzenia Normana Reedusa, że ​​Death Stranding 2 jest w fazie rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.