Wall Street kończy się niżej, ponieważ gorące dane o inflacji zwiększają szanse na podwyżkę stóp Fed

  • Kontrakty terminowe na fundusze federalne sprzyjają teraz podwyżce stóp procentowych o 100 punktów bazowych w marcu
  • Twitter skacze po ujawnieniu długiej pozycji Hindenburga
  • Delta Airlines spada z powodu utraty zysków w drugim kwartale
  • Indeksy w dół: Dow 0,67%, S&P 0,45%, Nasdaq 0,15%

NOWY JORK (Reuters) – Akcje amerykańskie zamknęła się nieco niżej w środę po tym, jak inwestorzy przetrawili dane o inflacji w USA wyższe niż oczekiwano, wzbudzając obawy, że Rezerwa Federalna może podnieść podstawowe stopy procentowe nawet o 100 punktów bazowych jeszcze w tym miesiącu. .

Podczas gdy wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA odbiły się od minimów z początku dnia, od czasu do czasu osiągając dodatnie wartości w trakcie sesji, przy zamykającym dzwonku były czerwone.

Wzrost cen konsumpcyjnych rok do roku przyspieszył do 9,1%, najgorętszego odczytu od listopada 1981 r., napędzany 11,2% miesięcznym wzrostem cen benzyny. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Eliminując niestabilne ceny żywności i energii, które spadły od okresu objętego raportem, bazowy CPI spadł do 5,9% w ujęciu rocznym.

„Można się spodziewać, że CPI (raport), który widzieliśmy jako ważne wydarzenie eliminujące ryzyko, ale rynek po prostu go zlekceważył”, powiedział Ross Mayfield, strateg inwestycyjny w Baird w Louisville w stanie Kentucky. „(Inwestorzy) oczekiwali już bardzo jastrzębi Fed i nie sądzę, aby miało to wpływ na wiele z wyjątkiem niepewności i ma to coś wspólnego z powodami, dla których rynki nie sprzedają dzisiaj.”

Raport podniósł szanse, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe bardziej niż wcześniej oczekiwano 75 punktów bazowych. Handlarze kontraktami terminowymi, związani z docelową stopą funduszy federalnych, wycenili możliwość dalszego wzrostu o 100 punktów bazowych na zakończenie posiedzenia politycznego pod koniec tego miesiąca. Czytaj więcej

READ  Bed Bath & Beyond CFO umiera po upadku z Jenga Tower w Nowym Jorku

„Jeżeli Fed spojrzy poza główne dane, zobaczy, że ceny surowców zaczynają już nieco spadać” od czasu badania CPI, powiedział Mayfield, dodając, że podwyżka stóp procentowych o 100 punktów bazowych w oparciu o miesięczny wskaźnik CPI raport Czerwcowa polityka banku centralnego może zostać umieszczona „za krzywą”.

Jak widać na poniższym wykresie, bazowy wskaźnik CPI wydaje się potwierdzać, że inflacja nadal spadała od marcowego szczytu, ale przed osiągnięciem średniorocznego celu inflacyjnego banku centralnego na poziomie 2% pozostaje jeszcze długa droga:

Wydaje się, że pytanie, czy zacieśnianie polityki Fed może powstrzymać inflację bez wpychania gospodarki w recesję, zmienia się w to, jak poważna będzie potencjalna deflacja.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks spadł o 208,54 pkt, czyli 0,67%, do 30 772,79 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 17,02 pkt, czyli 0,45%, do 3801,78 pkt, a indeks Nasdaq Composite Index (dziewiętnasty) Spadł o 17,15 punktu, czyli 0,15%, do 11247,58 punktu.

Dziewięć z 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 spadło wraz z sektorami przemysłowymi (.SPLRCI) i usługi komunikacyjne (.SPLRCL) Odczuwamy największy procentowy spadek, przy jednoczesnym zachowaniu dyskrecji konsumentów (.SPLRCD) Ciesz się największymi zyskami.

Sezon wyników za drugi kwartał rozpocznie się w czwartek, a JPMorgan Chase & Co i Morgan Stanley przedstawią wyniki, a następnie Citigroup i Wells Fargo & Co w piątek.

Według Refinitiv, od zeszłego piątku analitycy odnotowali wzrost rocznych łącznych zysków S&P o 5,7% w okresie kwiecień-czerwiec, w porównaniu z oczekiwaniami 6,8% na początku kwartału.

Akcje Delta Airlines (DAL.N) Spadł o 4,5% po tym, jak wyniki spółki za drugi kwartał nie spełniły oczekiwań, chociaż dyrektor generalny Ed Bastian powiedział, że silny popyt na podróże przełoży się na „znaczące” zarobki za cały rok. Czytaj więcej

Szerszy indeks linii lotniczych S&P 1500 (.SPCOMAIR) Spadł o 1,7%.

READ  Kontrakty terminowe Dow spadają po zwyżce rynkowej prowadzonej przez Facebooka; Najwyższe zarobki Apple, Amazon spada

Tesla Inc awansowała o 1,7%, podczas gdy producenci chipów awansowali (.sox) zdobyła również ziemię.

Twitter Inc (TWTR.N) Podskoczyła o 7,9% po tym, jak Hindenburg Research poinformował, że zajął znaczącą długą pozycję w akcjach firmy. Czytaj więcej

Spadające emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane akcje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 1,37 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,08 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 41 nowe minimum; Nasdaq Composite odnotował 16 nowych maksimów i 231 nowych minimów.

Wolumen na giełdach amerykańskich osiągnął 10,66 miliarda akcji w porównaniu ze średnią 12,56 miliarda w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Stephena Kolba. Dodatkowa sprawozdawczość Amruty Khandekara w Bengaluru. Edytowanie przez Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *