Trener Texas Longhorns Steve Sarkissian mówi, że Nick Saban z Alabamy uratował mi karierę

AUSTIN, TX – Steve Sarkissian nie zapomniał i nie zapomni.

Nie ma mowy, żeby mógł, zwłaszcza nie w tym tygodniu, kiedy Nick Saban i nr 1 Karmazynowy Przypływ przyjeżdżają do miasta.

Dla większości uniwersyteckiego świata futbolu Saban jest człowiekiem, który poprowadził Alabamę do sześciu niesamowitych mistrzostw narodowych, człowiekiem, który przekroczył futbol uniwersytecki na niezliczone sposoby i człowiekiem, który zbudował dynastię, której ten sport może nie lubić. Zobacz ponownie w najbliższym czasie.

Ale dla Sarkissiana Saban jest po prostu człowiekiem, który „ocalił moją karierę”.

To będzie tak samo wielki mecz, jak dla Teksasu, kiedy Alabama odwiedzi w sobotę DKR-Texas Memorial Stadium – i tak wielki dla Sarkissiana, by pokazać, że Longhorns są na dobrej drodze po przegranym sezonie w swoim pierwszym rok w biurze — mówi, że na zawsze będzie dłużnikiem swojego szefa.

– Mówiłem to wiele razy, ale nie byłbym głównym trenerem Teksasu bez Nicka Sabana – powiedział ESPN Sarkissian. „Dał mi szansę, kiedy walczyłem o rozmowę kwalifikacyjną, bez względu na pracę. Były dni, kiedy myślałem: „Człowieku, już nigdy nie będę głównym trenerem. Nigdy więcej nie będę moim ofensywnym koordynatorem .Nigdy nie dostanę innej pracy”.

„Ale trener Saban skorzystał z okazji, gdy potrzebowałem kogoś, kto znów we mnie uwierzy”.

Problemy Sarkissiana z alkoholem zostały dobrze udokumentowane i doprowadziły do ​​jego pięciomeczowego wydalenia z USC w sezonie 2015, kiedy ówczesny dyrektor sportowy Pat Haden powiedział, że „zachowanie Sarkissiana nie spełnia standardów USC” i że Sarkissian „nie był w dobrym zdrowiu”. . Sarkissian szczerze mówił o swoim alkoholizmie i mówi, że nie powstrzymał niczego przed swoimi graczami z Teksasu.

„Jestem szczery z moimi graczami”, powiedział Sarkissian. „Jestem naprawdę otwarty. Jestem naprawdę szczery”. „Dzielę się moją historią o tym, gdzie byłam w mojej karierze, kiedy miałam 33 lub 34 lata jako główny trener na Uniwersytecie Waszyngtońskim, potem zostałam publicznie zwolniona w krajowej telewizji w USC, a następnie przeniosłam się do ośrodka leczenia na 30 dni. „

Sarkissian potrzebował szansy na odbudowanie swojej kariery, a nie było lepszego miejsca, aby to zrobić niż Alabama pod rządami Sabana, który pomógł ożywić więcej niż kilku trenerów.

„Sark jest tym, który wykonał tę pracę”, powiedział Saban ESPN. „Wspieraliśmy go i upewniliśmy się, że mamy odpowiednie zasoby i ludzi, aby mu pomóc, tak jak robiliśmy wielu innych. Ale posłuchaj, uratował swoją karierę, wykonując dla nas świetną robotę i rehabilitując się zawodowo, a ja nie jestem po prostu rozmawianie o rzeczach na poziomie osobistym, ale osobiście. Profesjonalizm w naprawdę pozytywny sposób, który wpłynął na nasz program w ogromny sposób i pomógł nam osiągnąć tutaj sukces.”

READ  Mecz NBA All-Star 2022: Stephen Curry wygrywa MVP po pobiciu rekordu w liczbie trzech punktów w jednym meczu

W rzeczywistości Saban wykorzystał dwie szanse przeciwko Sarkeesianowi, który otworzył sezon Longhorna zwycięstwem 52-10 nad Luizjaną Monroe. Pierwszy miał miejsce, gdy Saban wyznaczył Sarkissiana na ofensywnego analityka tuż przed rozpoczęciem sezonu 2016, co było całkowitym zaskoczeniem dla Sarkissiana. W rzeczywistości już zobowiązał się do bycia częścią zespołu telewizyjnego Foxa w tym sezonie i nie miał planów (ani możliwości) trenowania.

Był na kampusie w Alabamie tego lata w ramach swojej własnej małej trasy, podczas której spędzał czas z Jacksonville Jaguarami, Tampa Bay Buccaneers i Atlanta Falcons po stronie NFL oraz Florida i Alabama po stronie uczelni.

Tuscaloosa jest jego ostatnim przystankiem.

„Spędzałem trzy do pięciu dni w każdym miejscu, po prostu próbując wykorzystać to, gdzie trenowali moi przyjaciele i starając się pozostać w kontakcie z grą” – powiedział Sarkissian. „Nigdy wcześniej nie miałem sierpnia, gdzie nie byłem na obozie treningowym”. Jednym z głównych powodów, dla których kiedykolwiek pojechał do Alabamy, było ponowne nawiązanie kontaktu ze starym kumplem Lynn Kevinem, koordynatorem ofensywy Tide. Byli razem w USC jako Koordynatorzy Połączonych Ofensywy pod dowództwem Pete’a Carrolla i pozostali blisko.

Podczas wizyty Sarkissiana w Alabamie Saban oglądał taśmę Sarkissiana i rysował sztuki na tablicy.

Sarkissian opowiadał: „Każdego dnia było tak: 'Obejrzyj to, obejrzyj to i powiedz mi, co o tym myślisz, co myślisz o tamtym’”. Trener Saban niczego nie przegapi. To zawsze podnosi twój umysł.”

W końcu Sarkissian powiedział, że Kevin jest „rodzajem bohatera, który za tym wszystkim stoi” i przedstawił pomysł dołączenia do zespołu Alabamy jako analityk. Oczywiście Saban zaoferował mu stanowisko, ale Sarkissian nie był pewien, czy chce je objąć.

„Wróciłem tam i z powrotem i zgodziłem się podjąć pracę w Alabamie i to jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłem” – powiedział Sarkissian.

Nie wiedział, że będzie mówił o grze w National Championship później w tym sezonie, po tym jak Saban zerwał z Kevinem po pokonaniu Waszyngtonu 24-7 w półfinale futbolu uniwersyteckiego. Kevin planował pozostać w grze o mistrzostwo po tym, jak zgodził się przejąć funkcję prezydenta Florida Atlantic, ale Saban miał inne pomysły, gdy zobaczył, jak Tide walczy w ofensywie w zwycięstwie nad Husky.

READ  White Sox podpisze Joe Kelly

„Zdecydowanie jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w mojej karierze”, powiedział Sarkissian o przegranej 35-31 mistrzostw kraju z Clemsonem.

Sarkissian został już wyznaczony na następcę Kevina, ale jego pierwsze zadanie jako koordynatora ofensywy w Alabamie trwało niecałe dwa miesiące. Odszedł 7 lutego, aby zostać koordynatorem ofensywy Falcons, zastępując Kyle’a Shanahana, który został mianowany głównym trenerem San Francisco 49ers. Ale po dwóch latach spędzonych w Atlancie, Sarkissian został zwolniony jako część zmiany w załodze Falcons.

Trzeba przyznać, że Saban nie był zadowolony z szybkiego wycofania się Sarkissiana, ale skorzystał z drugiej szansy po tym, jak Mike Locksley odszedł, aby przejąć Maryland po sezonie 2018, a następnie nagle opuścił Dana Inosa, aby zostać koordynatorem ofensywy w Miami. Sarkissian był gotowy do pozostania w NFL i podjęcia pracy jako koordynator ofensywy Arizona Cardinals, kiedy Saban ponownie zadzwonił.

„Myślę, że zostałbym w NFL, ale musiałem cofnąć się o krok, spojrzeć na siebie i powiedzieć: „Wiesz? To jest facet, który zaproponował mi pracę, kiedy nikt nawet nie chciał ze mną rozmawiać, — powiedział Sarkissian. „To jest facet, który powierzył mi wywołanie meczu o mistrzostwo kraju, kiedy byłem ekspertem przez cały rok. To jest facet, który zatrudnił mnie jako koordynatora ofensywnego i odszedłem po kilku miesiącach… i nadal wzywa mnie, żebym przyszedł plecy?’

„Czułem wtedy, że jestem mu coś winien. Dał mi gałązkę oliwną i nie wiem, jak bardzo to doceniam i jak bardzo to przyznaję”.

Pod okiem Sarkissiana zbrodnia Alabamy pobiła rekord. Tide osiągnął średnio 47,2 punktu na mecz w 2019 roku, ustępując tylko krajowemu mistrzowi LSU.

Po tym sezonie Sarkissian zrezygnował z możliwości trenerskich w Kolorado i Mississippi, aby pozostać w Alabamie.

„Powiedziałem sobie: Wiesz, myślę, że jest dla mnie lepsza praca i mam niedokończone sprawy” – powiedział Sarkissian. „Nie wygraliśmy mistrzostw kraju. Byliśmy wystarczająco dobrzy. Byliśmy wystarczająco utalentowani. Nie radziłem sobie wystarczająco dobrze. To była właściwa rzecz dla mnie, dla programu i dla trenera Sabana, aby został kolejny rok. „

Sarkissian staje się coraz gorętszym towarem w 2020 roku, gdy Crimson Tide przeszedł przez sezon niepokonany w drodze do mistrzostw kraju, a zrobił to, grając w całym harmonogramie SEC podczas sezonu regularnego dotkniętego COVID. Tide po raz kolejny zajął drugie miejsce w kraju pod względem liczby punktów (48,5 punktu na mecz) z rozgrywającym w pełnym wymiarze godzin w pierwszym roku. Mac Jones W drodze do bycia jednym ze zwycięzców pierwszej rundy rozgrywek NFL i otrzymania go Defonta Smith Wygraj Puchar Heismana. W 10 kolejnych meczach zdobyli ponad 40 punktów.

READ  Źródło mówi CNN Gisele Bundchen i Tom Brady „żyją osobno”

W obliczu zbliżającego się meczu futbolu uniwersyteckiego Sarkissian odrzucił możliwość rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko głównego trenera w Auburn.

„Były dwie szanse, ale to po prostu nie zadziałało dla mnie” – powiedział Sarkissian. „Ale wtedy Teksas przyszedł… za późno.”

I bardzo szybko.

Texas ogłosił nominację Sarkissiana 2 stycznia 2021 roku, około pięć godzin po ogłoszeniu odejścia Toma Hermanna jako trenera.

– Wtedy poczułem się komfortowo – powiedział Sarkissian. – Mieliśmy grać o tytuł mistrza kraju i czułem, że osiągnąłem to, co byłem winien trenerowi Sabanowi. Poza tym to był Teksas.

Program Saban w Alabamie był rajem dla trenerów szukających drugiej szansy, niezależnie od tego, czy zostali zwolnieni na poprzednich przystankach za niewystarczającą wygraną, czy z innych powodów. Saban powiedział, że ludzie, którzy otrzymali drugą szansę, mają jedną wspólną cechę.

Zobowiązali się pomagać sobie.

„Dałem szanse tak wielu ludziom i wszyscy wykonali naprawdę dobrą robotę, niezależnie od tego, czy była to Lynn, która miała dużo bagażu, czy Mike Loxley, który miał negatywną przeszłość, a następnie Sarek” – powiedział Saban. „Myślę, że ludzie czasami wiele się uczą, gdy coś idzie nie tak, i to uświadamia im, że trzeba wprowadzić pewne zmiany.

„Nie dlatego, że im powiedziałem. Zrobili to sami, wykonali tu świetną robotę i dostali swoją szansę”.

Teksańczycy będą musieli wrócić do rangi krajowej po spędzeniu 12 kolejnych lat bez mistrzostwa konferencji. Longhornowie mieli prawie tylu trenerów (cztery) co zwycięskie sezony (sześć) w ciągu ostatniej dekady. Sarkissian wie, jak wygląda szczyt uniwersyteckiego futbolu. Widziałem ją z bliska.

„To była Alabama przez ostatnie półtorej dekady” – powiedział Sarkissian. „I pod koniec dnia musimy również być jednym z tych zespołów na szczycie i do tego dążymy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.