Ukraina zamawia kolejne systemy rakietowe; Ławrow ostrzega przed strajkami w Rosji

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Ukraina powiedziała, że ​​potrzebuje 60 systemów rakiet wielokrotnego wystrzeliwania, aby mieć szansę na pokonanie Rosji, zauważając, że liczba takiej broni, którą Zachód do tej pory obiecywał, może być niewystarczająca.

Oleksiy Aristovich, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiedział opiekun Że 60 wyrzutni zapobiegłoby rosyjskim wojskom „zginąć w ich śladach”. Powiedział, że 40 spowolniłoby ich i doprowadziło do poważnych strat w życiu, a 20 zwiększyłoby straty Rosjan, ale wynik pola bitwy niewiele by się zmienił.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania ogłosiły niedawno plany dostarczenia Kijowowi systemów rakietowych wielokrotnego startu (Multiple Launch Rocket Systems, MLRS), które mogą uderzać w cele oddalone o 50 mil. Pentagon powiedział, że Waszyngton wyśle ​​cztery wysoce mobilne systemy rakietowe M142, znane jako HIMARS, mimo że siły ukraińskie potrzebują co najmniej trzech tygodni szkolenia, aby z nich korzystać. Wielka Brytania potwierdziła w poniedziałek, że wyśle ​​na Ukrainę nieokreśloną liczbę systemów startowych M270.

Colin Cale, podsekretarz Pentagonu ds. polityki, pozostawił otwartą możliwość, że Stany Zjednoczone wyślą dodatkowe systemy rakietowe w komentarzach na początku tego miesiąca. Przedstawiciel obrony USA, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na nierozwiązany charakter sprawy, powiedział, że od wtorku nie podjęto żadnej decyzji.

Urzędnik powiedział, że generał Mark A. Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, spotka się w środę na wsi w Normandii we Francji z innymi szefami obrony, aby omówić najlepsze sposoby wsparcia Ukrainy. Nie było jasne, czy problem zostanie rozwiązany później.

Kreml ostrzegał przed uzbrojeniem Kijowa w broń dalekiego zasięgu. W weekend prezydent Rosji Władimir Putin zagrożony W odpowiedzi rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę kampanię bombardowania, choć odrzucił jej skuteczność. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow twierdził, że Ukraina użyje tych systemów do uderzania w cele w Rosji, chociaż administracja Bidena poinformowała, że ​​Kijów zgodził się na użycie broni tylko na swoim terytorium. (Londyn nie powiedział, czy otrzymał podobne zapewnienia z Kijowa, ale jego wysyłka odbyła się w porozumieniu z Waszyngtonem).

READ  Korea Północna stoi w obliczu wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID

Ławrow powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że ukraińscy przywódcy „po prostu śmiali się z Amerykanów, którzy powiedzieli: „Wierzymy, że Zełenski obiecał nam nie strzelać do Rosji”.

Kijów powiedział, że MLRS .przesyłki najwyższy priorytet Bo tracą ziemię we wschodniej Ukrainie. Na początku wojny Ukraina skutecznie odpierała siły rosyjskie, które próbowały zdobyć stolicę i inne duże miasta. Ale Moskwa odniosła kilka ostatnich zwycięstw na równinach Wschodu dzięki wsparciu swoich systemów artyleryjskich dalekiego zasięgu, Siewierodonieck Stać się najnowszym miastem zagrożonym wpadnięciem pod rosyjską kontrolę.

Ukraina znakomicie wykorzystała sprzęt dostarczany z Zachodu. Kijów odniósł wiele znaczących zwycięstw na polu bitwy nad rosyjskimi czołgami i okrętami, używając materiałów takich jak pociski javelin oraz brytyjska lekka broń przeciwpancerna nowej generacji (NLAW).

Ukraińska marynarka wojenna poinformowała w tym tygodniu, że zepchnęła okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej 60 mil od ukraińskiego wybrzeża. Institute for the Study of War, think tank z siedzibą w Waszyngtonie, Powiedział pociski przeciwokrętowe Wprowadzenie z Zachodu Mógł pomóc Ukrainie odzyskać kontrolę nad częściami północno-zachodniego Morza Czarnego.

Mili równoważy „horror” na Ukrainie z cierpieniem podczas II wojny światowej

„Wojna na wschodzie jest w tej chwili kształtowana przez rolę artylerii” – powiedział Mick Ryan, emerytowany generał major armii australijskiej, dodając, że 60 MLRS pozwoliłoby Kijowowi zastąpić potencjalne straty bojowe podczas prowadzenia szkolenia.

Powiedział, że szacowany zasięg 50 mil broni MLRS dostarczonych przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone przekracza zasięg haubic używanych przez Rosję i da Ukrainie „znacznie większy obszar zasięgu dla misji ogniowych w krótkim czasie. „

Dan Lamotte przyczynił się do powstania tego raportu z Carentin we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.