Tysiące ludzi są bez prądu, ponieważ burze w Kalifornii przynoszą deszcz, śnieg i zimno

25 lutego (Reuters) – Prawie 85 000 domów i firm było pozbawionych prądu w rejonie Los Angeles w sobotę, ponieważ burze nadal nawiedzały części Kalifornii, przynosząc śnieg na dużych wysokościach oraz deszcz i grad na równinach.

Autostrada międzystanowa nr 5, największa autostrada na północ od miasta, została zamknięta na stromym zboczu znanym jako Grapevine z powodu obfitych opadów śniegu, a kilka południowych punktów autostrady w okolicach Los Angeles zostało zamkniętych z powodu powodzi – poinformował Departament Transportu Kalifornii. .

W północnej Kalifornii w sobotę spodziewane są rekordowo niskie temperatury w San Francisco, a National Weather Service ostrzegł mieszkańców stolicy stanu, Sacramento, aby unikali podróży od niedzieli do środy, ponieważ deszcz i śnieg powróciły w sobotę.

„Ekstremalne uderzenia silnego śniegu i wiatru mogą sprawić, że warunki jazdy będą niezwykle niebezpieczne i doprowadzić do powszechnych zamknięć dróg i uszkodzeń infrastruktury!” — poinformowała firma na Twitterze.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Kolejne burze, które spodziewane są w niedzielę, przyniosą w porywach do 80 km/h w Dolinie Sacramento i 70 mph (70 km/h) w pobliskich górach Sierra Nevada. Park Narodowy Yosemite jest zamknięty do środy z powodu ostrej zimy.

Brian Jackson, prognosta z NWS Weather Prediction Center w College Park w stanie Maryland, przypisał niezwykłe warunki masywnemu systemowi niskiego ciśnienia napływającemu z Arktyki.

W południowej Kalifornii „jest to rzadkie zjawisko zimnej, znaczącej burzy” – powiedział Jackson.

W widoku, który musiał zachwycić wielu mieszkańców Angelenos w piątek, płatki śniegu spadły wokół znaku Hollywood na Mount Lee na wzgórzach nad miastem, znanym ze słonecznych dni i palm.

READ  Jim Irsay z Colts: Zwolnienie Daniela Snydera zasługuje na „poważne rozważenie”

W sobotę spodziewane są przelotne opady deszczu i pojedyncze burze, mieszanka deszczu, gradu i śniegu oraz wilgoci zwanej „graupel” – poinformowała Narodowa Służba Pogodowa.

Odrębny sztorm, który nawiedził regiony Równin, Środkowego Zachodu i Wielkich Jezior w USA na początku tego tygodnia, przeszedł przez Nową Anglię i wszedł do Atlantyku w piątek, podał serwis pogodowy. Ponad 400 000 klientów DTE Energy (DTE.N) z siedzibą w Detroit było w sobotę bez prądu, donosi Detroit News.

Przed ostatnią burzą znaczna część Kalifornii doświadczyła wyjątkowo mokrej, mroźnej zimy, ze śmiercionośnymi burzami „rzeki atmosferycznej”, które wywołały rozległe powodzie, ścinając drzewa i wywołując lawiny błotne w stanie od dawna nękanym przez susze i pożary.

Reportaż Sharon Bernstein z Sacramento w Kalifornii; Montaż autorstwa Sandry Maler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *