Szef Toyoty: Kyle Busch kosztował nas swoje trzecie mistrzostwo

Zadzwoń do kierownika ds. rozwoju wyścigów Toyoty Kyle BushPlay-off odwołany z powodu awarii silnika w Bristolu: „Najgorszy koszmar, jaki można sobie wyobrazić dla mnie osobiście i dla naszego zespołu.

„Kyle Bush kosztował nas szansę na jego trzecie mistrzostwo” – powiedział we wtorek dla NBC Sports David Wilson.

Bush został wyeliminowany w rundzie otwarcia Po awarii silnika w Darlington i Bristolu. Po raz pierwszy w swojej karierze Bushowi nie udało się przejść przez pierwszą rundę.

Wilson powiedział, że zmiany zostały wprowadzone we wszystkich silnikach Toyoty przed niedzielnym wyścigiem play-off na Texas Motor Speedway (15:30 czasu wschodniego w USA Network). Zmiany silnika będą przeprowadzane przez pozostałą część kwalifikacji.

„Nie rezygnujemy z naszego potencjału wydajności” – powiedział Wilson NBC Sports. „Uważamy, że jest wystarczająco konserwatywny, aby wydostać nas z tej niebezpiecznej strefy”.

bibuły filtracyjne z krzaków Denny Hamlin i Christopher Bell są jedynymi pretendentami Toyoty do mistrzostw kierowców.

„Niezależnie od tego, czy będziemy mieli szczęście wygrać mistrzostwo z Christopherem czy Dennym jeszcze w tym roku, nadal będę prześladował to, co się wydarzyło, nie tylko w Bristolu, ale także w Darlington” – powiedział Wilson. „Dwie awarie silnika w ciągu trzech tygodni są niespotykane. To jest niedopuszczalne.”

Problemy z silnikiem pojawiły się po tym, jak Toyota nie doznała ani jednej awarii silnika w ostatnim sezonie Pucharu.

Wilson powiedział, że Toyota znalazła problem w swoich silnikach.

„Mamy pewien rodzaj niestabilności w naszym mechanizmie zaworowym, który wydaje się wynikać z naszej drogi do tachymetru nakazanego przez NASCAR, co jest wystarczająco interesujące” – powiedział Wilson.

W Darlington Bosch błędnie zmienił bieg z czwartego na piąty, co przyczyniło się do awarii silnika. „Potrząsnął mocno obrotomierzem i po półtora okrążenia wyłączył silnik” – powiedział Wilson. „Teraz, żeby było jasne, nasze rzeczy powinny być wystarczająco mocne. Powinny być wystarczająco wytrzymałe, aby sobie z tym poradzić.”

READ  Termin zawarcia transakcji MLB: Mariners nabywają Luisa Castillo od Czerwonych z dużą perspektywą

„W Bristolu NASCAR źle ocenił przełożenie. Było za krótkie. Kiedy Kyle biegł w górnym rowku na piątym biegu, prawie na każdym okrążeniu uderzał w obrotomierz. Prawda jest taka, że ​​w tej chwili nie mamy wystarczający margines trwałości w naszym zespole zaworów. To zależy od nas.”

Wilson wspomniał również o awariach silnika u każdego z innych producentów w tym sezonie.

Nie chodzi o sam samochód, ale o niektóre komponenty” – powiedział Wilson. „Jest napędzany przez pięciobiegową skrzynię biegów z bliższymi przełożeniami, które wymagają od kierowców zmiany biegów. Zmiana biegów powoduje większe obciążenie naszych silników. Ponadto NASCAR obniżył obowiązkowy limit obrotów z 9700 do 9200 obr./min. a powerband (gdzie) Celem jest osiągnięcie około 8500 obr./min.

„Ale ze względu na przełożenia i pięć biegów, w tym roku uderzamy w ogranicznik prędkości o wiele bardziej niż w przeszłości”.

