Ustawa została uchwalona, ​​aby zapobiec próbom obalenia wyników wyborów prezydenckich

Izba głosowała w środę za przyjęciem ustawy o reformie wyborczej, która uniemożliwiłaby prezydentom próby zmiany wyników wyborów za pośrednictwem Kongresu, co było pierwszym głosem nad taką inicjatywą od 6 stycznia 2021 r., ataku na Kapitol przez motłoch popierający Trumpa. Świadectwo zwycięstwa Joe Bidena powinno zostać zatrzymane.

Ustawa przeszła w głosowaniu 229-203, a dziewięciu republikanów wyłamało się z szeregu i przyłączyło się do Demokratów w poparciu tego środka. Żaden z tych dziewięciu republikańskich prawodawców nie zostanie w przyszłym roku członkiem Kongresu — albo dlatego, że przegrali prawybory, albo zdecydowali się przejść na emeryturę.

The Ustawa o reformie wyborów prezydenckichprzedstawicieli. Napisany przez Liz Cheney (R-Wyo.) i Zoe Lofgren (D-Calif.), ustawa wyraźnie przytacza atak na stolicę jako powód do zmiany ustawy o liczeniu wyborów z 1887 roku, „aby zapobiec przyszłym nielegalnym próbom zmiany prezydenta. Wybory i przyszłe pokojowe prowadzenie”. Prezydent musi zapewnić przekazanie władzy.

„Wyzwania prawne nie są niewłaściwe, ale z pewnością odmowa Donalda Trumpa podporządkowania się orzeczeniom sądów” – powiedział Cheney w środę podczas debaty Izby na temat tego środka. „W naszym systemie rządów wybory w stanach decydują o tym, kto jest prezydentem. Nasz rachunek tego nie zmienia. Ale ustawa zapobiegłaby nielegalnemu wyborowi prezydenta przez Kongres.

Później Cheney dodał: „Ta ustawa jest bardzo ważną i ważną ustawą Upewnić się, że To, co wydarzyło się 6 stycznia, już nigdy się nie powtórzy.

Prezydent Donald Trump fałszywie powiedział zwolennikom, że wiceprezydent Mike Pence ma prawo odrzucić głosy wyborcze już potwierdzone przez stany. Pence tego nie zrobił — i wielokrotnie nalegał Wiceprezes Konstytucyjny nie ma takiej władzy. Ale 6 stycznia wielu pro-Trumpowych mobów, które przejęły Kapitol, skandowało: „Hang Mike Pence!” Zaczęli śpiewać. W błędnym przekonaniu, że wiceprezydent mógł uniemożliwić Kongresowi potwierdzenie zwycięstwa Bidena.

READ  Jaguary, handel Panterami: Laviska Shenold, wybór drugiej rundy 2020, trafia do Karoliny

Ustawa o reformie wyborów prezydenckich wyraźnie potwierdza, że ​​wiceprezydent nie odgrywa żadnej roli w zatwierdzaniu wyborów prezydenckich poza działaniem jako figurant w nadzorowaniu procesu liczenia głosów i zapobieganiu zmienianiu wyników przez tę osobę. Zwiększyłoby to próg niezbędny dla członków obu izb do kwestionowania decyzji państwa, a także wyjaśniałby rolę gubernatorów w tym procesie. Wreszcie, wyjaśniłoby to, że ustawodawcy stanowe nie mogą wstecznie zmieniać przepisów wyborczych w celu zmiany wyników.

„W Hollywood zawsze jest kontynuacja złego filmu. Jeśli nie zmienimy ustawy o liczeniu wyborów z 1887 roku, w 2024 roku zmierzamy do nowej kontynuacji” – powiedział przedstawiciel John Karamendi (D-Calif.). Dom Forda.

„Musimy zmienić prawo. Jest prymitywny” – dodał. „Udowodniono to już 6 stycznia i próbie zamachu stanu, która miała wtedy miejsce [when people tried] Użyj tego prawa, aby zainstalować prezydenta, który nie został legalnie wybrany przez naród amerykański.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-Calif.) nazwała ten ruch „historycznym i ponadpartyjnym posunięciem legislacyjnym mającym na celu ochronę integralności przyszłych wyborów prezydenckich”, a następnie zadała szereg pytań.

