Syria mówi, że izraelskie samoloty zbombardowały w pobliżu Damaszku i Tartusu, zabijając trzech żołnierzy

Syryjskie media państwowe podały, że izraelskie samoloty bojowe rozpoczęły w niedzielę wieczorem serię nalotów na obszary w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku i nadmorskiego miasta Tartus, zabijając trzech żołnierzy i raniąc trzech innych.

Izrael nie uznaje konkretnych strajków we wrogim kraju i nie skomentował niedzielnych raportów.

Według lokalnych mediów, nad miastem na wybrzeżu i wzdłuż wybrzeża Libanu słychać było gwałtowne eksplozje.

Państwowa stacja radiowa SANA, powołując się na źródło wojskowe, poinformowała, że ​​część pocisków wystrzelonych znad Libanu w okolicach Damaszku i znad morza w Tartusie została przechwycona.

Syryjskie wojsko twierdzi, że zestrzeliło nadlatujące rakiety po prawie każdym rzekomym izraelskim nalocie, co podkreśla, że ​​izraelscy urzędnicy wojskowi i cywilni analitycy obrony w dużej mierze odrzucają puste przechwałki.

Syryjskie źródło wojskowe stwierdziło również, że miejsca, które zostały zbombardowane, zostały uszkodzone, nie wyjaśniając zakresu ani charakteru celów.

Materiał wideo rozpowszechniony w mediach społecznościowych ukazywał płonące miejsce w regionie Tartous. SANA potwierdziła, że ​​w miejscu docelowym wybuchł pożar. Nie określono szeregów i tożsamości zabitych i rannych.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie ogłosiło, że izraelski atak był wymierzony w bazę obrony przeciwlotniczej armii syryjskiej w rejonie Abu Afsa, na południe od Tartusu. Monitor opozycji, który polega na sieci informatorów w Syrii i jest krytykowany za brak jasności co do źródeł finansowania, dodał, że bojownicy wspierani przez Iran zazwyczaj znajdują się w bazie.

Izrael przeprowadził setki nalotów w Syrii w ciągu ostatniej dekady, głównie po to, by udaremnić próby sił irańskich, by przekazać broń libańskiemu Hezbollahowi lub ustanowić przyczółek na północnej granicy Izraela.

READ  COP27 oferuje przełom w funduszu klimatycznym kosztem postępów w emisjach

Izraelskie strajki w syryjskiej przestrzeni powietrznej, która jest w dużej mierze kontrolowana przez Rosję, trwają nadal, mimo że stosunki z Moskwą pogorszyły się w ostatnich miesiącach.

Izrael znalazł się w konflikcie z Rosją, a państwo żydowskie coraz bardziej wspiera Ukrainę przeciwko rosyjskiej inwazji, jednocześnie starając się zachować swobodę poruszania się po niebie nad Syrią.

Ostatni przypisywany Izraelowi strajk miał miejsce w Syrii 12 sierpnia, po czym dwie osoby zostały ranne Podobno izraelskie czołgi zbombardowały Obszar w pobliżu granicy na Wzgórzach Golan.

2 lipca Izrael podobno zaatakował pozycję w mieście Hamidijana południe od Tartus, w pobliżu granicy z Libanem.

Nie chodzi o ciebie (po prostu).

Wspieranie The Times of Israel nie jest transakcją za usługę online, taką jak subskrypcja Netflix. Społeczność ToI jest dla ludzi takich jak ty, którym zależy dobro publiczne: Zapewnienie, że zrównoważone i odpowiedzialne relacje z Izraela będą nadal bezpłatnie udostępniane milionom na całym świecie.

Jasne, usuniemy wszystkie reklamy z Twojej strony i odblokujemy dostęp do doskonałej zawartości przeznaczonej tylko dla społeczności. Ale twoje wsparcie daje ci coś głębszego: dumę z dołączenia Coś naprawdę ważnego.

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś profesjonalnym czytelnikiem

Dlatego założyliśmy The Times of Israel dziesięć lat temu – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, relacje o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Jak dotąd mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczeństwo Czasów Izraela.

READ  Ukraina przygotowuje się do odbicia zdewastowanego Siewierodoniecka, gdy zbliżają się do niego Rosjanie

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp EKSKLUZYWNA TREŚĆ Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *