Sydney McLaughlin pobił rekord świata na 400 m przez płotki

Sidney McLaughlin Po raz czwarty w ciągu 13 miesięcy pobił rekord świata w biegu na 400 m przez płotki, zdobywając swój pierwszy złoty medal mistrzostw świata w czasie 50,68 sekundy.

Pobił swój poprzedni rekord 51,14 miesiąc temu.

„Pomyśleliśmy, że możemy jechać trochę szybciej [than 50.68],” powiedziała Louis Johnson NBC Sport. „Ale jesteśmy bardzo wdzięczni za ten moment. Under-51 to nasze zwycięstwo.

Od czerwca 2021 r. obniżył rekord świata z 52,16 do 50,68. Jest drugą najszybszą kobietą w historii, o dziewięć dziesiątych sekundy szybszą od rodaczki Dalila MuhammadZdobył brąz za Holenderką Jak Femke w Eugene w stanie Oregon w piątek.

22-letni McLaughlin został drugim najmłodszym sportowcem w historii, który zdobył trzy główne wyróżnienia w zawodach indywidualnych — złoto olimpijskie, tytuł mistrza świata i rekord świata. Tylko etiopski biegacz długodystansowy Kenenisa Bekele Prowadził wszystkie trzy w młodym wieku.

McLaughlin został zastąpiony Usain Bolt Druga najmłodsza osoba do ukończenia trójki w dniach.

McLaughlin również pasował Edwina MojżeszaTo wyczyn, który czterokrotnie pobił rekord świata w biegu na 400 m przez płotki, chociaż Mojżeszowi zajęło to siedem lat.

Co dalej z McLaughlinem? Jeśli Stany Zjednoczone zakwalifikują się do niedzielnej sztafety kobiet 4×400 m, ma przed sobą jeszcze jeden wyścig.

Potem może przejście na mieszkanie 400m. legendarny trener McLaughlina, Bob KerseyPowiedział, że w końcu powróci na to wydarzenie i pogoni za (37-letnim) rekordem świata, prawdopodobnie po tym sezonie, analityk NBC Sports Ado Bolton powiedział w zeszłym miesiącu.

„Bobby i ja wrócimy po sezonie i zdecydujemy, czy to jest to [400m hurdles] To wciąż wydarzenie, które chcę zrobić, albo zamierzamy znaleźć coś innego, ponieważ myślę, że wiele z nim osiągnęliśmy” – powiedział McLaughlin. „Mogło być. [the flat 400m]. Wszystko jest możliwe. Bobby da mi znać. Idę za tym, co mówi.

READ  Protestujący przeciwko monarchii zostali aresztowani przed koronacją króla Karola

Mistrzostwa będą kontynuowane w sobotę z sześcioma finałami, w tym sztafetą 4x100m.

Śledź światy: Harmonogram transmisji | Wyniki | Lista amerykańska | Główne wydarzenia

Wcześniej w piątek Michael Norman Został pierwszym Amerykaninem, który zdobył tytuł mistrza świata w biegu na 400 m LaShaun Merritt W 2013. Norman zajął piąte miejsce w Tokio, mimo że był najszybszym na świecie biegaczem na 400 m w ostatnim cyklu olimpijskim. Po raz pierwszy od 2007 roku Amerykanie zdobyli złoto na 100m, 200m i 400m na ​​igrzyskach olimpijskich lub światowych.

— Dużo ulgi — powiedział Norman. „To były bardzo długie trzy lata w Doha, rozczarowanie i lekcja życia [2019 World Championships]Covid i uderzenie w twarz w Tokio.

Shane Miller-Uibo Do swoich dwóch złotych medali olimpijskich w biegu na 400 m dla Bahamów dodał swój pierwszy tytuł mistrza świata, srebrny medalista olimpijski z dystansem 49,11. MARILIDY POLYNO Dominikany do .49. W finale nie startowali Amerykanie.

Cara Winger Została pierwszą Amerykanką, która zdobyła medal mistrzostw świata w kobiecym oszczepie, przedłużając historyczne spotkanie amerykańskich rzucających kobiet. 36-letni skrzydłowy, który planuje przejść na emeryturę po tym sezonie, awansował z piątego na drugie w swoim szóstym i ostatnim zdobyciu. On Her Turf jest więcej o damskich włóczniach tutaj.

„To było więcej, niż sobie wyobrażałem” – powiedział skrzydłowy, który wrócił z operacji łez ACL w 2012 i 2020 roku, a po operacji lewego ramienia w 2015 roku. „Wyobrażałem sobie, ale było lepiej, niż sobie wyobrażałem”.

Amerykański złoty medalista olimpijski Atting Mu Doprowadziło to do rundy kwalifikacyjnej do niedzielnego finału na 800 metrów. Wszyscy jego czołowi rywale, w tym srebrny medalista olimpijski, odpadli z półfinałów Keeley Hodgkinson Wielka Brytania i dwóch Amerykanów: brązowy medalista olimpijski Revyn Rogers i dwukrotny brązowy medalista świata Aji Wilsona.

Sztafeta 4 x 100 m mężczyzn i kobiet w USA awansowała do sobotnich finałów. Mimo zdobycia złotego medalu na 100 metrów bez szwanku mężczyźni są faworytami Fred Kerley. Za Jamajką znalazła się medalistka na 100 m kobiet.

READ  Były prokurator USA mianowany specjalnym doradcą w dochodzeniu w sprawie Bidena

Rozmowa olimpijska jest włączona Wiadomości Apple. Nasz ulubiony!