Tatum i Holiday odcisnęli swoje piętno na wystawowym zwycięstwie Team USA nad Kanadą

BOSTON — Jayson Tatum i Jrue Holiday odegrali rolę w zwycięstwie drużyny USA nad Kanadą w środowy wieczór w USA Basketball Showcase w Las Vegas.

Drużyna USA zaczęła powoli i pokonała Kanadę 86:72 w pierwszej z pięciu przeróbek przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Anthony Edwards prowadził Amerykanów z 13 punktami, a Steph Curry dodał własne punkty, a Tatum i Holiday mieli swój wpływ na zwycięstwo.

Holiday rozpoczął się od Curry’ego, Devina Bookera, LeBrona Jamesa i Joela Embiida, ale w tej znakomitej grupie Kanada wyszła na prowadzenie 11-1, a drużyna USA nie wykorzystała pierwszych sześciu strzałów. Holiday nie trafił w trójkę i zebrał w tym odcinku parę zbiórek w defensywie, po czym dołączył do drużyny USA, która prowadziła 12-4.

Tatum zrobił szybkie wrażenie, kiedy wszedł na ławkę rezerwowych. Miał dwie sytuacje w prowadzeniu, przechwyt i asystę przy wsadzie Anthony’ego Davisa, co pomogło jego drużynie zmniejszyć prowadzenie Kanady do 21-14 w pierwszej kwarcie.

Stany Zjednoczone uspokoiły się w defensywie i stamtąd rozpoczęły atak, pokonując Kanadę 27-12 w drugiej kwarcie i wychodząc na prowadzenie 41-33. Curry przejął inicjatywę w pierwszej minucie trzeciej tercji, w pierwszych minutach łącząc układ i -1 z parą trójek, a od tego momentu Team USA miał już łatwe zadanie.

Tatum wchodzący z ławki rezerwowych (wraz z takimi zawodnikami jak Davis, Edwards i Bam Adebayo) uwypukla wstyd drużyny USA związany z bogactwem. Zagrał 17 minut i zakończył z ośmioma punktami, zdobywając 4 z 7 celnych strzałów, zbiórkę, dwie asysty, przechwyt i blok. Tego wieczoru nie trafił za trzy punkty, zamiast tego zaatakował obręcz i narzucił swoją siłę.

Wpływ Holidaya był jeszcze większy, ponieważ zrobił dla Team USA to samo, co zrobił dla Celtics podczas walki o tytuł w Bostonie. Był ogromny dla Team USA, ponieważ nadal zwiększał tempo ofensywne i wykonywał kilka solidnych zagrań w defensywie. Rozgrywający zdobył w kwarcie dziewięć punktów, a w ciągu 20 minut gry zakończył mecz z 11 punktami, pięcioma zbiórkami, czterema asystami i dwoma blokami.

READ  „Nie zobaczysz nikogo, kto byłby właścicielem rynku”
Kanada przeciwko USA
Kanadyjczyk Shai Gilgeous-Alexander walczy z Jrue Holidayem z USA w pierwszej połowie meczu pokazowego przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.