USA vs Panama — Raport z meczu piłki nożnej — 27 marca 2022 r.

Reprezentacja USA mężczyzn nie była w stanie potwierdzić swojego miejsca w tegorocznym mundialu po tym, jak Kostaryka pokonała Salwador wcześniej tego dnia, ale ich zwycięstwo 5:1 nad Panamą w Orlando na Florydzie w niedzielny wieczór postawiło ją na krawędzi w kwalifikacjach do Katar 2022.

Chrześcijański Pulisic Swojego pierwszego hat-tricka w karierze strzelił z reprezentacją narodową i dodatkowe gole od nich Paweł Areola A Jezus Ferrara Amerykanie postrzegali rejs jako niezrównoważony wynik, który wyeliminował Panamę z rywalizacji o miejsce w Katarze. Z 25 punktami i drugą w ostatniej tabeli kwalifikacyjnej CONCACAF, Stany Zjednoczone musiałyby w środę przegrać sześć bramek z Kostaryką, aby odmówić im automatycznej kwalifikacji i wysłać je do play-off ze zwycięzcą z Oceanii.

Pomimo szans arytmetycznych, pod koniec meczu amerykańscy gracze wznieśli czerwono-niebieski sztandar, na którym pogrubioną białą czcionką był napis „kwalifikacja”.

– Wiemy, że jeszcze tam nie jesteśmy, pomimo tego, co może oznaczać ten znak – powiedział trener USA Greg Berhalter.

Carlisle: Berhalter uzasadnił, że Stany Zjednoczone są na krawędzi miejsca w Pucharze Świata
Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Jak to działa na całym świecie
– Nie masz ESPN? Uzyskaj natychmiastowy bilet

A Stany Zjednoczone otrzymały rzut karny w 15. minucie, gdy Walker Zimmerman A Anibal Godoy Bójka na Placu Panamskim. Po sprawdzeniu VAR było jasne, że ręce Godoya trafiły w twarz Zimmermanna, a po tym, jak ten upadł na trawę, krzyż Pulisica znalazł ramię Godoya. Gwiazda Chelsea i kapitan reprezentacji USA z pewnością zdołali zapewnić sobie kolejny rzut karny.

„Myślę, że to z powodu lotu”, powiedział Berhalter o powierzeniu Pulisicowi kapitana. „Masz faceta, który był tam wcześniej. Był na boisku, kiedy nie zakwalifikowaliśmy się. I tak mu powiedzieliśmy, to jest nowa grupa, to nowa drużyna, a ty jesteś kapitanem. „

READ  Christian Horner: Według doniesień Red Bull zawiesza pracownika, który oskarżył menadżera zespołu o niewłaściwe zachowanie

Gospodarze po sześciu minutach podwoili przewagę. Anthony’ego Robinsona Kołysząc się w porywającej woleja z lewej strony, Arriola o długości 1,5 metra i 6 metrów poszybowała wysoko pomiędzy dwoma obrońcami z Panamy, by po mistrzowsku skierować błyskawiczną główkę w daleki róg.

W 27. minucie zaliczka wzrosła do 3-0.Seria wymian Arrioli, Luca de la Torre A Chatka Mor W końcu doprowadziło to do luźnej piłki, która znalazła stopę Ferreiry w obszarze sześciu jardów, a napastnik FC Dallas spokojnie zmiażdżył trzecie miejsce Amerykanów.

Kapitan Panamy Godoy otrzymał drugą karę w drugiej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie. Pomocnik Nashville SC został skazany na strzał Milesa Robinsona Z ręką na twarzy, choć kontakt między duetem, gdy wspinali się na środek, wydawał się nikły, Pulisic wykonał swój drugi rzut karny, zanim obie drużyny udały się do szatni.

Dwadzieścia minut po przerwie Pulisic skompletował hat-tricka i umocnił przewagę Amerykanów do pięciu. Zawodnik z 10 miejsca w rankingu USA wykazał się imponującą, solidną kontrolą, blefując parę obrońców Panamy i dośrodkowanie De La Torre, zanim strzelił do siatki. Ludwik Mejia.

READ  Clippers, Mud Hens jednoczą się, aby cieszyć się dziwną grą lądową

Godoy cofał się, by pocieszyć gości w 86. minucie, kiedy spotkał krzyż Erica Davisa z głową poza zasięgiem ach steven.

USMNT przejmie tikos w stolicy Kostaryki, San Jose, w środę o 21:00 czasu wschodniego.

„Jesteśmy szczerze [will] „Potraktowaliśmy to jak każdą inną grę” – powiedział Pulisic – „Będziemy się przygotowywać tak, jakbyśmy musieli wygrać.

„Chcę po prostu grać w Pucharze Świata, podobnie jak ta drużyna.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że możemy być na dobrej pozycji, aby to zrobić i dokończyć pracę”.