Turbobox przypomina o domniemanym wykluczeniu klientów z bezpłatnych usług za 141 milionów dolarów

Ugoda, ogłoszona w środę przez prokurator generalną Nowego Jorku, Letidię James, powiedziała, że ​​​​około 4,4 miliona klientów zostało „niesłusznie obciążonych”. Intuit powinien również zawiesić swoją kampanię reklamową „bezpłatne, bezpłatne, bezpłatne”, ponieważ oszukał klientów obietnicą bezpłatnych usług podatkowych.

W oświadczeniu Intuicja (INTU) W ramach umowy stwierdził, że „nie popełnił błędu” i oczekuje „minimalnego wpływu na jego działalność” ze względu na przyszłe wymagane zmiany.
Biuro Jamesa pojawiło się po śledztwie Raport ProPublica 2019 Firma została oskarżona o wykluczenie produktów do składania deklaracji podatkowych wspieranych przez władze federalne, utrudniając znalezienie kwalifikujących się klientów w wyszukiwarkach internetowych – zamiast tego prowadzi ich do płatnej wersji usług rozliczania przez firmę. James powiedział, że taktyka ta była specjalnie skierowana do konsumentów o niskich dochodach.

Pliki, które korzystały z bezpłatnej wersji TurboTax w latach podatkowych 2016 do 2018, będą wysyłane około 30 USD rocznie za korzystanie z bezpłatnych usług.

„Intuit oszukał miliony Amerykanów o niskich dochodach, korzystając z bezpłatnych usług podatkowych, do których mają prawo” – napisał James w oświadczeniu. „Przez lata Intuit wprowadzał w błąd najsłabszych spośród nas, aby zarobić. Dzisiaj każdy stan w kraju musi pociągnąć Intuit do odpowiedzialności za oszukanie milionów podatników, a my wkładamy miliony dolarów z powrotem do kieszeni dotkniętych Amerykanami ”.

Firma odpowiedziała w swoim oświadczeniu: „To jasne i uczciwe wobec swoich klientów, w tym prawie 100 milionów Amerykanów, którzy w ciągu ostatnich 8 lat bezpłatnie rozliczali się z podatków od naszych produktów – więcej niż jakakolwiek inna firma oferująca oprogramowanie podatkowe”.

READ  Decyzja Australii w sprawie stóp procentowych maj 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.