Tesla Tesla ustanowiła rekord, ale tęsknię za poglądami pośród obaw związanych z popytem

Tesla (TSLA) odnotowała rekordowe dostawy pojazdów w trzecim kwartale w niedzielę, ale spadła znacznie poniżej liczby wyświetleń. Raport może wzmocnić obawy o popyt, zwłaszcza w Chinach, gdzie gigant EV Elon Musk zwiększa moce produkcyjne.
XAkcje Tesli mocno spadły w poniedziałek rano po obniżeniu krótkoterminowych minimów w piątek.

Tesla dostarczyła 343 830 pojazdów elektrycznych w trzecim kwartale, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z poprzednim rokiem i przekracza rekord 310 048 z pierwszego kwartału. Był również o 35% wyższy niż 254.695 w drugim kwartale. Fabryka w Szanghaju stanęła w obliczu przedłużających się przestojów i powolnego ożywienia w drugim kwartale z powodu przestoju Covid.

Ale analitycy spodziewali się, że Tesla dostarczy od 350 000 do 370 000, przy konsensusie nieco powyżej 360 000.

Biorąc pod uwagę znaczne ekspansje Tesli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wzrost jest stosunkowo niewielki. Tesla Berlin została otwarta w marcu, a fabryka w Austin w kwietniu, choć te lokalizacje wciąż powoli się powiększają. W lipcu i na początku sierpnia zakład w Szanghaju otrzymał znaczną poprawę zdolności produkcyjnych, co tymczasowo ograniczało produkcję.

W rzeczywistości produkcja Tesli znacznie przekroczyła dostawy w trzecim kwartale, ponieważ gigant EV wyprodukował w zeszłym miesiącu 36 5923 pojazdów.

Tesla dostarczyła 325 158 pojazdów Model 3 i Model Y w trzecim kwartale wraz z 18 672 modelami S i luksusowymi pojazdami elektrycznymi Model X.

W komunikacie prasowym Tesla zauważyła wyzwania logistyczne i wzrost liczby pojazdów w tranzycie.

Obawy dotyczące popytu ze strony chińskiej Tesli

Wiele wskazuje na to, że popyt na Teslę nie jest wystarczająco duży, aby sprostać zwiększonej przepustowości, zwłaszcza w Chinach.

Jednak Reuters poinformował w zeszłym tygodniu, że Tesla planuje utrzymać produkcję w zmodernizowanej fabryce w Szanghaju na poziomie około 93% mocy produkcyjnych do końca roku. Ostatnie ulepszenia zakładu zwiększyły moce produkcyjne o prawie jedną trzecią.

Czas oczekiwania Tesli China na nowe pojazdy gwałtownie spadł we wrześniu, wskazując na niewielkie zaległości lub ich brak. Czas oczekiwania ponownie nieznacznie się wydłużył, ponieważ Tesla wróciła do eksportu samochodów z Szanghaju na początku kwartału.

READ  Stablecoiny USDC przełamują kurs dolara po upadku banku w Dolinie Krzemowej

Tesla zaczęła wprowadzać nowe wsparcie ubezpieczeniowe w Chinach w zeszłym miesiącu, służąc jako De facto obniżka cen. Wsparcie ubezpieczeniowe będzie trwało do końca roku.

Istnieją spekulacje, że Tesla ogłosi obniżkę cen w Chinach na początku października. Inną opcją jest eksportowanie przez Teslę większej części swojej produkcji do Szanghaju. Istnieją doniesienia, że ​​to już się dzieje, a Szanghaj kilka dni temu przestawił się na eksport. To może sprawić, że Tesla będzie miała więcej pojazdów w tranzycie.

Ale europejskie zaległości również zaczęły spadać, ponieważ Tesla niedawno wprowadziła tam Model Y krótkiego zasięgu, często po znacznie niższej cenie niż poprzedni model bazowy. Również berlińska fabryka powinna powoli mieć większy udział w europejskiej sprzedaży Tesli.

Dodaj do ciśnienia: BYD (BYDDF) A Nowy (NIO) właśnie wprowadziło dwóch konkurentów Modelu 3, a Model Y prawdopodobnie będzie musiał stawić czoła zwiększonej konkurencji w przyszłym roku.

