USMNT nie ma odpowiedzi dla Japonii w przyjaznej przegranej

DUsseldorf, Niemcy – Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata za niespełna dwa miesiące reprezentacja USA mężczyzn miała nadzieję na udoskonalenie swojej gry z Japonią, ale jeśli już, to samuraj niebieski wydawał się najbardziej przygotowany do wielkiego turnieju, jadąc gole po obu stronach pierwszej połowy Daichi Kamada A Kaoru Mitoma wygrać 2-0.

Wyniki pokazały niefortunny występ zespołu USA, ponieważ Amerykanie wydawali się całkowicie niezsynchronizowani przez cały mecz. To jasne, że nawet na tak późnym etapie główny trener USA Greg Berhalter ma trochę pracy do wykonania.

Skocz do: Oceny graczy | Najlepszy/najgorszy wykonawca | Najciekawsze i najciekawsze | Cytaty pomeczowe | Kluczowe statystyki | Nadchodzące mecze

szybka odpowiedź

1. Stany Zjednoczone nie mają odpowiedzi dla prasy japońskiej

Berhalter często chce, aby jego zespół grał z przodu, a to zaczyna się od naciskania drużyn wysoko na boisku. Jednak tego dnia Japonia dała Amerykanom posmak ich lekarstwa, które zadziałało do perfekcji. Przykładem jest bramka Japonii w 24. minucie, kiedy odwróciła się od Weston McKinney Doprowadziło to do powstania przejściowej możliwości Hidemasa Morita Kamada znaleziona szeroko otwarta do ostatniej stopy bocznej Matt Turner w celu amerykańskim.

Stany Zjednoczone również powoli reagowały na wszystko, co wydawało się, czasami grając nieśmiało, a żaden Amerykanin nie był odporny na odwrócenie piłki. Czy może to być stan napięcia lub stan bezpiecznej gry w miarę zbliżania się Pucharu Świata? Wydaje się to mało prawdopodobne.

Skuteczność japońskiej presji sprawiła, że ​​Stany Zjednoczone rzadko trafiały w takie miejsca, które mogłyby im zagrozić Shuichi Gonda Przeciwko Japonii w pierwszej połowie miał tylko pięć dotknięć w japońskim polu karnym – najmniej dotknięć USMNT w sparingu od 2019 roku. Sergino Dest Podaruj atrakcyjny krzyż dla Jezus Ferrera W ósmej minucie napastnikowi FC Dallas udało się jednak głową nad poprzeczką. Brak fizycznej obecności Ferreiry na szczycie, a także brak Chrześcijański Pulisic Z powodu nokautu zmagania Amerykanów z piłką podwoiły się. Stany Zjednoczone wydawały się bardziej groźne Joshua Sargent W drugiej połowie, ale niewiele.

READ  Dominacja Rafaela Nadala na kortach ziemnych trwa nadal dzięki epickiej wygranej w French Open nad Novakiem Djokoviciem | Francuski Otwarte 2022

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS i inne (USA)

Biorąc pod uwagę trudności, jakie Stany Zjednoczone miały z graniem od tyłu – a był to problem w równym stopniu z pomocy, co z tylnej linii – jest zrozumiałe, że przeciwnicy Amerykanów w fazie grupowej zrobiliby wiele notatek terminologicznych. O tym, jak zdobyć amerykańską obronę.

2. Czy Turner dostał koszulkę nr 1 w USA?

Stany Zjednoczone musiały podziękować Turnerowi za wejście do pierwszej połowy różnicą zaledwie jednego gola. W szczególności uratował przed Kamadą, gdy był wyraźnie w siatce w 13. minucie po rozdaniu z Walker Zimmerman To było niesamowite. Dobrze kontrolował również swoją klatkę piersiową i wykonywał rutynowe zapisy, które powinien.

Jedyną skargą był rozkład Turnera w niektórych przypadkach, gdzie jego kontakt i celność z piłką były słabe. Będzie musiał to wyostrzyć w pozostałych tygodniach przed mistrzostwami świata.

Czy wystarczyło wysunąć nos do przodu w walce o punkt startowy bramkarza? Trzeba tak myśleć, ale Berhalter od dawna ma słabość ach steven. Prawdopodobnie nie poznamy tej odpowiedzi do listopada.

3. Marginalni gracze mają niewielki wpływ

W dniu, w którym nadarzyła się okazja dla graczy walczących o kilka ostatnich miejsc na liście, nie było dużego ruchu. Obie Działo Reggie A Mark McKenzie Dobrze oczyścili się w alternatywnych rolach, ale nie było nic więcej do odnotowania. W zakresie przystawek, Sam Vines W ogóle nie poprawił swojego ekwipunku, tak samo było Aaron LongŻaden z graczy nie wyczekiwał tempa meczu.

Właściwie, jeśli już, to był to dzień, w którym mówi nam o nieobecności niektórych kontuzjowanych zawodników. Pulisic w ataku, Younes Musa pomocnik i Chris Richards W centrum obrony wszyscy muszą jak najszybciej dojść do siebie.

Oceny graczy

Zjednoczone państwo: Matt Turner 8, Sam Vines 4, Aaron Long 4, Walker Zimmerman 5, Sergino Dest 5, Luca de la Torre 4, Tyler Adams 4, Westona McKinneya 3, Giovanni Rina 5, Jezus Ferreira 4, Brendan Aronson 5

READ  Zatrzymanie Britney Grenier w Rosji zostało przedłużone o miesiąc, podają rosyjskie oficjalne wiadomości

Subskrybenci: Jordan Morris 5, Mark McKenzie 6, Josh Sargent 5, Reggie Cannon 6, Malik Tillman 5, Johnny Cardoso 5

Japonia: Shuichi Gonda 5, Takehiro Tomiyasu 6, Hiroki Sakai 7, Yuta Nakayama 7, Maja Yoshida 6, Wataru Endo 8, Takefusa Kubo 7, Medimasa Morita 6, Junya Ito 6, Daiichi Kamada 7, Daisen Maida 6

Subskrybenci: Daniel Schmidt 5, maszyna do strzału 5, Hiroki Ito 5, Kaoru Mitoma 7, Ritsu Duan 5, Genki Haraguchi N/R

Najlepszy i najgorszy wykonawca

Najlepszy: Daiichi Kamada, Japonia. Do wyboru było sporo graczy. Endo prowadził pokaz w pomocy, a środkowy obrońca Sakai i Nakayama skomponował się przez cały czas, ale Kamada dobrze celował i był zaangażowany w kilka innych wspaniałych wzmocnień.

Najgorsze: Weston McKinney, Stany Zjednoczone Tak samo było na drugim końcu spektrum, ale darowizna McKinneya, która zapoczątkowała sekwencję, która doprowadziła do gola Kamady i że wykonał tylko 69,2% swoich podań, wyróżniała się od reszty.

Najciekawsze i najciekawsze

Liczby i towarzyszące wykresy opowiadają historię impotencji USA wobec Japonii.

Ostatnim akcentem na torcie była Japonia, oddając niezły strzał Mitoma, pokonując Cannona i resztę amerykańskiej defensywy.

Po meczu: Co powiedzieli zawodnicy i menedżerowie

Berhalter: „Mamy pracę do wykonania. Oczywiście musimy się poprawić”.

READ  Astros podpisują z Jose Abreu trzyletni kontrakt

Berhalter: „Musimy grać z charakterem, musimy grać fajnie, musimy grać twardo, a kiedy robimy te rzeczy, jesteśmy naprawdę dobrym zespołem. Ale kiedy tego nie robimy, jesteśmy przeciętnym zespołem”.

Kluczowe statystyki (dostarczane przez statystyki i informacje ESPN)

Stany Zjednoczone są teraz 1W-3L-2D w tym roku przeciwko drużynom, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w listopadzie.

W piątek po raz pierwszy od przegranej 1:0 z Panamą w eliminacjach mistrzostw świata w październiku 2021 roku drużyna USMNT straciła jakiekolwiek celne strzały.

Sześć obrońców Turnera to drugie miejsce po bramkarza Berhaltera z USA, który przejął stery w styczniu 2019 r. (Turner strzelił również najwięcej broni w meczu Berhaltera, osiem, przeciwko Maroko 1 czerwca).

Następna

Zjednoczone państwo: USMNT udaje się do Hiszpanii na mecz towarzyski we wtorek z Arabią Saudyjską w Murcji. Finał dla Stanów Zjednoczonych odbędzie się przed meczem otwarcia fazy grupowej Pucharu Świata 21 listopada z Walią.

Japonia: W planie są jeszcze dwa mecze towarzyskie. Pierwsza będzie we wtorek w Ekwadorze, a także w Dusseldorfie. Następnie przeciwko Kanadzie 17 listopada w Dubaju, zaledwie tydzień przed 23 listopada meczem z Niemcami na Mistrzostwach Świata.