Tesla Jobs: Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki

Tesla (TSLA) Zatrudnia około 100 000 osób w firmie i jej spółkach zależnych na koniec 2021 r., zgodnie z corocznym zgłoszeniem do SEC.

Firma nie była od razu dostępna do komentowania.

Ostre ostrzeżenie Muska przed potencjalną recesją i efektem domina dla producentów samochodów jest najbardziej bezpośrednią i najbardziej znaną prognozą w branży.

Podczas gdy obawy o ryzyko recesji rosły, popyt na samochody Tesla i inne pojazdy elektryczne pozostał silny, a wiele tradycyjnych wskaźników deflacji – w tym wzrost zapasów dealerów w USA – nie zmaterializowało się.

Ale Tesla ma problemy z wznowieniem produkcji w swoim zakładzie Fabryka w Szanghaju Po przestojach Covid-19, które doprowadziły do ​​kosztownych przestojów fabryk.
Ponura perspektywa Muska odzwierciedla ostatnie komentarze dyrektorów, w tym c. B. Morgan Chase (JPM) CEO Jamie Dimon i Goldman Sachs (p) Prezydent John Waldron.

„Na drodze zbliża się huragan” – powiedział Damon w tym tygodniu.

Inflacja w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się na najwyższym poziomie od 40 lat i powoduje skok kosztów życia Amerykanów, podczas gdy Rezerwa Federalna stoi przed trudnym zadaniem ograniczenia popytu na tyle, aby zahamować inflację, nie powodując recesji.

„Wstrzymaj całą rekrutację”

Przed ostrzeżeniem Muska, które pojawiło się w e-mailu zatytułowanym „Wstrzymaj zatrudnianie na całym świecie”, Tesla opublikowała na LinkedIn około 5000 ofert pracy dla sprzedawców w Tokio i inżynierów w swojej gigantycznej, nowej berlińskiej fabryce dla naukowców zajmujących się głębokim uczeniem w Palo Alto.

Prośba Muska o powrót pracowników do biura napotkała w Niemczech przeszkody.

„Wszyscy w Tesli muszą spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo” – napisał Musk we wtorkowym e-mailu. „Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś”.

W czwartek Musk został również uwikłany w sprzeczkę na Twitterze z australijskim miliarderem technologicznym i Atlassian (Zespół) Współzałożyciel Scott Farquhar, który wyśmiewał dyrektywę w serii tweetów, nazywając ją „jak coś z lat pięćdziesiątych”.

„Recesja pełni istotną funkcję oczyszczenia gospodarki” – napisał Musk w odpowiedzi na tweeta z Farquhar zachęcającego pracowników Tesli do rozważenia pracy zdalnej.

READ  Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku Twittera o szybki proces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.