Volvo wykorzysta silnik Unreal Engine firmy Epic do stworzenia „realistycznej” grafiki w swoich samochodach elektrycznych

Volvo będzie najnowszym producentem samochodów, który wykorzysta możliwości graficzne Unreal Engine firmy Epic Games. Szwedzki producent samochodów powiedział, że będzie współpracować z Fortnite Innowacyjny, aby wprowadzić „rzeczywistość wizualną” do nowej generacji pojazdów elektrycznych.

Rdzeniem partnerstwa Volvo/Epic będzie interfejs człowiek-maszyna (HMI), który w kontekście własności pojazdu jest kolejnym sposobem opisania sposobu, w jaki właściciele samochodów wchodzą w interakcję z oprogramowaniem ich pojazdu. Volvo twierdzi, że Epic pomoże zbudować platformę, na której inżynierowie z branży motoryzacyjnej będą mogli projektować oprogramowanie, które usprawnia interfejs HMI, jednocześnie utrzymując poziom bezpieczeństwa, na który Volvo postawiło tak bardzo w swojej reputacji.

powiedział Thomas Stovicek, szef działu User Experience w Volvo Cars. „Więc tak naprawdę chodzi o stworzenie nowej generacji HMI dla naszych klientów”.

Zdjęcie: Volvo

Stovicek powiedział, że bezpieczeństwo będzie kluczowym aspektem nowego partnerstwa. Przez lata firma budowała swoją reputację na bezpiecznych i egzotycznych projektach, a dzisiejsze ogłoszenie ma to podkreślić. Idealnie, Volvo chciałoby użyć silnika Unreal Engine, aby pokazać kierowcom to, co zewnętrzne czujniki samochodu, takie jak kamera, radar i wkrótce lidar, widzą na zewnątrz samochodu, nie będąc „przytłaczającym”, powiedział, dodając: „Może być trudne do rozwiązania. „

Stovicek powiedział, że inne informacje, takie jak nawigacja i żywotność baterii, a także wyświetlanie tych informacji, takie jak światło, kolor i ruchoma grafika, zostaną ulepszone dzięki współpracy z Epic Gamers.

Unreal Engine to podstawowe narzędzie Epic do tworzenia fotorealistycznej grafiki 3D, wprowadzone po raz pierwszy w 1998 roku z perspektywy pierwszej osoby. Nieprawdziwy. Od tego czasu jest używany w różnych grach i został przyjęty przez inne branże, w szczególności przemysł filmowy i telewizyjny.

Przemysł samochodowy jest szczególnie atrakcyjnym celem dla Epic Games, głównie dlatego, że samochody są łatwiejsze do renderowania w prawdziwym życiu niż ludzie. (Co również mówi wiele o popularności i powszechności gier wyścigowych.) Niedawno Epic powiedział, że będzie współpracować z GMC, aby dostarczyć HMI dla 2022 Hummer EV Pickup Truck.

Zdjęcie: Volvo

Ale Epic coraz bardziej interesuje się przemysłem samochodowym. Logika jest prosta: nowoczesne samochody są budowane głównie z oprogramowaniem i wyposażone są w dziesiątki komputerów pokładowych, które wykorzystują ekrany dotykowe i interfejsy cyfrowe do zasilania swoich centrów informacyjno-rozrywkowych. A Unreal Engine to świetna platforma do tworzenia oprogramowania, więc dlaczego nie umieścić tego oprogramowania w samochodach?

„Stało się bardzo atrakcyjne dzięki nowemu sprzętowi, który pojawia się w samochodach, aby myśleć o samochodzie jako o dodatkowej platformie, o której musimy się dowiedzieć”, powiedział Heiko Wenczel, szef Epic Games Lab w Detroit, „czy to z perspektywa HMI, z punktu interakcji, z możliwości gry, które może faktycznie wnieść do doświadczeń użytkownika w pojeździe.”

Ani Volvo, ani Epic nie określą, które pojazdy jako pierwsze będą wyposażone w oprogramowanie dostarczone przez Unreal Engine, ani jakiego rodzaju harmonogramu klienci powinni oczekiwać, aby te funkcje zostały wprowadzone do szerszej floty Volvo.

Volvo poinformowało, że planuje sprzedać 600 000 pojazdów elektrycznych do połowy dekady i do 2026 r. wybuduje w Europie zakład produkujący akumulatory. Firma poinformowała, że ​​współpracuje ze szwedzkim partnerem Northvolt nad nową generacją akumulatorów o wyższej gęstości energii, przeznaczonych do jako element konstrukcyjny pojazdu. Nowe akumulatory, które mają pojawić się po 2025 roku, pozwolą na dłuższą jazdę między ładowaniami – do 625 mil (1066 kilometrów) – i znacznie krótsze czasy ładowania.

Volvo przynosi również Tworzenie oprogramowania w domu Jako sposób na przyspieszenie wdrażania nowych aktualizacji do floty firmy lub poprawienie błędów w systemie. Nowy system operacyjny, który będzie nosił nazwę VolvoCars.OS, będzie zasilał następną generację pojazdów elektrycznych firmy i umożliwi nienadzorowaną jazdę po autostradach.

Zdjęcie: Volvo

Nowy system operacyjny będzie działał jako „wszystko w jednym” dla wszystkich platform działających w pojeździe, w tym Android Automotive OS, Blackberry QNX, Linux i AUTOSAR. Firma poinformowała, że ​​jej nowa architektura będzie obejmować komputer z dwoma systemami rdzeniowymi na chipie dostarczonym przez Nvidię. Początkowo jeden skupi się na podstawowych funkcjach jazdy, a drugi na funkcjach półautonomicznych i bardziej zaawansowanych. Volvo ma nadzieję, że w przyszłości połączy oba komputery w jeden system w celu wydajniejszego przetwarzania.

Ostatecznie Volvo chce pomóc Epic Games w aktualizacji samochodów nowej generacji, jednocześnie przyznając, że rozrost funkcji jest prawdziwym problemem. Oczywiście zostaną uwzględnione wyraźniejsze rendery, bogatsze kolory i zupełnie nowe animacje 3D. Ale wszystko, co rozprasza kierowcę, nie będzie częścią pakietu.

„Nic dla nas nie leży na stole” – powiedział Stovicek. „Ale oczywiście ważne jest dla nas, abyśmy dostarczali we właściwym czasie, upewniając się, że mamy bezpieczną jazdę i nie rozpraszamy kierowcy w niewłaściwy sposób”.

READ  RM z BTS podobno przedłożył kierownictwu HYBE prezentację PPT, aby zasugerować zmianę polityki firmy dotyczącej NFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *