Trump lobbował kierownictwo Truth Social o przekazanie ich akcji Melanii, twierdzi jeden z założycieli

Według informatora Donald Trump lobbował kierownictwo Truth Social o przekazanie udziałów w jego prawicowej platformie mediów społecznościowych byłej pierwszej damie Melanii Trump.

Will Wilkerson, wczesny pracownik Trump Media and Technology Group, twierdzi, że były prezydent zadzwonił do współzałożyciela Andy’ego Letinsky’ego w kawiarni na Florydzie i poprosił go o to.

The Washington Post Mówi, że pan Trump Złożył wniosek, wyceniany na miliony dolarów, mimo że 90 proc. akcji firmy zostało już przyznanych.

Wilkerson mówi, że Letinsky odmówił, mówiąc byłemu prezydentowi, że „prezent oznaczałby ogromny rachunek podatkowy, którego nie mógłby zapłacić.

Trumpa to nie obchodziło. Powiedział: „Rób, co chcesz”.

Pan Wilkerson złożył w sierpniu skargę informatora do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zarzucając naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych związane z fuzją Trump Media i Digital World.

Pan Litinsky, który po raz pierwszy spotkał Pana Trumpa jako uczestnik konkursu w Uczeń Program telewizyjny w 2004 roku, usunięty pięć miesięcy po rzekomym incydencie, w którym pan Wilkerson powiedział gazecie, że to cena.

Pan Wilkerson i jego adwokat udostępnili e-maile Washington Post oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, w której Letinsky powiedział mu, że Trump „mścił się na mnie” i groził „wysadzeniem firmy w powietrze”, jeśli jego żądania nie zostaną spełnione.

Poczta Mówi, że pan Wilkerson został zwolniony z pracy jako wiceprezes operacyjny firmy po rozmowie z gazetą.

Trump został zmuszony do stworzenia własnej sieci społecznościowej po tym, jak 6 stycznia zablokowano mu dostęp do Facebooka i Twittera po buncie jego zwolenników.

Planowana fuzja Trump Media & Technology Group, spółki macierzystej Truth Social, oraz firmy zajmującej się kontrolą in blanco Digital World Acquisition Corp. jest obecnie badana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Liczba obserwujących Trumpa na platformie wzrosła do ponad 4 milionów, ale to wciąż znacznie mniej niż 86 milionów obserwujących na Twitterze, zanim został zbanowany w styczniu 2021 roku.

READ  Toyota oferuje odkupienie wycofanego z rynku elektrycznego SUV-a bZ4X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *