Ukraina rozpoczyna nowy atak na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym | Ukraina

Ukraina przeprowadziła nowy atak na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu, a urzędnicy na anektowanym Półwyspie Krymskim powiedzieli, że obrona powietrzna zestrzeliła co najmniej jednego drona.

Atak został zgłoszony w sobotę rano – dzień po wybuchu w pobliżu baz wojskowych Na kontrolowanych przez Rosję terenach Ukrainy i samej Rosji – Pojawiło się to w atmosferze ostrożnego optymizmu gdzie indziej, gdy z ukraińskiego portu wypłynęły jeszcze dwa statki z ziarnem.

Dzięki transportom z portu w Czarnomorsku całkowita liczba osób, które opuściły Ukrainę znad Morza Czarnego na podstawie umowy z udziałem ONZ, wzrosła do 27.

Chociaż wydawało się, że po ataku dronów (UAV) na Sewastopol nie doszło do żadnych znaczących szkód, co nie zostało niezależnie zweryfikowane przez Guardiana, obserwatorzy stwierdzili, że pokazuje on zdolność Ukrainy do tego. Głębokie uderzenie za rosyjskimi liniami w prestiżowych celach.

wideo Subskrybowany na Twitterze Wydaje się, że pokazuje rosyjską obronę powietrzną próbującą zaatakować drony i czarne pióropusze dymu unoszące się z miasta.

Michaił Razvogayev, gubernator Sewastopola, napisał w Telegramie, że dron uderzył w dach siedziby w sobotę i powiedział, że nie ma ofiar, podała rosyjska agencja informacyjna. smakować.

„Jestem w [Black Sea] Siedziba floty już teraz. Dron uderzył w dach tutaj 25 minut temu. Niestety nie został zestrzelony… Nie było żadnych obrażeń” – napisał.

Tymczasem Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało w sobotę, że jego siły zabiły w sumie 44 900 rosyjskich żołnierzy – o 200 więcej niż w dniu poprzednim.

W piątek Stany Zjednoczone poinformowały po raz pierwszy, że zapewnią Ukrainie drony rozpoznawcze ScanEagle, pojazdy przeciwminowe, pociski przeciwpancerne i haubice w ramach nowego pakietu pomocowego w wysokości 655 mln funtów, aby wspomóc jej wysiłki na rzecz odzyskania terytorium Ukrainy.

„Zdolności te są starannie dostrojone, aby uczynić jak największą różnicę na polu bitwy i wzmocnić pozycję Ukrainy przy stole negocjacyjnym” Anthony BlinkenSekretarz Stanu USA powiedział.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w odpowiedzi na zapowiedź powiedział, że jest to „kolejny ważny krok do pokonania agresora”.

W środę mija sześć miesięcy wojny w regionie od inwazji Rosji na Ukrainę.

Podczas gdy Rosja osiągnęła zyski na wschodzie, została umieszczona w defensywie na innych obszarach, gdy Ukraina nasiliła ataki na Krymie na Morzu Czarnym, którym była. Został przejęty przez Rosję w 2014 roku..

W zeszłym tygodniu doniesiono, że w bazie lotniczej na Krymie zniszczono łącznie dziewięć rosyjskich samolotów bojowych.

Rosyjscy przywódcy ostrzegają, że takie strajki wskazują na eskalację konfliktu przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i NATO sojusznicy.

W swojej najnowszej aktualizacji wywiadu na temat konfliktu Wielka Brytania powiedziała: Ministerstwo Obrony (Ministerstwo Obrony) powiedziało w zeszłym tygodniu, że widzi „tylko drobne zmiany w kontroli terytorialnej wzdłuż linii frontu”.

A w Donbasie powiedziała, że ​​wojska rosyjskie zbliżyły się do przedmieść Bachmuta, ale nie szturmowały miasta. Na południowym zachodzie podał, że ani siły ukraińskie, ani rosyjskie nie poczyniły postępów na linii frontu w okupowanym Chersoniu, ale dodał: „Coraz częstsze wybuchy za liniami rosyjskimi mogą potwierdzić rosyjską logistykę i bazy lotnicze na południu”.

Przewidując, że poważne zmiany są mało prawdopodobne w nadchodzącym tygodniu, Ministerstwo Obrony stwierdziło: „W ciągu najbliższych miesięcy inicjatywa pójdzie na każdą stronę, której uda się stworzyć siłę, która jest niezawodna i zaangażowana w operacje ofensywne”.

READ  Armia ewakuuje załogę samolotu, który poleciał wraz ze śmiercią Afgańczyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.