USC i UCLA dołączą do konferencji Big Ten, zmieniając krajobraz sportowy uczelni

Obie uczelnie ogłosiły zamiar wymiany konferencji w osobnych oświadczeniach w czwartek. Pac-12 powiedział, że był „niezwykle zaskoczony i rozczarowany” tym ruchem.

Dołączą do konferencji z takimi osobami jak University of Michigan, Pennsylvania State i Ohio State, tworząc 16-osobową konferencję, która będzie rywalizować z Południowo-Wschodnią Konferencją (SEC).

Niecały rok temu podobny ruch wstrząsnął światem uniwersyteckiego futbolu, gdy uniwersytety w Teksasie i Oklahomie przyjęły zaproszenia do SEC z Wielkiej 12.

Według USC, Wielka Dziesiątka głosowała za przyjęciem obu uniwersytetów jako członków z dniem 2 sierpnia 2024 r.

Ta zmiana ma poważne konsekwencje dla przyszłych umów dotyczących praw medialnych. USC twierdzi, że wdroży obecną umowę z Pac-12 do czasu jej wygaśnięcia w 2024 roku.

„Ostatecznie Wielka Dziesiątka jest najlepszym domem dla lekkoatletyki USC i Trojan, gdy wkraczamy w nowy świat sportów zespołowych” – powiedział w oświadczeniu Mike Boone, dyrektor USC Athletic Center. „Skorzystamy również ze stabilności i siły konferencji; sportowego kalibru Wielkiej Dziesiątki; zwiększonej widoczności, ekspozycji i zasobów, które konferencja zapewni naszym studentom-sportowcom i programom; oraz możliwości rozszerzenia zaangażowania nasza pasja absolwentów w całym kraju.”

W oświadczeniu UCLA zwrócono uwagę na zwiększone szanse na rezygnację sportowców z konferencji, odnosząc się do nazwy, wizerunku i podobieństw. W zeszłym roku NCAA pozwoliło sportowcom Aby zarabiać na podpisywaniu podpisów lub umów indosowych.

„Członkostwo w Big Ten oferuje ekscytujące nowe możliwości rywalizacji dla Bruins i szerszą ogólnokrajową platformę medialną dla naszych studentów-sportowców, aby konkurować i prezentować swoje talenty. W szczególności ten ruch poprawi możliwości związane z nazwiskiem, wizerunkiem i podobieństwem poprzez większą ekspozycję na studentów-sportowców i zaprezentuj nowe partnerstwa z podmiotami w całym kraju” – powiedział kanclerz Uniwersytetu Kalifornijskiego Jane Block i dyrektor ds. lekkoatletyki Martin Garmond.

UCLA zwróciła również uwagę na „lepsze telewizyjne przedziały czasowe dla naszych gier drogowych”, jednocześnie uznając wydłużenie czasu podróży w przypadku gier na świeżym powietrzu.

The Obecni członkowie Big Ten Są to Illinois, Indiana, Iowa, Maryland, Michigan, Minnesota, Nebraska, Wisconsin, Michigan, Northwest, Ohio, Pensylwania, Purdue i Rutgers.

Wielka dziesiątka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jednogłośnie głosowała za przyjęciem obu uniwersytetów po rozpatrzeniu ich wniosków o przyjęcie.

READ  Diamond Sports, właściciel regionalnej sieci sportowej, ogłasza upadłość

„Jako krajowy lider wśród naukowców i lekkoatletyki od ponad 126 lat, Big Ten historycznie cenił swoje członkostwo w celu wspólnego kierowania akademicką i sportową misją studentów-sportowców pod parasolem szkolnictwa wyższego” – powiedział komisarz Kevin Warren . . „Jestem wdzięczny za wspólne wysiłki kierownictwa kampusu, administratorów lekkoatletyki, Rady Prezydenta i doradców, którzy są świadomi zmieniającego się krajobrazu lekkoatletycznego uczelni, systematycznie przeglądają każdy wniosek i podejmują odpowiednie działania w oparciu o nasz konsensus”.

PAC12 powiedział w swoim oświadczeniu, że będzie „nadal się rozwijać” pomimo pozostawienia obu nerek.

„Od dawna znamy się jako Konferencja Mistrzów i jesteśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w rozszerzenie tego tytułu” – powiedziała Konferencja Pac-12 w oświadczeniu. „Będziemy nadal rozwijać nowe i innowacyjne programy, które bezpośrednio przynoszą korzyści naszym instytucjom członkowskim, i czekamy na współpracę z obecnymi i potencjalnymi członkami, aby wspólnie pokierować przyszłością lekkoatletyki uczelni”.

Jacob Leaf z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *