Trump SPAC ma kolejną wpadkę, opóźnienie raportu o zarobkach

Aplikacja społecznościowa zostanie opracowana przez Trump Media & Technology Group (TMTG).

Rafael Henrique | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Digital World Acquisition Groupspółka zajmująca się akwizycją specjalnego przeznaczenia, która planuje połączyć się z Trump Media and Technology Group Ogłaszając to publicznie, prosi o przedłużenie złożenia raportu o zarobkach, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym we wtorek.

W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd DWAC powiedział, że spodziewa się złożyć raport w ciągu pięciodniowego okresu karencji agencji od żądanej daty zgłoszenia. Spółki notowane na giełdzie są zobowiązane do zgłaszania swoich dochodów nie później niż 35 dni po zakończeniu kwartału.

DWAC podał, że poniósł stratę netto w wysokości około 4,7 miliona dolarów i 6,5 miliona dolarów odpowiednio w okresie trzech i sześciu miesięcy zakończonych 30 czerwca. Powiedziała, że ​​kwoty są nadal sprawdzane i mogą różnić się od ogłoszonych.

Trump jest właścicielem Truth Social, portalu społecznościowego aspirującego do rywalizacji z Twitterem, który zakazał ówczesnemu prezydentowi w styczniu 2021 r. za jego tweety, podczas gdy setki jego zwolenników zaatakowało Kapitol Stanów Zjednoczonych, nieudaną próbę uniemożliwienia Kongresu potwierdzenia wyboru Joe Bidena. Dyrektorem generalnym Trump Media jest były republikanin Devin Nunes, jeden z najsilniejszych sojuszników Trumpa w Kongresie.

Opóźnione publikowanie zysków następuje po tym, jak DWAC w zeszłym tygodniu poprosił również akcjonariuszy o przedłużenie terminu fuzji z Trump Media o rok od 8 września. Walne zgromadzenie jest wstępnie zaplanowane na 6 września.

DWAC nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Prokuratorzy federalni i SEC wezwali DWAC w ramach śledztwa W fuzji, która upubliczniłaby firmę Trumpa i potencjalnie dałaby jej dostęp do miliardów dolarów kapitału. DWAC wcześniej ostrzegał przed tymi śledztwami Może to zagrozić umowie.

Trump nie został oskarżony o wykroczenia związane ze śledztwem DWAC. Boryka się jednak z niezliczonymi problemami prawnymiw tym federalne śledztwo kryminalne w sprawie usunięcia akt z Białego Domu, śledztwo kryminalne w sprawie ingerencji w proces wyborów prezydenckich w Gruzji oraz toczące się federalne śledztwo kryminalne z 6 stycznia 2021 r., zamieszki w Kapitolu.

READ  Po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, twierdzi, że „nieustępliwe śledztwo”, SEC wycofuje się

Donosił New York Times Ann Patrick Orlando, dyrektor generalny DWAC, omówić ofertę Przed pierwszą ofertą publiczną SPAC. Naruszyłoby to przepisy dotyczące papierów wartościowych mające na celu uniemożliwienie SPAC planowania fuzji przed pierwszymi ofertami publicznymi. SPAC, znane również jako firmy czekowe in blanco, sprzedają akcje przed poszukiwaniem partnera do fuzji.

Akcje DWAC zamknęły się we wtorek o prawie 4%, osiągając 30,81 USD – znaczący spadek w porównaniu z maksimami po ogłoszeniu transakcji Trumpa w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.