Uaktualniasz do iPhone’a 14? Nie tylko będziesz mógł wymienić kartę SIM

Ta historia jest częścią Hotspot iPhone 2022Zbiór wiadomości, wskazówek i porad CNET na temat najpopularniejszych produktów Apple.

Chcesz uaktualnić do iPhone 14? Nie będzie to tak proste, jak wyjęcie karty SIM z obecnego telefonu i upuszczenie jej. Apple ogłosił w Środowe „poza czasem” się wydarzyło To, że firma w pełni przyjmuje zintegrowane wirtualne karty SIM – znane również jako eSIM – jako domyślną zmianę, do której stopniowo dąży od lat. Oznacza to, że w modelach amerykańskich nie będzie fizycznej kieszeni na kartę SIM.

Dzięki kartom eSIM nadal będziesz mógł w pełni korzystać z sieci 4G LTE lub 5G swojego operatora i używać telefonu w taki sam sposób, w jaki używałeś go w przeszłości. Apple obsługuje karty eSIM na iPhone’ach od iPhone’a XS, XS Max i XR z 2018 roku i od dawna wspiera tę technologię na urządzeniach mobilnych iPad i zegarkach Apple. Linia iPhone 13 w zeszłym roku Pozwoliło nawet na jednoczesne włączenie wielu kart eSIMPrzydatne dla osób, które chcą mieć numer służbowy i osobisty na jednym urządzeniu.

Wprowadzając karty eSIM, Apple i inni producenci mogą również zacząć rezygnować z fizycznego gniazda karty SIM, dając więcej miejsca na dodatkowe funkcje w przyszłych urządzeniach.

AT&TA T Mobile A Verizon Wszystkie obsługują korzystanie z eSIM, podobnie jak wielu mniejszych lub używanych dostawców, takich jak Mint Mobile, Google Fi lub Visible należący do Verizon.

Chociaż podstawowe doświadczenie nie powinno się zmienić, mogą istnieć pewne wymierne korzyści wynikające z braku konieczności odbierania fizycznej karty SIM od operatora. Jeśli sieć dodaje nową funkcję, dostawca może jedynie przesłać aktualizację bezpośrednio do telefonu, podczas gdy w przeszłości konieczne było zamówienie nowej karty SIM.

Przejście z urządzeń 4G na 5G, na przykład, wymaga nowej karty SIM u niektórych operatorów, aby móc połączyć się z nowymi sieciami. Kupując telefon od operatora lub korzystając z planu ratalnego operatora, zwykle dostajesz nową kartę SIM w pudełku, więc nie jest to wielka sprawa. Jeśli kupujesz odblokowany bezpośrednio od Apple, może być konieczne uzyskanie nowej karty SIM.

READ  Aplikacja Google Home zaczyna udostępniać pełne sterowanie telewizorem

Korzystanie z eSIM może również ułatwić konsumentom wyszukiwanie lub zmianę dostawców usług komórkowych. T-Mobile i Widoczna wersja Używają eSIM, aby dać ludziom możliwość wypróbowania własnych sieci na istniejących urządzeniach. zeszły tydzień T-Mobile zaktualizował oprogramowanie beta Aby dać zainteresowanym użytkownikom trzy miesiące nieograniczonej ilości danych w celu porównania swojej sieci 5G z istniejącym dostawcą.

Jeśli chcesz się przełączyć, eSIM może uprościć proces i umożliwić znacznie szybsze rozpoczęcie pracy niż czekanie na wysłanie fizycznej karty lub zabranie telefonu do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *