Tesla eksportuje pierwsze samochody z Szanghaju od czasu ponownego otwarcia fabryki

Znak Tesli jest widoczny w fabryce w Szanghaju w Chinach, 13 maja 2021 r. REUTERS / Ali Song

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SZANGHAJ, 11 maja (Reuters) – Tesla Corporation (TSLA.O) W środę firma dokonała pierwszego eksportu z Chin od czasu ponownego otwarcia fabryki w Szanghaju 19 kwietnia, zostawiając dostawę 4767 samochodów dla Słowenii, poinformowały wspierane przez rząd media, poinformował Shanghai Observer.

Jak podał szanghajski serwis informacyjny, przewoźnik samochodowy Glovis Splendor opuścił port w środę wcześnie rano, kierując się do słoweńskiego portu Koper.

„Tesla spieszył się wczoraj po południu z załadowaniem nowych samochodów z linii produkcyjnych na statek” – powiedział Shanghai Observer, powołując się na urzędnika celnego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla zorganizowała również wysyłkę 4100 pojazdów w piątek, dodał, dodając, że producent samochodów zamierza wyeksportować 300 000 pojazdów z Szanghaju w 2022 roku.

Tesla nie odpowiedział od razu na prośbę Reutera o komentarz.

Przesyłka odzwierciedla wysiłki Tesli zmierzające do przywrócenia normalnego poziomu działalności w fabryce w Szanghaju, dzięki czemu Model 3 i Model Y będą sprzedawane w Chinach i na eksport.

Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych poinformowało we wtorek, że Tesla nie eksportowała w kwietniu żadnego modelu 3 ani modelu Y z Chin ze swojej fabryki w Szanghaju, ponieważ chińska polityka zakazu COVID-19 zakłóciła produkcję i dostawę.

Dane pokazały również, że sprzedaż firmy w Chinach spadła w kwietniu o 98% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Fabryka została ponownie otwarta 19 kwietnia z pomocą rządu w Szanghaju i szeroko komentowanych przez chińskie media państwowe. Został podany jako przykład tego, jak miasto stara się utrzymać otwarte firmy, przestrzegając ścisłej polityki antykoronawirusowej.

Tesla zbudowała 10 757 samochodów w fabryce w Szanghaju od ponownego otwarcia 19 kwietnia do 30 kwietnia i wyznaczyła sobie cel osiągnięcia dziennej produkcji 2600 samochodów dziennie od 16 maja, jak wcześniej informował Reuters. Czytaj więcej

READ  Indeks Dow Jones S&P 500 rośnie po niestabilnym tygodniu

Fabryki w Szanghaju, które próbują wrócić na pełną skalę, skomplikowały swoje wysiłki z powodu zaostrzenia przez władze miasta blokad w celu powstrzymania epidemii COVID-19.

Fabryka Tesli działała znacznie poniżej wydajności na początku tego tygodnia z powodu problemów logistycznych i linii dostaw.

Czytaj więcej

(Ta historia parafrazuje Glovis Splendor w akapicie 2).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż: Christopher Cushing, Jacqueline Wong i Simon Cameron Moore

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.