To niewiarygodne, że Apple HomePod może teraz być wart 299 USD więcej niż jego sugerowana cena detaliczna

Myślałem, że to naprawdę dziwne, kiedy Apple było Sprzedawaj nadal oryginalny HomePod o wartości 299 USD miesiące później Zatrzymać. Ale teraz ma to sens – niektórzy nie tylko są gotowi zapłacić premię za dość inteligentny głośnik, ale są skłonni to zapłacić. Więcej niż Apple pobiera za to opłaty.

Po tym, jak się dowiedzieliśmy, przyjrzeliśmy się liczbom sprzedaży w serwisie eBay 9to5Mac Redaktor naczelny Chance Miller TweetI szybko odkrywamy, że to nie żart: przeciętnie Apple HomePod zarabiał 375 USD w zeszłym tygodniu. To o 25 procent więcej niż opłata Apple.

Oczywiście niektóre HomePody są warte więcej niż inne — używany głośnik bez pudełka może zarobić tylko 220 USD przed opłatami w serwisie eBay, ale widzieliśmy, jak niektóre fabrycznie zapieczętowane, nieodnowione HomePody sprzedają się za ponad 500 USD. W rzeczywistości niektórzy dostawcy chwalili się nawet, że Apple wymienił stare HomePods na zupełnie nowe jednostki, aby mogli je przerzucić.

Kiedy odfiltrowałem drogie wartości odstające dla funduszy zamkniętych, średnia cena sprzedaży w zeszłym tygodniu wynosiła około 350 USD. To wciąż o 50 dolarów więcej niż koszt nowego!

Pamiętaj, że ceny mogą spaść, jeśli czytelnicy Verge zaleją rynek.
Zrzut ekranu z serwisu eBay autorstwa Seana Hollistera / The Verge

To subtelne, ale widać na wykresie eBay powyżej wartości HomePod ona ma Został doceniony w ciągu ostatniego roku od jego zaprzestania. Jest to praktycznie niespotykane w przypadku takich gadżetów, z wyjątkiem przypadków spekulacji Jak widzieliśmy ostatnio z konsolami i procesorami graficznymi.

Dlaczego HomePod? To dobre pytanie. Może być częścią historii Apple; Potrzebujesz dwóch z nich do stereo lub więcej do całego domowego dźwięku; I w przeciwieństwie do droższego następcy HomePod MiniTo bardzo dobry głos. Moja koleżanka Jane Tuohy również wyjaśniła Że inteligentny dom to jedno z niewielu miejsc, w których Siri naprawdę się wyróżnia. Uważa, że ​​ludzie zdają sobie sprawę, że to jedyna inna opcja niż HomePod Mini, która wygląda gorzej.

Więc to jest w tej chwili działająca teoria.

READ  Kuo, główny analityk Apple, mówi, że składany iPad zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *