Ta gigantyczna skamielina gorgozaura jest wystawiona na aukcję

Sotheby’s New York ogłosił, że pokaże szkielet gorgozaurkuzyn T-Rexa, pod koniec tego miesiąca, z szacowaną sprzedażą do 8 milionów dolarów.

Ten członek rodziny tyranozaurów wędrował po Ziemi około 77 milionów lat temu i był drapieżnikiem wierzchołka, który zadomowił się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanadzie w późnej kredzie. Ze względu na geny T-Rex ma podobne cechy, w tym masywną głowę z dziesiątkami ostro zakrzywionych zębów i dwiema małymi kończynami przednimi. Jednak według Sotheby’s był szybszy niż T-Rex i miał większą siłę ugryzienia.

„Jako główny myśliwy w tamtym czasie, który, jak sądzono, polował w grupach po cztery, gorgozaur był dominującą siłą i wyjątkowym drapieżnikiem” – powiedział Sotheby’s.

Według Sotheby’s masywna skamielina o wysokości 10 stóp i długości 22 stóp została odkryta w 2018 roku w pobliżu Haver w stanie Montana. Wszystkie znane szkielety gorgozaura znajdują się w zbiorach muzeum, co czyni go jedynym okazem oferowanym na własność prywatną.

„W mojej karierze miałem przywilej obsługi i sprzedaży wielu niezwykłych i wyjątkowych rzeczy, ale niewiele osób ma potencjał, aby zainspirować i pobudzić wyobraźnię tak, jak ten niesamowity szkielet gorgozaura” – Cassandra Hutton, szefowa Sotheby ds. nauki i kultury popularnej, powiedział w komunikacie prasowym. Wydobyty zaledwie kilka lat temu gorgozaur nigdy wcześniej nie był sprzedawany na aukcji, a możliwość podzielenia się tym dinozaurem z publicznością po raz pierwszy jest ogromną przyjemnością i punktem kulminacyjnym mojej kariery.

To już druga sprzedaż skamieniałego szkieletu dinozaura w Sotheby. W 1997 roku dom aukcyjny Sue, jedna z największych skamieniałości dinozaurów w historii, sprzedał się za 8,36 miliona dolarów. Ta sprzedaż pobiła rekord najdroższej skamieniałości, jaką kiedykolwiek wystawiono na aukcjach.

Fani dinozaurów mogą odwiedzić szkielet gorgozaura od 21 lipca w galeriach Sotheby’s York Avenue. Aukcja rozpoczyna się 28 lipca.

READ  Nie przegap szczytu roju meteorów Lyrid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *