Square Enix sprzedaje Tomb Raider, studia Deus Ex i Thief

Tomb Raider i Deus Ex

zdjęcie: Kwadratowy Enix

Grupa przytulaczy, Wśród żywiących się planetami masy wydawców gier wideo są już takie firmy jak Gearbox i THQ NordicDziś wieczorem ogłosiłem umowę kupna kilku kawalerek i piętrowych nieruchomości od Square Enix.

Chociaż zakup nie jest ostateczny — jest to tylko „zgoda na jego uzyskanie”, dopóki wszystko nie zostanie podpisane później w tym roku — komunikat prasowy mówi, że jeśli zostanie zatwierdzony, będzie to umowa o wartości 300 milionów dolarów. Za 300 milionów dolarów Embracer otrzyma:

  • Studia Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal (podobno czekają na zmianę nazwy) zatrudniają około 1100 pracowników na całym świecie.
  • „Katalog adresów IP” będący własnością i/lub zarządzany przez te studia, w tym Były bógI Jeździec grobowyI Złodziej, Legacy Ken oraz „bieżąca sprzedaż i działalność studia obejmująca ponad 50 gier z poprzedniego katalogu”. Interesujące: „Crystal Dynamics aktywnie pracuje nad kilkoma projektami AAA, w tym nad kolejną dużą grą Tomb Raider, która zapewni nową generację opowiadania historii i wrażenia z rozgrywki”.

Firma Square Enix kupiła Eidos (a wraz z nim Crystal Dynamics) w 2009 roku, początkowo je nadzorując Wiele dobrze przyjętych wznowień z serii takich jak Jeździec grobowy I Były bógi kolejne gry w tych usługach, wraz z licencjonowanymi wysiłkami, takimi jak Mściciele I strażnicy Galaktyki– ich własność W ostatnich latach stało się czymś w rodzaju mema, więc bez względu na to, jak wysokie są ich wyniki recenzji lub ile kopii sprzedają, Square Enix zawsze będzie mówić, że gry są „słabe”..

Być może wiedząc, że pierwszym pytaniem, które większość ludzi zadałaby, aby zawrzeć taką umowę, byłoby „Więc co się dzieje z tym łańcuchem?” Komunikat prasowy Embracera mówi:

Przejęcie przynosi fascynujący potok nowych rat ukochanych franczyz i oryginalnych adresów IP, w tym nowe Jeździec grobowy Gra. Przejęcie opiera się na misji Embracera polegającej na stworzeniu niezależnego globalnego ekosystemu gier i rozrywki. Embracer był szczególnie pod wrażeniem bogatego portfolio oryginalnych własności IP studia, obejmujących marki o sprawdzonych globalnych możliwościach, takich jak Jeździec grobowy I Były bóg, a także zademonstrowanie umiejętności tworzenia gier AAA z dużą i rosnącą rzeszą fanów. Istnieją fascynujące możliwości organicznego rozwoju studiów w celu zmaksymalizowania ich możliwości handlowych.

Co jest tajemnicze, ale jeszcze bardziej obiecujące dla fanów czegoś takiego jak Były bóg Od całkowitego milczenia i zaniedbania Square Enix w ostatnich latach. Oczekuje się, że zakup zostanie sfinalizowany w drugim kwartale roku podatkowego Embracer 22/23 (lipiec-wrzesień 2022).

Zauważ, że Embracer właśnie wydał 1,3 miliarda dolarów na Gearbox. dostać wszystko To jest niesamowiteOd doświadczonych studiów po ukochane nieruchomości za miliard dolarów mniej… brzmi jak kradzież.

Więc po co sprzedawać? Komunikat prasowy Square Enix mówi:

Transakcja pomoże firmie dostosować się do zachodzących zmian w globalnym środowisku biznesowym poprzez stworzenie bardziej efektywnej alokacji zasobów, co zwiększy wartość firmy poprzez przyspieszenie wzrostu podstawowej działalności firmy w zakresie rozrywki cyfrowej. Ponadto umowa umożliwia uruchamianie nowych firm dzięki inwestycjom w obszarach takich jak blockchain, sztuczna inteligencja i chmura.

Wyobraź sobie, że musisz umieścić w swoim CV, które sprzedałeś Jeździec grobowy Aby przynajmniej częściowo sfinansować część nonsensu blockchain.

READ  Podwyżka ceny iPhone’a SE o 30 USD wydaje się być czystym podatkiem od 5G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.