Tesla EV

Tesla produkuje sedan Model S i SUV Model X, a także sedan Model 3 i crossover Model Y. Jednak zdecydowana większość to modele Model 3 i Y.

Inne pojazdy, w tym Semi i Cybertruck, były kilkakrotnie odpychane. Musk powiedział, że Cybertruck jest w drodze do połowy 2023 roku, a Tesla Semi rozpocznie dostawy do końca 2022 roku.

Przesyłki Tesli Q3 przyszły po piętach Dzień Sztucznej Inteligencji w Tesli w piątekFirma zaprezentowała swój najnowszy prototyp humanoidalnego robota Optimus, a także postępy w sztucznej inteligencji w oprogramowaniu wspomagającym kierowcę. Musk napisał na Twitterze, że wydarzenie było przede wszystkim promocją rekrutacji inżynierów AI i robotyki.

Tesla Stock

Akcje Tesli spadły o ponad 5% przed otwarciem w poniedziałek handel rynkowy. Byłby to najniższy poziom od końca lipca. Akcje spadły o 1,1% do 265,25 w piątek, podążając za ostatnimi minima. Akcje wycofały się z 50-dniowej średniej kroczącej w ciągu tygodnia.

READ  Nigdy nie kupuj tych rzeczy na podwórku

Akcje Tesli podlegają długoterminowej konsolidacji z 402,73 kup punktDla mnie RynekKowalski. Inwestorzy widzą wzór tak długo podwójna podstawa dna, dokonał 384,35 wpisów. Jednak wykres giełdowy TSLA jest w ciągłym ruchu.

Ale jest też mniejsza baza w szerokiej i luźnej pracy minionego roku. Teraz wygląda jak mały wzór z podwójnym dnem, akcje TSLA mają wpis 313,90.

Tesla ma Klasyfikacja złożona Z 83. Ma 78 względnej oceny siły, wyłącznej Kontrola zapasów IBD Miara ruchu cen akcji z wynikiem od 1 do 99. Ocena pokazuje, jak akcje w ciągu ostatnich 52 tygodni radziły sobie ze wszystkimi innymi akcjami w bazie danych IBD. Ocena EPS to 77.


Starcie Tytanów: Tesla kontra BYD


Konkurenci Tesli w Chinach

Musk i Tesla stają również w obliczu nowej konkurencji na chińskim rynku samochodów elektrycznych ze strony BYD, Nio i Lee Otto (LI), a XPeng (XPEV). Nio, Li Auto i Xpeng Zgłoszono dostawy we wrześniu W sobotę przy sprzedaży BYD również na początku października.


NIO i BYD celują w Europę w walce z Teslą


BYD, największy na świecie producent samochodów elektrycznych, hybrydowych i plug-in oraz największy sprzedawca czystej energii elektrycznej w Chinach, po raz pierwszy zajmuje się bezpośrednio Teslą Model 3. BYD Seal, o podobnych specyfikacjach, ale o 10 000 USD mniej niż Model 3, rozpoczął dostawy pod koniec sierpnia.

Luksusowy startup EV Nio rozpoczął dostawę ET5, konkurenta Modelu 3, 30 września.

BYD i Nio chcą również umocnić swoją pozycję na rynku europejskim, po rozpoczęciu sprzedaży w Norwegii w 2021 roku. BYD zaprezentował trzy całkowicie elektryczne modele w Europie podczas wirtualnego wydarzenia 28 września, a Nio ma wziąć udział w podobnym wydarzeniu w październiku. 7. Firma BYD rozpoczęła niedawno dostawy w Australii, Indiach i kilku innych krajach azjatyckich, a w najbliższych miesiącach wejdzie na kilka innych rynków.

READ  Dlaczego raport o zatrudnieniu jest nadal ważny dla inwestorów: Poranna odprawa

Obserwuj Kit Norton na Twitterze Umieść tweeta Dla większego zasięgu.

Może Ci się spodobać

Co to jest może być chudy? Jeśli chcesz znaleźć zwycięskie akcje, lepiej to wiedz

Najlepsze fundusze kupna, aby stać się liderem w branży blisko penetracji z 364% wzrostem

Handluj z ekspertami na IBD Live

Zyskaj przewagę na giełdzie dzięki IBD Digital

Trzecia noga bessy? Krótka dostawa Tesli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *