Starożytne DNA odkryte milion lat temu na Antarktydzie: ScienceAlert

Ponieważ jesteśmy typem Uwaga stale się zmniejszaJednak może być trudno zrozumieć, jak długo trwa życie na Ziemi. Spróbuj jednak się temu przyjrzeć: naukowcy wykopali fragmenty DNA sprzed miliona lat.

Te kawałki materii organicznej można znaleźć pod dnem Morza Szkockiego, na północ od Antarktydy i są nieocenione w kreśleniu historii regionu – mapowaniu, co żyło w oceanie i w jakim czasie się rozciąga.

Technicznie określany jako HIVDNA — w przypadku starożytnego osadowego DNA — odzyskane próbki prawdopodobnie okażą się przydatne w trwających wysiłkach mających na celu zrozumienie, w jaki sposób Zmiana klimatu W przyszłości może to wpłynąć na Antarktydę.

„Obejmuje to zdecydowanie najstarszy certyfikowany statek morski HIVDNA do tej pory Ekolog morski Linda Armbrecht mówi: z Uniwersytetu Tasmanii w Australii.

HIVDNA znajduje się w wielu środowiskach, w tym podziemne jaskinie A subarktyczna wieczna zmarzlinato się opłaciło HIVHistoria DNA sięga odpowiednio 400 000 i 650 000 lat.

Niskie temperatury, niski poziom tlenu i brak promieniowania ultrafioletowego sprawiają, że polarne środowiska morskie, takie jak Morze Szkockie, są wspaniałymi miejscami HIVDNA pozostaje nienaruszone, tylko czeka, aż je znajdziemy.

Odzyskane DNA zostało wyekstrahowane z dna oceanu w 2019 roku i przeszło kompleksowy proces kontroli zanieczyszczeń, aby zapewnić dokładność znaczników wieku osadzonych w materiale.

Wśród innych odkryć zespół odkrył okrzemki (organizmy jednokomórkowe) sprzed 540 000 lat. Wszystko to pomaga nam zorientować się, jak ta część świata ewoluowała na przestrzeni długich okresów.

Zespół był w stanie powiązać obfitość okrzemek z cieplejszymi okresami – ostatni w Morzu Szkockim miał miejsce około 14 500 lat temu. Zwiększyło to ogólną aktywność życia morskiego w regionie Antarktyki.

„To interesująca i ważna zmiana, która wiąże się z globalnym i szybkim wzrostem poziomu mórz oraz masową utratą lodu na Antarktydzie z powodu naturalnego ocieplenia” Geolog Michael Weber mówi: z Uniwersytetu w Bonn w Niemczech.

READ  NASA przeprowadza próbę przed zwróceniem próbki asteroidy

To najnowsze badanie jest dowodem na to, że HIVTechnologie DNA mogą odegrać zasadniczą rolę w rekonstrukcji ekosystemów na przestrzeni setek tysięcy lat, dając nam zupełnie nowy poziom wglądu w zmiany oceanów.

Naukowcy są coraz lepsi w usuwaniu starożytnych fragmentów DNA z Ziemi i usuwaniu „szumów” i zakłóceń pozostawionych przez wszystkie współczesne DNA istniejące od tamtego czasu, aby uzyskać autentyczny obraz przeszłości.

Więcej informacji na temat zmian klimatu w przeszłości i reakcji ekosystemu oceanicznego oznacza dokładniejsze modele i prognozy tego, co może się wydarzyć wokół Antarktydy.

„Antarktyka jest jednym z regionów najbardziej podatnych na zmiany klimatyczne na Ziemi, a badanie przeszłych i obecnych reakcji tego polarnego ekosystemu morskiego na zmiany środowiskowe jest sprawą pilną” – napisali naukowcy w opublikowany artykuł.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w Połączenia z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *