Tysiące ewakuowano w Indiach, zanim zawaliły się gigantyczne drapacze chmur

Bliźniacze budynki mieszkalne o długości 103 metrów (338 stóp) mają eksplodować w niedzielę w procesie, który zajmie od 12 do 15 sekund – według lokalnych władz, stając się największymi, jakie kiedykolwiek zostały zburzone w kraju.

Sąd Najwyższy Indii orzekł w zeszłym roku, że budowniczowie bliźniaczych wież naruszyli szereg kluczowych zasad budowlanych i nakazał zburzenie budynków doszczętnie.

Ponad 3700 kilogramów materiałów wybuchowych zostanie użytych do wyburzenia budynków znanych jako Apex i Ceyane, które leżą na skraju ruchliwej autostrady łączącej najbardziej zaludniony stan Uttar Pradesh w Indiach ze stolicą.

Lokalne obrazy telewizyjne pokazały, że wieże zostały pokryte białymi plastikowymi płachtami, gdy policjanci zebrali się po okolicy i zamknęli główne drogi w ramach przygotowań do operacji.

Osoby mieszkające w pobliżu będą musiały zostać ewakuowane wcześnie w niedzielę i będą mogły wrócić do domu pięć godzin po zakończeniu rozbiórki.

Chociaż w indyjskich miastach szerzy się nielegalne budownictwo, wyburzanie dużych budynków jest rzadkie, a miejscowi, którzy mieszkają w pobliżu tego miejsca, twierdzą, że obawiają się uszkodzenia swojej własności na skutek eksplozji lub zanieczyszczenia powietrza pyłem.

READ  Rosja dołącza do spotkania G20 w cieniu konfliktu na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.