Steel Dynamics podnosi oczekiwania, US Steel na torze po ostrzeżeniu Nucor

dynamika stali (STLD) powiedział w czwartek, że wyniki za trzeci kwartał są zgodne z szacunkami analityków. Postępuje zgodnie z wytycznymi Nokor (NOWY), którzy ostrzegali w środę, że szacunki dotyczące zarobków będą opóźnione.
XStal amerykańska (X), który również zaktualizował w czwartek trendy biznesowe, powiedział, że zyski były nieco niższe niż oczekiwali analitycy z uwagi na „zawirowania rynkowe, które przyspieszyły” w trzecim kwartale.

Arconic (ARNC), która wytwarza produkty aluminiowe dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i przemysłowego, od wskazówek pod koniec środy w związku z problemami produkcyjnymi w Stanach Zjednoczonych i dotkniętymi niższym popytem i wyższymi kosztami energii w Europie.

Akcje STLD wzrosły w czwartek o 1,1% praca na giełdzie, po 9% wzroście w środę. Nucor spadł o kolejne 2%, spadając dzień wcześniej o 11,3%. Stal w USA spadła o 1,8% po środowym spadku o 8,6%. Akcje ARNC spadły o 15,5%.

Dynamika stali zwiększa produkcję

Podobnie jak Nucor, Steel Dynamics zwrócił uwagę na niższe ceny stali. Duża różnica polega na tym, że Steel Dynamics powiedział, że jego produkcja rośnie z poziomu z drugiego kwartału, podczas gdy dostawy Nucora będą niższe niż oczekiwano.

„Oczekuje się, że niższa średnia cena stali walcowanej na płasko zrekompensuje niższe koszty surowców i wyższe dostawy” – czytamy w oświadczeniu Steel Dynamics.

Dzień wcześniej Nucor przypisał niższe niż oczekiwano dochody „zmniejszeniu marży metali i niższym wolumenom frachtu, zwłaszcza w naszych fabrykach blach i paneli”.

Krótkoterminowe kontrakty terminowe na kręgi walcowane na gorąco spadły do ​​około 800 USD z około 915 USD, gdy Nucor poinformował o zyskach za drugi kwartał 21 lipca. Mogło to przyczynić się do zawężenia marż zysku.

Nucor może odczuć skutki nadpodaży ze strony przemysłu stalowego, co było jednym z powodów do ostrożności w 2022 roku. To może wyjaśniać, dlaczego wolumeny przewozów wydają się niższe niż oczekiwano. Nucor nie wspomniał o żadnych oznakach wstrzymania produkcji.

READ  Amazon Prime Day 2023 odbędzie się 11 i 12 lipca

Tymczasem Steel Dynamics zwiększa produkcję w swoim nowym zakładzie w Sinton w Teksasie.

Pojemność bezczynności stali amerykańskiej

Również import wydaje się zwiększać podaż. US Steel poinformowało w swojej aktualizacji, że zaprzestało produkcji wielkiego pieca i linii cyny w swoim kompleksie Gary Works, powołując się na warunki rynkowe i gwałtownie rosnący import.

US Steel wycofał również 30-dniowy przestój konserwacyjny dla swojego pieca Mon Valley oraz 60-dniowy dla swojego europejskiego wielkiego pieca.

„Szybko dostosowaliśmy naszą zintegrowaną powierzchnię operacyjną, aby lepiej odpowiadała naszemu portfelowi zamówień i oczekujemy, że nasz segment rur przyniesie kolejny kwartał wzrostu zysków” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny David Burrett.

Skorygowana prognoza zarobków ze stali

Steel Dynamics powiedział, że spodziewa się zysku w trzecim kwartale w wysokości od 5,33 do 5,37 USD, z wyłączeniem kosztów rozruchu w wysokości 40 centów dla zakładu Centon. Analitycy spodziewali się 5,03 USD.

US Steel poinformowało, że jest na dobrej drodze do zarobienia 1,90-1,95 USD na akcję w trzecim kwartale w porównaniu z oczekiwaniami 2,09 USD, zgodnie z FactSet.

Nucor spodziewa się teraz zysku na poziomie od 6,30 do 6,40 USD na akcję, znacznie poniżej szacunków analityków ankietowanych przez FactSet na poziomie 7,56 USD na akcję.

W swoim zestawieniu zysków za drugi kwartał firma Nucor poinformowała, że ​​spodziewa się spadku wyników w trzecim kwartale po odnotowaniu rekordowych zysków kwartalnych w wysokości 9,67 USD na akcję. Firma spodziewała się już niższych oczekiwanych wolumenów i cen przesyłek, ale mogła być zaskoczona tym, jak była słaba.

„Szeroki popyt na stal i odpowiadająca mu aktywność popytowa w sektorach motoryzacyjnym, budowlanym, przemysłowym i energetycznym pozostają niezmienione” – powiedział Steel Dynamics.

Firma stwierdziła, że ​​jej dochody z działalności związanej z produkcją stali powinny pobić rekordowe wyniki za drugi kwartał, w oparciu o utrzymujący się wysoki wolumen i wyższe marże.

READ  Giełdy spadają, gdy inwestorzy reagują na rosnącą inflację

Nucor powiedział, że oczekuje się, że jego segment wyrobów stalowych będzie miał „kolejny mocny kwartał”, z zyskami mniej więcej podobnymi do drugiego kwartału 2022 roku.

Oczekuje się, że zyski w segmencie surowców będą podobne do drugiego kwartału 2022 r. Nucor powiedział, że wciąż jest na dobrej drodze do osiągnięcia najbardziej zyskownego roku w historii. Sugeruje to, że sytuacja może stabilizować się na niższym poziomie, a nie eskalować.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Co zrobić teraz, gdy rynek próbuje się cofnąć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *