Szef sztabu Kamala Harris kieruje się do wyjścia

Flornoy ma zastąpić Lauren Falls, weterankę demokratycznego analityka ds. komunikacji, która zeszłego lata dołączyła do biura Harrisa jako doradca. Falls skupi swoje wysiłki na „rozwoju organizacyjnym, komunikacji strategicznej i planowaniu długoterminowym” – powiedział wówczas CNN urzędnik.

W e-mailu do pracowników otrzymanym przez CNN Flournoy powiedziała, że ​​jest „wiecznie wdzięczna wiceprezesowi za to, że dał mi tę wspaniałą okazję” i podziękowała pracownikom.

„Chciałam porozmawiać z wami wszystkimi indywidualnie, aby poinformować, że wkrótce opuszczę biuro wiceprezydenta i moją rolę jako szefa sztabu” – napisała, zauważając, że wiadomość o jej odejściu może się wydarzyć, zanim będzie mogła. aby to zrobić.

„Jednakże będę z wami rozmawiać w nadchodzących dniach. Powiem wtedy – bez wątpienia znacznie bardziej poetyckim językiem – że to wielki zaszczyt pracować z wiceprezydentem i bardzo się cieszę, że mogę to poznać Kamali Harris i zobacz na własne oczy, jak wielką pasję wnosi do swojej pracy”.

Washington Post Wiadomość o odejściu Flornoya pojawiła się po raz pierwszy.
Flournoy jest najnowszym z Długie serie odlatujących podróży Z biura wiceprezesa, kilka razy się trzęsło W ostatnich miesiącach. Zastępca Flornoya, Michael Fox, ogłosił na początku tego miesiąca, że ​​odchodzi z administracji. Biały Dom potwierdził niedawno, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Nancy McKildowne ustąpi, a zastąpi go jej zastępca, Phil Gordon. Zespół komunikacyjny Harris przeszedł w ostatnich miesiącach niemal całkowitą metamorfozę, po tym, jak jej przewodniczka ds. komunikacji, Ashley Etienne, główny rzecznik prasowy i starszy doradca Simona Sandersa oraz zastępca sekretarza prasowego Sabriny Singh, opuścili biuro w ciągu kilku miesięcy od siebie.

Flournoy, który dołączył do zespołu na początku operacji, kierował biurem podczas burzliwego lata wiceprezesa, podczas którego Harish został skrytykowany po kilku błędach w przesyłaniu wiadomości i problemach kadrowych. Republikanie chwytali się wszelkich oczywistych gaf, bezlitośnie celując w wiceprezydenta.

READ  Wojna na Ukrainie: Rosja przeprowadziła w tym miesiącu dziewiąty atak rakietowy na Kijów

Jeden z najtrudniejszych momentów Flournoya nadszedł po tym, jak niezliczone doniesienia o dysfunkcji przejęły przesłanie biura, wiele z nich koncentrowało się wokół szefa kierownictwa sztabu — a więc i Harrisa. Akcja Volesa rozgrywa się w środku tych letnich raportów.

W oświadczeniu wydanym w czwartek Harris pochwaliła odchodzącego pracownika.

„Tina była cennym doradcą, powiernikiem i wspaniałym liderem w biurze. Od pierwszego dnia prowadziła nasz zespół przez historyczny pierwszy rok, gdy poczyniliśmy postępy w odbudowie naszej gospodarki w kraju i naszych sojuszy na całym świecie, Harris napisał. „Tina jest znakomitą urzędniczką i nadal będę polegać na jej radach, radach i przyjaźni”.

Ron Klein, szef sztabu Białego Domu, którego Flornoy znała, zanim wstąpiła do Białego Domu, pochwalił ją jako „ważną członkinię zespołu Białego Domu od pierwszego dnia, pracującą z prezydentem i wiceprezydentem, aby ich partnerstwo było efektywne i pomagało administracji zapewnić kluczowe priorytety”.

„Jej doświadczenie, mądrość i ciężka praca odegrały kluczową rolę w naszym sukcesie w wielu kwestiach” – powiedział Klein.

W tym roku doradcy uznali pierwsze miesiące drugiego roku Harris za szczególnie udane dla wiceprezydenta – ostatnio udało jej się uniknąć wszelkich niezgody, w tym głośnych podróży do Niemiec i Polski podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, podczas ważnych wydarzeń w polityce zagranicznej. , które pomogła ugruntować swoje miejsce wśród czołowych wysłanników prezydenta Joe Bidena na kontynencie, w konflikcie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *