Toyota oferuje odkupienie wycofanego z rynku elektrycznego SUV-a bZ4X

Toyota oferuje odkupienie swojego samochodu bZ4X elektryczny SUV Transfery po zadzwoń do samochodu w czerwcu, Jak wspomniałem po raz pierwszy wcześniej Elektryczny. Przypomnienie, które Toyota wystawiła nawet dwa miesiące po premierze bZ4X, obejmuje luźne sworznie na kierownicy, które mogą spowodować ich poluzowanie podczas jazdy.

Toyota początkowo doradzała właścicielom bZ4X, aby nie jeździli pojazdem i zasugerowała, aby powiadomili lokalnego dealera Toyoty, aby mogli odebrać pojazd i przechowywać go w oczekiwaniu na naprawę. W zamian firma udostępni klientom wypożyczony samochód.

Ale otrzymano list do klientów Elektryczny i potwierdzone krawędź Ujawnia, że ​​Toyota oferuje również dodatkowe gratisy za niedogodności, w tym kredyt w wysokości 5000 USD, przedłużoną gwarancję i bezpłatną wysyłkę na stacjach ładowania należących do EVgo do końca 2024 r. (zakładając, że klienci odzyskają swoje samochody przed i później). . Jeśli właściciel nie jest zadowolony z tych opcji, Toyota mówi, że odkupi samochód o wartości 42 000 USD i więcej.

„Wiemy, że nasi klienci mają wiele opcji, jeśli chodzi o zakup pojazdu. Doceniamy ich lojalność i wspieramy ich poprzez wycofanie”, powiedział Toyota w otrzymanym oświadczeniu. krawędź. „Jednak jeśli klient nie chce korzystać z dostępnych opcji, zaproponujemy odkupienie ich bZ4X”. Toyota dodaje, że wykup zależy od stanu i okoliczności właściciela.

Ani jej przemówienie, ani oświadczenie nie dostarczają dodatkowego kontekstu, kiedy problem zostanie rozwiązany. Wycofanie dotyczy około 2700 pojazdów, ale nie jest jasne, ile z tych pojazdów zostało faktycznie dostarczonych. The Subaru Soltera, który jest zbudowany na tej samej platformiedotyczy również wycofania.

bZ4X był pierwszą próbą Toyoty w zakresie w pełni elektrycznego pojazdu, a jego początek jest nieco trudny. Miejmy nadzieję, że Toyota usunie wszelkie pozostałe niedociągnięcia, zanim zacznie dostarczać więcej pojazdów i zwiększać produkcję, aby zaspokoić swoje potrzeby. Cel 17 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek 30 nowych pojazdów elektrycznych do 2030 r.

READ  Gospodarka Wielkiej Brytanii kurczy się na początku długiej, przerażającej recesji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *