Velez zdobył miejsce w kwalifikacjach po raz pierwszy od 2011 roku w wygranym meczu z Astros

Houston – Phillies jadą gdzieś, gdzie nie byli od jasnych, słonecznych dni Jimmy’ego, Chase’a, Ryana, Cole’a, Chuckle’a i Big Chuck’a.

Po 10 długich sezonach bez play-offów, 10 sezonach, które obejmowały całkowitą rozbiórkę, przebudowę, koniec długiej passy wyprzedaży, kilka ogromnych wydatków free-agent, sześciu dyrektorów, trzech dyrektorów generalnych, zmiana przywództwa na poziomie właścicielskim, poświęcenie się analitykom, dodanie szefa operacji Baseball i zbyt wiele strat, Phillies wracają w końcu po sezonie.

Zdobyli miejsce w Lidze Narodowej dzięki zwycięstwu 3:0 nad Houston Astros w samym sercu Teksasu w poniedziałek wieczorem.

Aaron Nola ustawił grę swojego życia. Kyle Schwarber uderzył w pierwszy rzut meczu nad murkiem w lewym centrum. Trafił innego Homera, jego numer 46, na szczycie ósmego miejsca, jeden po drugim z debiutantem Brysonem Stottem.

Jose Alvarado był niesamowity, kiedy schodził z boiska, a kiedy skończył, zawodnicy Felesa tłoczyli się na boisku.

Baseball w październiku, regularny od 2007 do 2011 i od tego czasu dziwny, powrócił do namiotu sportowego w Filadelfii i zakończył swoją najdłuższą posezonową suszę w Holandii. Phillies zagrają swój pierwszy mecz po sezonie od 7 października 2011, w nocy, kiedy Roy Halladay zostawił wszystko na stosie, a Ryan Howard złapał achillesa w łamiącej serce przegranej 1:0 z St. Louis Cardinals w piątek. St. Louis potencjalny przeciwnik. Tak samo Mets. Będzie to trzy najlepsze serie, z których wszystkie zostaną rozegrane na drodze, ponieważ Philis będzie najniższym rozstawieniem. Po 10 latach ponurych ciemności nie mieli zamiaru narzekać na to miejsce.

Gdy ich magiczna liczba spadła do jednego, Phillies potrzebowali zwycięstwa nad Astros lub przegranej z Milwaukee, aby dostać się do postseason.

Na tablicy wyników poza miastem Browarnicy i Diamentowi Grzebienie chodzili tam iz powrotem w drodze do dodatkowych inningów. Piwowarzy wygrali.

READ  Albert Pujols zdobywa 698 punktów w swojej karierze

Ale to nie ma znaczenia.

Feliz zajęli się własnym biznesem.

Przeszli przez frontowe drzwi, a drogę wskazał najdłużej stojący członek zespołu, nowicjusz i pełen pasji lider.

Nola zadebiutował w Feliz w 2015 roku. W poniedziałkowy wieczór wszedł do gry z 202 startami w karierze i jest drugim najbardziej aktywnym strzelcem, który nie pojawił się w rozgrywkach posezonowych. W swoim 203. debiucie w karierze zrobił perfekcyjny baseball przez 6 2/3 inningów, wycofując 20 graczy z rzędu, zanim zrezygnował z pary singli i opuścił grę na 88 boiskach. Szedł z niczym i trafił dziewiątkę.

Schwarber przyjechał do Phillies w marcu z czteroletnim kontraktem o wartości 79 milionów dolarów i jak dotąd był wart każdego grosza. W ciągu zaledwie kilku miesięcy z zespołem stał się jego emocjonalnym liderem. Został także kapitanem klubu i liderem ligi. Prowadził czerwcowe odrodzenie zespołu z 12 przeszkodami w domu i 27 RBI. Kiedy Velez desperacko chciał wygrać w sobotę wieczorem w Waszyngtonie, dwukrotnie przywitał się ze Schwarberem. Kiedy mieli zagrać w play-off w 160. meczu sezonu w poniedziałkową noc, wrócił dwukrotnie.

Wkład Alvarado w ostatnich miesiącach był ogromny i po raz kolejny znalazł się w klinczu. Menedżer Rob Thompson poprosił go, aby obronił prowadzenie 1:0 z dwoma mężczyznami w bazie na siódmym miejscu i uderzył Kyle’a Tuckera z 100 mil na godzinę. Pozostał na dole ósmego miejsca i zdobył jeszcze trzy drużyny. W tym inningu prowadził 3-0 dzięki kolejnym kolegom z drużyny Stott i Schwarber przeciwko Jose Orchidi na szczycie inningu. Zach Evelyn, kolejny długoletni Philly, którego nie widziano w okresie posezonowym, miał ostatnie trzy i pierwsze zapisy w swojej karierze.

W największym zwycięstwie sezonu Thompson pociągnął Nolę we właściwym czasie i sprowadził z gry właściwego człowieka. Na swój sposób Thompson był sprzęgłem jak Nola, Schwarber, Stutt i Alvarado, zarówno w poniedziałkową noc, jak i w szerszej perspektywie.

Phillies rozegrały siedem meczów poniżej 0,500, kiedy Thompson przejął kontrolę nad Joe Girardi na początku czerwca. Drużyna szybko zmieniła sytuację i zagrała w playoffach. W ostatnich tygodniach sprawy stały się nieco skomplikowane, ale teraz wszystko jest w porządku. Phillies mają 65-44 lata pod Thompsonem, który wciąż nosi tymczasową metkę, i 87-73 w sumie.

READ  Start Chicago White Sox był pierwszy kontuzjowany

Po raz pierwszy od dekady zamierzają opuścić sezon.

przez frontowe drzwi.

Zapisz się do Phillies Talk: Podcast Apple | aplikacje Google | spotify | Zszywacz | Artykuł 19 | Oglądaj na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.