Trump powiedział, że 6 stycznia zatwierdził piosenki o zawieszeniu Pence

Niedługo potem setki uczestników zamieszek skandowały „Hang Mike Pence!” Sty. 6 maja 2021 r. szef sztabu Białego Domu, Mark Meadows, wyszedł z Gabinetu Owalnego do jadalni, do swojego biura i przemówił do kolegów, w tym prezydenta Donalda J. Wrighta. Trump narzeka, że ​​wiceprezydent to bicz. Bezpieczeństwo.

Według relacji przekazanej Komisji Izby w dniu 6 stycznia, pan. Łąki, potem Pan Trump coś powiedział i powiedział kolegom, że być może należy powiesić pana Pence’a.

Nie jest jasne, jakim tonem miał mówić pan Trump. Ale ogłoszony komentarz jest kolejnym dowodem na to, jak poważny jest rozdźwięk między prezydentem a jego wiceprezesem, a panem. Trump nie tylko nie podjął działań w celu powstrzymania buntowników, panie. Rozpoznał ich uczucia do Pence’a. – Wywarł presję na pokonanych, aby zablokowali poświadczenie wyników kolegium wyborczego dnia – odzwierciedlenie własnej frustracji z powodu niemożności odzyskania straty.

Kiedy komisja stworzyła harmonogram działań prezydenta podczas zamieszek, pan. Relacja Trumpa została po raz pierwszy przedstawiona Komisji Izby Reprezentantów przez co najmniej jednego świadka, z których dwóch krótko opowiedziało o swojej misji.

Innym świadkiem była Cassidy Hutchinson, pan. Pan Trump był w swoim gabinecie, kiedy pojawiły się komentarze. Osoby zaznajomione z działalnością grupy twierdzą, że relację tę potwierdził były doradca Meadows. Nie było od razu jasne, jak szczegółowe informacje dostarczyła pani Hutchinson. Od czasu otrzymania Sapony współpracował z zespołem w trzech osobnych wywiadach.

Pan. Jeden z adwokatów Meadows, pan. Meadows powiedział, że to, co powiedział, było „nieprawdą” i „ma wszelkie powody, by wierzyć”.

Pan. Rzeczniczka Trumpa Taylor Budovich skrytykowała pracę grupy. „Niejasne »przecieki« tej bezpartyjnej grupy, anonimowe zeznania i chęć zmiany dowodów dowodzą, że jest to przedłużenie oszczerczej kampanii Demokratów, która była sfabrykowana i wielokrotnie ujawniana jako nieuczciwa” – powiedział. „Amerykanie są zmęczeni demokratycznymi kłamstwami i żartami, ale niestety to jedyna rzecz, jaką mają do zaoferowania”.

READ  Prokurator generalna Letidia James poprosiła sędziego o upokorzenie Trumpa za nie przekazanie dokumentów.

Pan. Budovich nie sprecyzował znaczenia informacji przekazanych zespołowi.

Adwokat pani Hudson nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Rzecznik grupy odmówił komentarza.

Józef R. Pan Biden został poproszony o wykorzystanie swojej formalnej roli w nadzorowaniu certyfikacji głosowania w wyborach do Kongresu z 6 stycznia, aby zapobiec lub opóźnić zwycięstwo Jr. Po tygodniach nacisków ze strony Trumpa i niektórych jego sojuszników, pan. Benz sprzeciwił się. Nie wierzą, że wiceprezydent ma taką władzę. Pomimo tego, co powiedzieli Benz i jego doradcy, Trump utrzymywał na sobie presję prywatnie i publicznie aż do tego ranka.

Pan. Podczas wiecu w Ellipse, na krótko przed rozpoczęciem przez Trumpa certyfikacji w Kolegium Elektorów w Capitol, Mr. Benz zadenuncjował, że nie chce iść z wysiłkiem.

„Chcemy bardzo szanować wszystkich” – powiedział. Trump powiedział w ostrym przemówieniu, że zaatakował różne osoby i firmy, które nie współpracowały z jego życzeniem. „Musimy bardzo ciężko walczyć. A Mike Pence musi po nas przyjechać, a jeśli tego nie zrobi, będzie to smutny dzień dla naszego kraju, ponieważ przyrzekłeś przestrzegać naszej konstytucji.

Wkrótce potem, panie Zwolennicy Trumpa pomaszerowali na Kapitol za jego namową. Niektórzy mówią: „Powiesić Mike’a Pence’a!” Skandował. Na zewnątrz budynku Kapitolu ustawiono szubienicę. Wraz z usunięciem najwyższego kierownictwa Kongresu obu partii, pana, który wcześniej przybył do Kapitolu. Pence został bezpiecznie zabrany do garażu w piwnicy.

Według zeznań przesłuchanych przez komisję pan, który przez cały czas trwania zamieszek oglądał telewizję. Trump poparł te hasła.

Pan. Pan Trump. Kiedy o 14:24 napisał na Twitterze swoje niezadowolenie z Pence’a nie tylko swoim doradcom, ale także opinii publicznej, kiedy uczestnicy zamieszek szturmowali budynek, powiedział: „Mike Pence nie miał odwagi. Co należało zrobić, aby chronić nasz kraj i naszą konstytucję.

READ  Raport: Apple przygotowuje się do uruchomienia „powodzi” nowych urządzeń tej jesieni

Pan. Panel próbuje stworzyć raport przedstawiający wydarzenia w ramach poszukiwania Trumpa, aby pozostać na stanowisku, w tym jak wywołał gniew wśród swoich zwolenników i pana. Pence zwrócił się przeciwko członkom Kongresu o zwykły proces certyfikacji.

Według dwóch osób, które wyjaśniły pytania grupy, pan. Zespół zebrał również dowody na to, że Meadows używał kominka w swoim biurze do spalania dokumentów. Pan po wyborach. Panel zapytał świadków, jak Meadows poradził sobie z dokumentami i zapisami. Zapytany o dowody dotyczące kominka, pan. Adwokat Meadowsa nie odpowiedział.

Wiadomość pojawiła się, gdy jeden z pięciu republikańskich członków Kongresu, którzy otrzymali saponie, aby stawić się przed komisją, zasygnalizował, że nie pojawi się na spowiedź w piątek, jeśli komisja nie przekaże mu większych dokumentów.

Republikański republikanin z Ohio, Jim Jordan, który przejmie funkcję przewodniczącego Rady Sądownictwa, jeśli w przyszłym roku przejmie kontrolę nad swoją radą partyjną, zażądał, aby przekazano mu „wszystkie dokumenty, filmy i inne materiały do ​​dyspozycji komisji selekcyjnej”. ”. Zostanie użyty do jego zapytania, a jego nazwisko pojawi się w posiadaniu grupy.

„Pańska próba zmuszenia świadka do debaty kolegi na temat prawnie wiążącej kwestii legislacyjnej i ważnej funkcji konstytucyjnej jest niebezpiecznym wzrostem dążenia do zemsty politycznej przez Izbę Demokratów” – powiedział. Jordan napisał do Penny Thompson, przedstawicielki Tegra Missy. Przewodniczący Komitetu.

Rzecznik prasowy grupy, pan. Jordan nie odpowiedział od razu.

Czterech innych republikańskich kongresmenów, w tym przywódca z Kalifornii Kevin McCarthy, przywódca mniejszości, oczerniło grupę, ale nie odmówiło składania zeznań. Ich dwie spowiedzi zaplanowano na czwartek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.