Szef Volkswagena wzywa do ugody w celu zakończenia wojny z Ukrainą, aby pomóc gospodarce UE

Szef Volkswagena wezwał Unię Europejską do wynegocjowania porozumienia w sprawie wojny na Ukrainie o gospodarkę kontynentu, w interwencji kwestionującej stanowisko przywódców europejskich.

„Myślę, że powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby naprawdę zatrzymać tę wojnę i wrócić do negocjacji i ponownie spróbować otworzyć świat” – powiedział Herbert Diess dla Financial Times. Auto Future Summit w poniedziałek.

„Myślę, że nie powinniśmy rezygnować z otwartych rynków i wolnego handlu i myślę, że nie powinniśmy rezygnować z negocjacji i prób kompromisu”.

Komentarze prezesa Volkswagena pojawiają się dzień po tym, jak kanclerz Niemiec Olaf Schulz zobowiązał się to zrobić Kontynuuj zaopatrywanie Ukrainy w brońDodanie tego „poddania się brutalnej sile” nie było opcją dla Europy.

I chociaż jego stanowisko jest publicznie popierane przez niemiecki przemysł, zakłócenia w łańcuchach dostaw – zaostrzone przez wojnę na Ukrainie – nadal szkodzą firmom takim jak Volkswagen, drugi co do wielkości producent samochodów na świecie.

Niedobór narzędzi drucianych produkowanych w tym kraju zmusił firmę do ograniczenia produkcji w ostatnich tygodniach, aw tym roku Volkswagenowi zabrakło modeli elektrycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Dies powiedział, że gdyby światowy handel nadal walczył, „Europa ucierpiałaby najbardziej, a Niemcy ucierpiałyby, ale myślę, że byłoby to złe dla całego świata”.

Jego komentarze pojawiają się, gdy Niemcy debatują, czy wytrzymać nagłe wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu. a Nowe badanie Doradca rządowy stwierdził, że niemiecka gospodarka może stracić około 12 procent rocznej produkcji, jeśli dostawy nagle się zatrzymają.

Dies, kierowca Volkswagena, który wcześniej ostrzegał, że przyda się przedłużająca się wojna Więcej szkód wyrządzonych Niemcom i Europie w wyniku pandemii Covid-19wywołał krytykę poprzednich komentarzy.

W 2019 roku przeprosił za użycie wyrażenia „Ebit macht frei”czy „Zyski cię uwolnią” – pozorna manipulacja sformułowaniem „Arbeit macht frei”, czyli „Praca cię wyzwoli”, które zostało wykute u bram KL Auschwitz. Później w tym samym roku powiedział, że było „nieświadomy” Masowe przetrzymywanie w Chinach muzułmanów w prowincji Xinjiang.

READ  Zapasy SQ spadają wraz z zyskiem operacyjnym, wielkość płatności dla szacunków zapasów do kwadratu

W poniedziałek Diess ostrzegł również, że niemiecka grupa będzie miała trudności z wyprzedzeniem Tesli jako największego na świecie producenta samochodów elektrycznych do 2025 roku.

„Nie spodziewałem się, że nasz główny konkurent w Stanach Zjednoczonych rozwinie się tak szybko”, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *