Stany Zjednoczone – Brazylia — relacja z meczu piłki nożnej — 22 lutego 2023 r

Alex Morgan i Mallory Swanson strzelili bramki, a Stany Zjednoczone pokonały w środę Brazylię 2:1 i zdobyły Puchar Shebelieves czwarty rok z rzędu.

Wcześniej Japonia pokonała Kanadę 3:0 na stadionie Toyota Stadium we Frisco w Teksasie i zajęła drugie miejsce w czteroosobowym turnieju kołowym. Wszystkie cztery drużyny SheBelieves Cup zagrają tego lata na Mistrzostwach Świata Kobiet w Australii i Nowej Zelandii.

– Murray: Nawet jeśli Shebelieves wygra, WC ma pytania
– Carlisle: Swanson leci, ale problemy z pomocnikiem w USA nie ustają

Curlingowa bramka Morgana odbiła się od brazylijskiej bramkarza Loreny. Morgan ma teraz pięć celów zawodowych w konkursach SheBelieves.

To był 14. gol Morgan od narodzin jej córki w 2020 roku, co dało jej rekord drużyny narodowej pod względem większości bramek zdobytych jako matka.

„To ogromne” – powiedział Swanson. „Myślę, że potrzebowaliśmy tego, potrzebowaliśmy rozpędu, aby obrócić się na naszą korzyść. (To) Alex robi rzeczy Alexa. Prosty, lewonożny, klasyczny. Uderzała całą pierwszą połowę i ukarała ich na końcu”.

Swanson strzelił gola w 63. minucie, co było jego czwartym golem w turnieju i siódmym w całym roku, co odpowiada jego sumie z całego ubiegłego roku.

„Szczerze mówiąc, myślę, że to był dobry bieg. Po prostu starałem się skupić na byciu w tej chwili i wygrywaniu mecz po meczu” – powiedział Swanson.

Swanson, wcześniej Mallory Buck, poślubił shortstopa Chicago Cubs, Dansby’ego Swansona w grudniu.

Ludmila strzelił gola w doliczonym czasie gry dla Brazylii, aby uniknąć wykluczenia. Był to pierwszy gol stracony w tym roku przez Stany Zjednoczone, niepokonane w pięciu meczach w 2023 roku.

„Musimy być po tej samej stronie. Ale nie tylko podczas studiowania gry, ale także w grze emocjonalnej, musimy być po tej samej stronie. Jeśli nam się to uda, myślę, że odniesiemy dużą wygraną. Mistrzostwa Świata, jeśli tego nie zrobimy, będzie to bardzo trudne. Dlatego przed nami jeszcze długa droga. Mówię tak – powiedziała trenerka Brazylii Pia Suntake.

READ  Strzelanina w hrabstwie Blount w stanie Tennessee: w wyniku poszukiwań podejrzanego zastępca nie żyje, kolejny jest ranny

Pomocnik Ross Lavelle wystartował w reprezentacji USA po tym, jak opuścił dwa pierwsze mecze turnieju z powodu niewielkiej kontuzji.

Japonia przerwała serię czterech porażek pokonując Kanadę. Japonia nie strzeliła gola w czterech meczach z rzędu, w tym w dwóch meczach Shebelieves, dopóki Kiko Seige nie dał swojej drużynie prowadzenia, zdobywając bramkę w 26. minucie.

Kanadyjscy gracze, w trakcie sporu pracowniczego ze swoim związkiem, nosili fioletowe koszulki z napisem „Dosyć tego” do hymnów i nosili fioletowe opaski podczas meczu.

Gracze ze Stanów Zjednoczonych również nosili fioletowe opaski na rękę w geście solidarności z Kanadą.

Puchar SheBelieves rozpoczął się w 2016 roku. Stany Zjednoczone wygrały sześć z ośmiu meczów.

„Myślę, że nie będziemy mówić zbyt wiele o tytule. Naprawdę będziemy rozmawiać więcej o dramacie i szczegółach oraz wykorzystać te mecze do przygotowania się do mistrzostw świata” – powiedział trener USA Vladko Antonovski.

„Więc to dobrze, niekoniecznie chodzi o tytuł – oczywiście wygrywamy, cieszymy się, że zdobyliśmy tytuł – ale wynik tego meczu jest dla nas ważniejszy”.