Te 3 pomiary sugerują, że spadek ceny Bitcoina jeszcze się nie skończył

Bitcoin (BTC) Rynek martwi około 20 000 $, ale poza przełamaniem wsparcia, czy ta zła sytuacja naprawdę się skończyła?

Według kilku wskaźników na łańcuchu wydaje się, że maksymalny ból w tym cyklu jeszcze nie nadszedł.

W tym tygodniu udziały wielu hotelarzy są wysokie – prawie 50% podaży jest na straty, a górnicy zwiększają eksport BTC na giełdy.

Niektórzy z największych inwestorów Bitcoina, zwłaszcza MicroStrategy, powinni zrobić to samo Chronić Ich zależność od BTC, gdy cena akcji spada.

Z szeregiem celów Już od 11 000 $Cointelegraph analizuje, o ile bardziej rynek musi się technicznie skurczyć, aby dopasować się do historycznych podstaw.

Słabych hotelarzy nadal trzeba eksmitować

Pomimo spadku do najniższego poziomu od osiemnastu miesięcy, ruch cen bitcoinów nie wstrząsnął jeszcze wszystkimi spekulantami. Według Twórca LookIntoBitcoin, źródło analityki sieciowej, musi również poddać się ocenie RHODL Philipa Swifta.

Dzieje się tak dlatego, że historycznie stosunek między krótkoterminowymi i długoterminowymi hotelarzami faworyzował tych drugich w bazie cen makro.

RHODL konkretnie przyjmuje stawkę od 1 tygodnia do 1-2 letnich partnerów. Postrzegane fale cap HODL Metryka, która dzieli monety po ostatnim przeniesieniu (ważone według postrzeganej ceny).

Zasadniczo, gdy RHODL stanie się zieloną strefą, kapitulacja osiąga szczyt, a podstawa cenowa zostanie ustalona prędzej czy później. Jak dotąd RHODL nie wszedł w swoją zieloną strefę, zgodnie z danymi firmy analitycznej Glassnode Przedstawia.

Wykres stosunku Bitcoin RHODL. Źródło: Glassnode

Za mało hotelarzy pod wodą?

Cały rynek bitcoinów może wydawać się stratą, ale powyżej 20 000 $ wielu nadal trzyma się skromnych zysków w nadziei na ożywienie.

Inna witryna do analizy sieci CryptoQuant Na dzień 16 czerwca tylko 46% całkowitej podaży BTC jest na straty.

READ  Real Madryt pokonał Liverpool, aby wygrać Ligę Mistrzów

To imponujące statystyki, ale biorąc pod uwagę historyczne wzorce, nie wystarczy nazwać tego zdarzeniem kapitulacji w skali makro.

Według danych CryptoQuant co najmniej 60% podaży musiało generować nierealne straty przed tzw. kapitulacją – w marcu 2020, pod koniec 2018 roku i wcześniej.

Procent bitcoinów rozłożonych w tabeli strat. Źródło: CryptoQuant

Dyrektor generalny CryptoQuant Ki Young Joo Odnotowany Znaczenie BTC / USD Wraca do postrzeganej ceny Zeszły tydzień. To wydarzenie, które trwa dwa lata, oznacza, że ​​cena spot spada poniżej średniej ceny, po której wszystkie waluty zostały ostatnio przeniesione.

„Czekałem na ten moment 2 lata od wielkiej wyprzedaży w marcu 2020 r.” – komentował wtedy.

Pomimo „ciekawych” przepływów wymiany, górnicy się nie poddali

Chociaż ich koszt produkcji jest bliższy 30 000 $ niż 20 000 $ Górnicy Bitcoin BTC nie zaczęło jeszcze kompensować kosztów sprzedażą gromadzoną. Monety trafiają na giełdyJednak w najwyższym tempie od siedmiu miesięcy, poinformował niedawno Cointelegraph.

Związane z: Cena 30 tys. BTC ma „poważny wpływ” na zyski z wydobywania bitcoinów

Dlatego też współczynnik haszowania sieci bitcoin nie osiągnął jeszcze poważnego spadku, co jest powszechne w czasach znacznej presji cenowej.

Metryka haszujących wstążek, stworzona przez Charlesa Edwardsa, dyrektora generalnego Property Manager Gabrielle, Potwierdza Brak trendu.

Wstążki haszujące wykorzystują 30-dniową i 60-dniową średnią kroczącą, aby określić, kiedy nastąpi drobna kapitulacja. Gdy upłynie rosnący 30-dniowy 60-dniowy okres, górników można uznać za „złych” po powrocie do pracy.

Jak dotąd ten skrót jeszcze się nie odbył, a historycznie oznacza to, że może nadejść maksymalny ból.

Wykres wstążek haszujących Bitcoin. Źródło: Glassnode

Tymczasem ekonomista, biznesmen i przedsiębiorca Max Krueger napisał: „Interesujące przepływy wymiany bitcoinów”. Skomentowane W tym tygodniu o działalności górniczej:

„Wielu górników będzie miało poważne kłopoty z $ BTC w okresie nastoletnim i sensowne jest przestraszenie się wczoraj w oczekiwaniu na złamanie 20 000”.

Komentarze i opinie wyrażone w niniejszym dokumencie niekoniecznie odzwierciedlają opinie autora i Cointelegraph.com. Każda inwestycja i działalność biznesowa wiąże się z ryzykiem, a przy podejmowaniu decyzji należy przeprowadzić własne rozeznanie.

READ  Sąd Najwyższy zakazuje kontrowersyjnej ustawy o mediach społecznościowych w Teksasie