To boli, że Microsoft zwolnił 10 000 osób

Fotografia: Patryk D. Spadnie na (Dobre zdjęcia)

Kilka godzin temu, dyrektor generalny Xbox, Phil Spencer, wysłał wiadomość e-mail obejmującą całą firmę do wszystkich pełnoetatowych pracowników działów gier firmy Microsoft. Kopia e-maila została udostępniona szopa Potwierdziliśmy jego autentyczność przez obecnego pracownika Xbox, a pełny tekst jest przepisany poniżej:

To był ciężki tydzień w firmie Microsoft, tutaj w naszych zespołach. Teraz, kiedy odbyło się wiele rozmów 1:1 i grupowych, chcę powtórzyć przesłanie, które usłyszeliście od waszych przywódców.

To trudny okres w naszej działalności, a działania podjęte w tym tygodniu to bolesne wybory. Kierownictwo gier musiało podejmować decyzje, które naszym zdaniem zapewniły nam długoterminowy sukces naszych produktów i biznesu, ale indywidualne konsekwencje tych decyzji były realne. Wiem, że to boli. Dziękujemy za wsparcie naszych kolegów we wdrażaniu tych zmian.

W nadchodzących tygodniach będziemy mieli kilka okazji do nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania, w tym comiesięczną aktualizację gier dla zespołów biorących udział w tym spotkaniu, a ja jestem w bliskim kontakcie z zespołami w ZeniMax, aby zapewnić wsparcie. GLT i ja dokładamy wszelkich starań, aby zachować jak największą przejrzystość. Posuwanie się naprzód z niepewnością jest wyzwaniem, ale wierzę, że wspólnie przejdziemy przez ten trudny czas.

Xbox ma długą historię sukcesów dzięki pracy, którą wykonujesz w służbie graczom, twórcom i sobie nawzajem. Twoja praca podczas tej zmiany jest głęboko doceniana i ceniona oraz stanowi integralną część naszego tempa biznesowego. Jestem dumny, że mogę być częścią tego zespołu z wiarą w naszą przyszłość, ale zdaję sobie również sprawę, że jest to trudny czas i chcę podziękować za wszystko, co tutaj robicie.

Phil

18 stycznia Microsoft zwolnił 10 000 pracowników w całej firmie. Te zwolnienia obejmują studia gier, takie jak 343 Industries, The Coalition, Zenimax Media i Bethesda Game Studios. Xbox jest dostępny Pierwsza partia walczyła o opublikowanie nagłówków w zeszłym rokui jest pod ogromną presją, by dostarczać przebojowe tytuły, takie jak Starfield. Wśród tych, którzy stracili pracę, było kilku Starszy talentI nastąpiło rok po tym, jak wydawca podniósł kieszonkowe Activision kupuje Blizzarda za 70 miliardów dolarów. szopa Microsoft skontaktował się z firmą w celu uzyskania raportu, ale nie otrzymał odpowiedzi w momencie publikacji.

„Wydaje się, że wysyłasz to z obowiązku” – napisał jeden z obecnych pracowników Xbox w wiadomości tekstowej szopa. „Poważnie wątpię, czy te comiesięczne aktualizacje gier lub inne spotkania zrobią cokolwiek, aby ktokolwiek poczuł się lepiej”.

Związek Pracowników Technicznych KOD-CWA wydał oświadczenie 19 stycznia ich przedstawiciele powiedzieli, że są w kontakcie z Microsoftem. Firma „uznaje swój obowiązek negocjowania wszelkich proponowanych zwolnień członków CWA w ZeniMax”. Związek ZeniMax chce negocjować „alternatywy dla zwolnień”.

READ  Bryłki kontra Wynik Warriors, dania na wynos: Nikola Jokic otrzymuje wsparcie od aktorów jako gra Denver Force 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.