„Jak możesz głosować przeciwko wolnym i uczciwym wyborom, kamieniowi węgielnemu naszej konstytucji? Jak ktokolwiek mógłby głosować przeciwko wizji naszych założycieli, oddając władzę w ręce ludzi? Jak ktokolwiek może głosować przeciwko własnym wyborcom, którzy pozwalają radykalnym politykom rozszarpać ich idee?

Republikanie z Izby Reprezentantów – z których 139 odmówiło poświadczenia zwycięstwa Bidena – sprzeciwili się temu środkowi, a przywódcy GOP naciskali szeregowych członków, by głosowali przeciwko niemu.

Przedstawiciel. Tom McClintock (R-Calif.) powiedział, że projekt ustawy „zmniejsza podstawy, na których Kongres może interweniować… nadal pozwala Kongresowi unieważniać głosy wyborcze, więc nie rozwiązuje problemu”. Ten ruch manipuluje liczebnością wyborów w „niezdarny i partyzancki” sposób.

Przedstawiciel. Rodney Davis (R-Ill.) skarżył się, że ustawa „miażdży suwerenność państwa, podczas gdy konstytucja upoważnia stany do tworzenia i interpretowania ich własnych praw stanowych”.

READ  Rosyjskie rakiety na żywo | Reuters

Cheney i Lofgren są członkami dwupartyjnej komisji wyborczej badającej bunt na Kapitolu i przedstawili trzeźwą ocenę podobnych przyszłych ataków na amerykańską demokrację i ryzyka pokojowego przekazania władzy. Następne przesłuchanie komisji 6 stycznia odbędzie się 28 września.

A Wydanie wspólne dla The Wall Street Journal W niedzielę Cheney i Lofgren powiedzieli, że zakres planów Trumpa, aby obalić wybory prezydenckie w 2020 roku, nie został jeszcze wysłuchany przez panel, ale „mają również obowiązek zalecić ustawodawstwo, aby zapewnić, że taki atak nigdy się nie powtórzy”. Trump nadal rozpowszechnia bezpodstawne twierdzenia o powszechnych oszustwach wyborczych, a pro-Trumpowi kandydaci w wyborach stanowych i lokalnych w całym kraju kupili te kłamstwa.

„To podnosi możliwość kolejnej próby ukradzenia wyborów prezydenckich, prawdopodobnie zepsuć kolejną próbę liczenia głosów wyborczych w Kongresie” – napisali Cheney i Lofgren. Dodali: „Nasza propozycja ma na celu ochronę rządów prawa w przyszłych wyborach prezydenckich, aby politycy działający w interesie własnym nie mogli kraść władzy ludziom za zgodą rządzonych”.

Ustawa przeszła we wtorek przez Komisję Regulaminu Izby Reprezentantów w głosowaniu 9-3. Administracja Bidena popiera ustawę, nazywając ją kolejnym krokiem w „ważnej reformie 135-letniej ustawy o liczeniu głosów”.

„Amerykanie zasługują na większą jasność w procesie wyboru swoich głosów na prezydenta i wiceprezydenta” – powiedziało Biuro Zarządzania i Budżetu w środowym oświadczeniu. „Więc [the Presidential Election Reform Act] Posuwając się naprzód w procesie legislacyjnym, administracja oczekuje na współpracę z Kongresem w celu zapewnienia spójnej reformy z konstytucyjnymi uprawnieniami Kongresu w celu ochrony praw wyborczych, liczenia głosów wyborczych i wzmocnienia naszej demokracji.

Senator Joe Manchin III (DW.Va.) i Susan Collins (R-Maine) wprowadzili w Senacie prawodawstwo dotyczące reformy liczenia wyborców i ustawy prezydenckiej w zakresie transformacji, która różni się od Izby progami dla członków obu izb. Oznaczający. Wzrasta poparcie obu partii dla projektu Senatu, a od środy po południu współsponsorami będzie 10 Demokratów i 10 Republikanów.

READ  Urban Meyer zwolniony jako główny trener Jaguarów w Jacksonville

„Cieszymy się, że poparcie obu partii wciąż rośnie dla tych rozsądnych i bardzo potrzebnych reform ustawy o liczeniu wyborów z 1887 r.” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu Collins i Manchin. „Naszą ustawę popierają prawnicy wyborczy i organizacje z całego spektrum ideologicznego. Będziemy nadal pracować nad zwiększeniem ponadpartyjnego poparcia dla naszego ustawodawstwa, które naprawia wady tego przestarzałego i niejasnego prawa.

Mariana Sotomayor i Lee Ann Caldwell przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.