Tesla pozywa byłego inżyniera za rzekome kradzież sekretów z jego superkomputera

Tesla pozywa byłego inżyniera Aleksandra Yatskova za rzekomą kradzież „tajnych i ściśle strzeżonych” informacji związanych z technologią superkomputerową firmy, zwaną Project Dojo, jak po raz pierwszy zgłoszono. Bloomberg. w Kopia skargiTesla oskarża Jackowa o pobieranie informacji na jego urządzenia osobiste i odmowę ich zwrotu.

Yatskov, który, jak twierdzi Tesla, kłamał w swoim CV na temat swojej historii pracy i umiejętności, rozpoczął w styczniu pracę dla producenta samochodów elektrycznych jako inżynier ds. ciepła i pomógł zaprojektować systemy chłodzenia Dojo. Dojo to komputer treningowy sieci neuronowej Tesli Przetwarza duże ilości danych wykorzystywanych do uczenia oprogramowania AI w samojezdnych samochodach Tesla. Według skargi, Yatskov miał dostęp do informacji o chłodzeniu Dojo, jak również do innych poufnych informacji związanych z projektem.

Tesla mówi, że wszyscy inżynierowie podpisują umowę o zachowaniu poufności, która uniemożliwia im ujawnianie lub przechowywanie poufnych informacji na temat Dojo, które według Tesli, według Tesli, naruszył Yatskov rzekomo „usuwając poufne informacje Tesli z urządzeń roboczych i kont, uzyskując do nich dostęp na jego urządzeniach osobistych i tworząc dokumenty Tesli zawierające szczegóły Tajnego Projektu Dojo na PC”. Firma twierdzi również, że odkryła, że ​​Yatskov wysyłał e-maile zawierające poufne informacje o Tesli z jego osobistego adresu e-mail na służbowy adres e-mail.

Jak wspomniano w skardze, Tesla twierdzi, że Yatskoff przyznał się do przechowywania poufnych informacji na swoich urządzeniach osobistych, gdy firma skonfrontowała go z sytuacją. Następnie producent pojazdów elektrycznych umieścił Jackowa na urlopie administracyjnym od 6 kwietnia 2022 r. i poprosił go o przyniesienie swoich urządzeń, aby Tesla mógł odzyskać wszelkie skradzione informacje. Yatskov odpowiedział, rzekomo dostarczając Tesli „fałszywego” laptopa w celu ukrycia jakichkolwiek dowodów przeciwko niemu. Ten rzekomy wabik nie zawiera żadnej z kwestionowanych informacji i ma „wydawać się, że miał dostęp tylko do nieszkodliwych informacji Tesli, takich jak list z ofertą”.

READ  Foxconn przeprasza za błąd płacowy w fabryce iPhone'ów w Chinach po zamieszkach pracowniczych

Jackow zrezygnował ze stanowiska 2 maja. Tesla pozywa Jackowa o odszkodowanie odszkodowawcze i przykładowe, a także domaga się nakazu sądowego zmuszającego Jackowa do zwrotu poufnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *