Todd i Julie Chrisley zostali skazani za oszustwa i przestępstwa podatkoweCNN

Gwiazdy telewizji reality, Julie i Todd Chrisley, zostali skazani w poniedziałek na karę więzienia w sądzie federalnym.

Para „Chrisley News” została w czerwcu uznana za winną spisku mającego na celu oszukanie banków na ponad 30 milionów dolarów w nieuczciwych pożyczkach, CNN informowało wcześniej. Ponadto zostali skazani za kilka przestępstw skarbowych, w tym za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy od US.

Gwiazdy „Chrisley Knows Best” oskarżone o uchylanie się od płacenia podatków (2019)

Sędzia Eleanor L. orzekł. Ross skazał Todda Chrisleya na 12 lat więzienia i trzy lata nadzorowanego zwolnienia. Jego żona, Julie Chrisley, została skazana na siedem lat więzienia i trzy lata nadzorowanego zwolnienia. Ryan Buchanan, prokurator USA w północnym dystrykcie Georgii, powiedział podczas konferencji prasowej po rozprawie skazującej, że ich księgowy Peter Tarantino został skazany na trzy lata więzienia i trzy lata nadzorowanego zwolnienia.

Według Departamentu Sprawiedliwości dowody w sprawie wykazały, że rodzinie Chrisleyów udało się uzyskać pożyczki, składając fałszywe wyciągi bankowe, raporty z audytu i sprawozdania finansowe. W komunikacie prasowym Departamentu Sprawiedliwości podano, że pieniądze zostały wykorzystane na zakup luksusowych samochodów, ubrań, nieruchomości i podróży.

Następnie, zarabiając miliony dolarów na swoim poprzednim reality show, Chrisleyowie wraz ze swoim księgowym spiskowali, aby oszukać IRS i uniknąć poboru zaległych podatków.

„Chrisley Knows Best” zadebiutował w 2014 roku w USA Network. Nowe odcinki, nakręcone przed procesem, zadebiutują w przyszłym roku.

W krótkim oświadczeniu dla CNN w czerwcu, jeden z adwokatów Todda Chrisleya, Bruce Morris, powiedział, że są „rozczarowani werdyktem” i planują odwołać się.

CNN skontaktowało się z przedstawicielami Chrisleyów i Tarantino w celu skomentowania poniedziałkowego orzeczenia.

READ  Antonio Brown wspiera Kanye Westa wśród kontrowersji rapera „White Lives Matter”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.