W nowej bezpłatnej wersji Twittera Kanye West powraca, a Musk trolluje ADL

GTA — Elon Musk przekomarzał się z Kanye Westem i uderzył Ligę Przeciwko Zniesławieniu w ten weekend, sugerując, że nie ma bigoterii zakazanej za darmo dla wszystkich, co wydaje się mieć nadzieję, że platforma się stanie.

Raper i projektant, który również jest Ye, został zablokowany na Twitterze w zeszłym miesiącu grozić Żydomnastępnie zwolniony z więzienia na Twitterze 4 listopada tylko na jeden dzień, został ponownie zbanowany tego samego dnia po rozpętaniu nowej rundy antyżydowskich oszczerstw.

„Test testowy, aby sprawdzić, czy mój twitter jest odblokowany” – powiedział West w południe w niedzielę. Nie jest jasne, czy Musk, który sfinalizował zakup Twittera w zeszłym miesiącu, zaakceptował powrót Westa, ale około pięć godzin później pojawił się, by powitać Westa, karcąc jego nowsze imię.

„Nie zabijaj tego, czego nienawidzisz, ratuj to, co kochasz” – powiedział Musk w odpowiedzi na pytanie Westa. Następnym tweetem Westa było po prostu „Shalom”, po którym nastąpił uśmiechnięty emoji.

Wymiana nastąpiła po tym, jak Musk odpowiedział na krytykę CEO ADL, Jonathana Greenblatta, tweetem o treści: „Przestań mnie zniesławiać!”.

Musk w piątek sprowadził byłego prezydenta Donalda Trumpa z powrotem na Twittera po nienaukowej ankiecie. Trump został wyrzucony z platformy od 6 stycznia 2021 r., po tym, jak jego zapalające tweety pomogły wywołać śmiertelne zamieszki mające na celu uniemożliwienie Kongresowi zatwierdzenia wyboru Joe Bidena na prezydenta. (Trump ze swojej strony Był zachwycony swoją renowacjąMówiąc, że woli Truth Social, małą platformę mediów społecznościowych, którą uruchomił po wyrzuceniu go z Twittera.)

Przywrócenie Trumpa spotkało się z naganą na platformie ze strony Greenblatta, który kierował wysiłkami grup praw obywatelskich w celu zaangażowania Muska po tym, jak kupił platformę, aby upewnić się, że przestrzega ograniczeń dotyczących podżegania i nękania.

READ  Robert Eggers w The Northman: Reżyseria to „szalona” praca

„To, że @elonmusk pozwolił Donaldowi Trumpowi wrócić na Twittera, rzekomo po krótkiej ankiecie, pokazuje, że nie traktuje poważnie ochrony platformy przed nienawiścią, nękaniem i dezinformacją”. Doprowadziło to do zirytowanej odpowiedzi Muska na temat „oszpecenia” go przez Greenblatta.

Wydawało się, że interakcje Greenblatta z Muskiem układają się dobrze na początku. W zeszłym miesiącu Greenblatt okrzyknął przemysłowca znanego z ożywienia podróży kosmicznych i popularyzacji samochodów elektrycznych jako innowatora, jakiego nie miał nikt inny w tym pokoleniu. Następnie Musk opublikował spotkanie z ADL i innymi grupami praw obywatelskich, aby omówić moderowanie mowy nienawiści, antysemityzmu i ekstremizmu, i powiedział: „Twitter będzie nadal zwalczał nienawiść, nękanie i egzekwował zasady uczciwości wyborów”.

Ale gdy Musk wprowadził zmiany, setki pracowników zostało zwolnionych lub zachęconych do odejścia, w tym dyrektorów odpowiedzialnych za zapewnienie, że platforma jest wolna od nienawiści, nienawistnego języka i nękania na stronie.

Koalicja Greenblatt Stop Hate For Profit wystartowała. Wezwał reklamodawców do opuszczenia Twittera Dopóki Musk nie dokona zmian.

Jednak przegląd najnowszych tweetów Muska wskazywał, że cieszy się on wolnością dla wszystkich.

Kpił ze swoich krytyków, mówiąc, że przymykają oko na Twittera, żartobliwie powiedział, że ma nadzieję, że Twitter doprowadzi do jeszcze większego przypływu dopaminy, a następnie opublikował to, co wymyślił jako deklarację swojej filozofii: „Im zabawniejszy wynik, tym bardziej prawdopodobnie tak jest”.

Pracownicy Times of Israel przyczynili się do powstania tego raportu.

Polityka Izraela mówi wprost

Dołączyłem do The Times of Israel po wielu latach relacjonowania amerykańskiej i izraelskiej polityki dla hebrajskich serwisów informacyjnych.

Wierzę, że odpowiedzialne relacjonowanie polityków izraelskich oznacza 360-stopniowe spojrzenie na ich słowa i czyny – przekazywanie nie tylko tego, co się dzieje, ale także tego, co to oznacza w szerszym kontekście izraelskiego społeczeństwa i regionu.

READ  Quidditch ogłasza zmianę nazwy wśród wrzawy wokół autorki „Harry'ego Pottera” J.K. Rowling

Jest to trudne do zrobienia, ponieważ rzadko można wziąć polityków za dobrą monetę – trzeba podjąć dodatkowy wysiłek, aby przedstawić pełny kontekst i spróbować przezwyciężyć własne uprzedzenia.

Jestem dumny z naszej pracy opowiadającej historię izraelskiej polityki prosto i kompleksowo. Wierzę, że Izrael jest silniejszy i bardziej demokratyczny, gdy profesjonalni dziennikarze dobrze wykonują swoją ciężką pracę.

Twoje wsparcie naszej pracy poprzez dołączenie Społeczeństwo Times Izraela Pomóż nam zapewnić, że nadal to robimy.

Dziękuję Ci,
Tal Schneider, reporter polityczny

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu założyliśmy The Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, obowiązkowe artykuły o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, do wsparcia naszej pracy poprzez przyłączenie się. Społeczeństwo Times Izraela.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel. Reklamy za darmoa także dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *