Tesla i ARKK szybują w górę, gdy energia 2021 roku powraca na giełdę w 2023 roku

a Wzrost rynku Piątek został zaostrzony przez wyższe zwyżki niektórych poobijanych i posiniaczonych akcji spółek technologicznych, które załamały się w zeszłym roku, przez co tegoroczna akcja cenowa bardzo przypomina rajd z 2021 roku.

rozbite nazwiska, w tym Tesla (TSLA), karwana (CVNA) i Coinbase (Walutakażdy wzrósł o ponad 10% w piątek.

Stworzony przez Cathy Woods (ARK)arka) Europejska Fundacja Kształcenia (ETF), wiodąca firma technologiczna, odnotowała wzrost o 5,5%. ARKK zyskał ponad 25% tylko w tym miesiącu, co notatki Reutera Umieszcza fundusz na dobrej drodze do uzyskania najlepszego miesięcznego zysku w historii.

W piątek przeprowadzono również handel mini M.

Posty na BuzzFeedzie (BZFD) wzrosła aż o 150% w środku dnia po tym Wewnętrzna notatka ujawniła, że ​​gigant medialny spiskuje polegać w dużym stopniu na sztucznej inteligencji przy tworzeniu treści. Akcje zamknęły się w piątek o 85%.

Oznacza to znaczący zwrot dla firmy, która straciła około trzech czwartych swojej wartości od czasu wejścia na giełdę za pośrednictwem grupy SPAC pod koniec 2021 roku.

Ulubiony GameStop tradera z Reddita (GME) wzrósł o 14%, zamykając niestabilną sesję.

i świadoma grupa (LCID), producent pojazdów elektrycznych znany z ogromnej fuzji SPAC w 2021 roku, wzrósł o 43%.

Tesla, która straciła 65% swojej wartości w 2022 roku w najgorszym roku w historii, wzrosła w piątek o 11%. W ciągu roku Tesla wzrosła o 44%.

Rajd giełdowy w tym tygodniu również następuje Wyniki kwartalne Tesli przekroczyły oczekiwaniagdyż firma poinformowała inwestorów, że planuje rozpocząć produkcję Cybertrucka jeszcze w tym roku.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, i jego oficer ochrony opuszczają lokalne biuro firmy w Waszyngtonie, USA, 27 stycznia 2023 r. REUTERS / Jonathan Ernst

„Ostatni wzrost cen akcji MEM i spółek zajmujących się technologią non-profit to mistyfikacja, a w systemie wciąż jest dużo nadwyżki kapitału, nawet pomimo wszystkiego, co Fed zrobił w ciągu ostatniego roku”, David Trainer, dyrektor generalny firmy badawczej New Construction, powiedział Yahoo Finance w piątek.

READ  Goodbye Golden Arches: zmieniono nazwę McDonald's, aby ponownie otworzyć w Rosji

Na Wall Street pojawia się nastrój ryzyka, ponieważ inwestorzy przewidują, że umiarkowane dane gospodarcze skłonią Rezerwę Federalną do zakończenia cyklu podwyżek stóp wcześniej niż oczekiwano. Oczekuje się, że amerykański bank centralny obniży tempo podwyżek stóp procentowych do 25 punktów bazowych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Piątkowe ruchy idą w parze z szerszym wzrostem średnich głównych akcji, które na początku roku zyskały wszystkie trzy indeksy.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite, który stracił jedną trzecią swojej wartości w 2022 r., prowadzi w tym roku z zyskiem na poziomie 9%.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze ŚwiergotI FacebookI InstagramI FlipboardI LinkedinI youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *