Sprzedaż Citigroup uderzyła na europejskie giełdy z „szybkim krachem”

Kilka europejskich rynków akcji doświadczyło „szybkiego krachu” w poniedziałek rano po zleceniu sprzedaży do tego czasu

Grupa miejska Spółka ,

c 1,04%

Według osób zaznajomionych z tą sprawą.

Handel zatrzymał się na kilku rynkach po tym, jak główne indeksy giełdowe spadły na kilka minut przed godziną 10:00 czasu środkowoeuropejskiego. Akcje na północy ucierpiały najmocniej, chociaż inne europejskie akcje na krótko spadły w dniu, w którym ceny akcji na całym świecie spadły.

Nasdaq i

Euronext

NV, który prowadzi giełdy w całym regionie, powiedział, że bada przyczynę. Nasdaq powiedział, że nie widzi powodu, aby anulować transakcje.

Grupa miejska

c 1,04%

Ktoś powiedział, że współpracuje z giełdami, aby ustalić, co się stało i dlaczego.

„Jeden z naszych traderów popełnił dziś rano błąd wchodząc w transakcję”, powiedziała rzeczniczka Citigroup w oświadczeniu pod koniec poniedziałku. „W ciągu kilku minut zidentyfikowaliśmy błąd i naprawiliśmy go”.

Charakter i zakres sprzedaży wg

Grupa miejska

Nie było to od razu widoczne.

Inwestorzy uważają, że katastrofa mogła być spowodowana błędem człowieka, znanym w języku branżowym jako „gruby palec”.

Parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Amsterdamie, obsługiwanej przez Euronext.


zdjęcie:

Yuriko Nakao/Bloomberg Aktualności

Szwedzki benchmark, OMX Stockholm All-Share, spadł o prawie 8% przed znacznym odbiciem. W tym samym czasie duński ekwiwalent indeksu spadł o ponad 6%, a także w większości się poprawił. Obie zamknęły się o około 2%.

Rynki zarządzane przez Euronext w Amsterdamie również spadły, po czym znacznie się odbudowały. Holenderski indeks AEX spadł o 3%, a belgijski indeks BEL20 spadł o ponad 5%. Francuski indeks CAC40 spadł o 3%. Wskaźniki te zakończyły dzień w dół o ponad 1%.

Według rzecznika Euronext tymczasowo zawiesił handel, aby zmniejszyć wpływ na rynki. Nasdaq powiedział, że zastosował wyłączniki w bezpośrednim następstwie krachu na głównych giełdach skandynawskich, w tym…

kosmiczny

Oyj i

Stora Insu

Uig.

Handel grubymi palcami może być kosztowny. W 2009 roku Sprzedawca oleju na giętarce Umieścił około 520 milionów dolarów w transakcjach na ropę naftową, co spowodowało, że jego firma poniosła straty w wysokości 10 milionów dolarów. W 2012 roku firma usług finansowych Knight Capital straciła 440 milionów dolarów od A Usterka w handlu komputerowym To wprowadziło miliony transakcji w mniej niż godzinę.

Citigroup ma za sobą historię zaskakujących błędów. W 2020 roku było Zamówione przez organizatorów Do czyszczenia zamierzonych systemów ochrona bankowa A jego klienci zostali ukarani grzywną w wysokości 400 milionów dolarów. Wydaje miliardy dolarów na przekształcenie swojej technologii i wewnętrznych mechanizmów, co jest kosztem, który niepokoi inwestorów. CEO Jane Fraser powiedziała, że Najwyższym priorytetem banku jest prawidłowe zrozumienie sprawy.

Ostatni błąd miał miejsce w sierpniu 2020 r., kiedy bankierzy Citigroup omyłkowo zapłacili posiadaczom obligacji klientów

Revlon Corporation.

Prawie 900 milionów dolarów.

W poniedziałek akcje Citigroup wzrosły w Nowym Jorku o 1% do 48,71 USD.

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected] i do Davida Benoit na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Ukazał się 3 maja 2022 r. w wersji drukowanej jako „Citigroup Spurs „Flash Crash” na rynkach europejskich.

READ  Umiera Anshu Jin, dyrektor generalny Cantor i były współdyrektor generalny Deutsche Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.