„Prawdopodobnie ośmieliłbym się powiedzieć, że gdybyśmy korzystali z tego samego pakietu, co w poprzednim sezonie, nie zobaczylibyśmy tego. Po prostu tego nie testowaliśmy. Odkryliśmy słabość w naszym mechanizmie zaworowym.”

Wilson zaprzeczył, jakoby Bosch otrzymał słabsze silniki w kwalifikacjach z powodu Bush opuści Joe Gibbs Racing po tym sezonie dla Richarda Childress Racing i Chevroleta.

„Powiedziałbym, że to obraźliwe dla zawodowca i kogoś, kto jest za to odpowiedzialny tak samo jak ja”, powiedział Wilson o takich spekulacjach na temat silników Buscha. „A tym fanom, którzy w rzeczywistości nie mają wystarczającej wiedzy, aby wskazać, że jest to jakiś pomysł na szybkie pozbycie się Kyle’a Busha, powiedziałbym po prostu, że wrócimy i spróbujemy znaleźć krawędź płaskiej ziemi. To absurd. „

Wilson powiedział, że rozmawiał z Bushem po tym, jak Bush zdecydował się podpisać W przypadku Richard Childress Racing skupiamy się na pozostałej części tego sezonu.

„Oboje potwierdziliśmy naszą intencję, aby mieć moment lądowania mikrofonu w Phoenix, gdzie zdobyłby swoje trzecie mistrzostwo i miałby je razem z nim” – powiedział Wilson. „Oczywiście, dla Toyoty, utrata Kyle’a w Tour by Championship to ogromna wpadka. Kyle Busch to pieniądze w play-offach. … Utrata go, bierzemy duży cios. Nie ma żadnych korzyści. Nie ma żadnych plusów. To po prostu miażdżący cios dla naszej organizacji.

READ  Pięciu odważnych nazwanych 2022 NL All-Stars

„Nic nie mogę zrobić. Przeprosiłem Kyle’a. Przeprosiłem (Joe) Gibbsa. To na nas i nienawidzimy tego, że ich zawiedliśmy.”

O problemach ze wspomaganiem kierownicy w Bristolu, które miało kilka zespołów, w tym Joe Gibbs Racing i 23XI Racing, Wilson powiedział:

„Ten nowy samochód i wszystkie nowe systemy, z którymi mieliśmy do czynienia, mają stosunkowo niewiele powtórzeń. Po raz pierwszy ścigamy się w Bristolu, bardzo ciasnym pół mili na betonie. przypuśćmy, że obciążyliśmy drążek kierowniczy w tym wspomaganiu bardziej niż gdziekolwiek indziej. To było przesadzone. Wszyscy byliśmy przerażeni, że tak się dzieje, ponieważ myślę (problemy ze wspomaganiem kierownicy Ty GibbsA Martina Truexa Jr. A Bubba WallaceWszystko to wydarzyło się w odległości 20 okrążeń od siebie. To jest niesamowite.

„Wiem, że co najmniej dwa lub trzy z tych samochodów zepsuły uszczelki w bagażniku (kierownicy), co było spowodowane nadmiernym naciskiem. Więc nie wiem, jakie są możliwości naprawcze z perspektywy zespołu.

„Nawet jeśli nie prowadzi to do problemów peryferyjnych, prawie co tydzień wiem, że kierowcy w różnym stopniu i na różnych torach wyścigowych nie byli zadowoleni ze swojego kierowania.

„Nie ma wątpliwości, że NASCAR i zespoły na to patrzą… Musimy to naprawić, posuwając się naprzód”.

Po zmierzeniu się z różnymi wyzwaniami w pierwszej rundzie play-off, Wilson powiedział, że zakończył wtorkowe spotkanie zespołu, mówiąc pracownikom TRD, że „miara tego zespołu nie jest definiowana przez chwile komfortu i sukcesu, jest ona definiowana przez to, jak reagujemy w momentach stres i porażka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.