Ukochany aktor Batmana Kevin Conroy zmarł w wieku 66 lat po walce z rakiem

Aktor Batmana Kevin Conroy zmarł w wieku 66 lat po „krótkiej walce z rakiem”, potwierdzili w piątek jego przedstawiciele. Najbardziej znany jest z tego, że użycza głosu kultowego superbohatera DC Batman: serial animowany I to Gry wideo Arkham.

Po rozpoczęciu kariery na scenie (grał Hamleta w 1984) i występowaniu w programach telewizyjnych, takich jak Dynasty, Another World i Cheers, Conroy odegrał kluczową rolę w karierze jako Batman, a serial animowany wyszedł na rynek w 1992 roku.

„Ciepłe serce Kevina, szczęśliwy, głęboki śmiech i czysta miłość do życia zawsze będą ze mną” – powiedział w oświadczeniu reżyser Andrea Romano, który grał Conroya.

Oprócz kilku filmów animowanych, takich jak niesamowita Maska Phantasm, zagrał także superbohatera w kontynuacji serialu DC Batman Beyond, Justice League i Justice League Unlimited. Wcielił się w aktorską wersję postaci w Arrowverse 2019 Kryzys na Nieskończonych Ziemiach Wydarzenie krzyżowe.

Na początku tego roku Conroy napisał: Głęboko osobista historia dla Kolekcja komiksów DC Pride 2022 Bycie gejem pomogło mu odnaleźć się jako alter ego Bruce’a Wayne’a.

Gwiazdor Mark Hamill, który grał Jokera w serialach animowanych z lat 90. i grach Arkham, okrzyknął Conroya „genialnym aktorem”.

„Od pokoleń był definitywnym Batmanem. To jedna z tych doskonałych scen, w których odpowiednia osoba dostała się do właściwej części, a świat był przez to lepszy” – powiedział w oświadczeniu. „Jego Rytmy i niuanse, tony i przekaz – wszystko to pomogło mi ulepszyć mój występ. Był świetnym partnerem – to było komplementarne, twórcze doświadczenie. Nie zrobiłbym tego bez niego. Zawsze będzie moim Batmanem”.

Conroy był również stałym gościem na konwencie, ciepło witając fanów. Diane Pershing, która grała Trującego Bluszczu w serialu animowanym, wspomniane w poście na Facebooku Będzie go „głęboko brakowało nie tylko obsadzie serialu, ale także legionowi fanów na całym świecie”.

READ  Sędzia mówi, że ma „wstępny zamiar” wyznaczenia specjalnego mistrza do nadzorowania

Paul Dini, jeden z producentów serialu animowanego, oddał hołd zmarłemu aktorowi Święty tweetowany obraz Batman spogląda na panoramę Gotham City.

„Kevin wszędzie przyniósł ze sobą światło”, powiedział Dini w oświadczeniu. „Dawanie wszystkiego w kabinie nagraniowej, lub Karmienie ratowników podczas 9/11lub upewnij się, że każdy czekający na niego fan ma chwilę ze swoim Batmanem. Bohater w każdym tego słowa znaczeniu. Niezastąpiony. Wieczność.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *