Wall Street ostro odbiło się na solidnych zyskach przedsiębiorstw

  • Boeing wskakuje na ofertę sprzedaży 777 odrzutowców partnerom
  • Johnson & Johnson i IBM padają ofiarą ostrzeżenia o wpływie dolara
  • Halliburton, Hasbro, Truist rosną po zyskach
  • Indeks: Dow 2,43%, S&P 500 2,76%, Nasdaq 3,11%
  • Największy jednodniowy wzrost procentowy Nasdaq od 24 czerwca

19 lipca (Reuters) – Akcje amerykańskie zakończyły się we wtorek gwałtownymi wzrostami, ponieważ kilka spółek dołączyło do dużych banków, zgłaszając zyski, które przekroczyły prognozy, dając wytchnienie inwestorom zaniepokojonym wysoką inflacją i cięciem przez bank centralny zysków przedsiębiorstw.

S&P 500 (.SPX) Wzrósł o 2,8%, najwyższy wynik od 9 czerwca. Zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq (.IXIC) Dodano 3,1%, co oznacza największy jednodniowy wzrost procentowy od 24 czerwca.

Akcje Halliburtona(HAL.N)Dostawca usług w zakresie pól naftowych wzrósł o 2,1% po odnotowaniu 41% wzrostu skorygowanego kwartalnego zysku. Czytaj więcej Producent zabawek Hasbro Inc (HAS.O)Zyskał 0,7% po odnotowaniu lepszego niż oczekiwano zysku kwartalnego. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Truist Financial Corp pobił rynkowe prognozy zysku kwartalnego, podnosząc akcje banku o 2,6%.

„Zarobki są lepsze niż niższe oczekiwania” – powiedział Paul Kim, dyrektor generalny Simplify Asset Management w Nowym Jorku.

„Tak więc nie widzimy strachu przed zaostrzeniem polityki pieniężnej i inflacją wpływającą na zarobki”.

Akcje Johnson & Johnson straciły 1,5%, odwracając wcześniejsze wzrosty. Gigant opieki zdrowotnej odnotował lepsze niż oczekiwano zyski i sprzedaż, ale obniżył prognozy zysków w tym roku ze względu na silniejszą walutę amerykańską. Czytaj więcej

Silny dolar ciążył także na akcjach giganta sprzętu i usług IT IBM Corporation (IBM.N)Zyski kwartalne w poniedziałek przekroczyły oczekiwania, ale ostrzegły, że uderzenie walutowe w tym roku wyniesie około 3,5 miliarda dolarów.

READ  Czerwony Krzyż planuje nową akcję wydalenia z Mariupola na Ukrainie
Znak Wall Street poza nowojorską giełdą w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA, 2 października 2020 r., REUTERS / Carlo Allegri

Dolar amerykański był trzecim z rzędu dniem spadków, ponieważ rynki obniżyły w tym miesiącu szanse na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej o cały punkt procentowy.

Rynki początkowo były zwyżkowe po podwyżce stóp procentowych o 100 punktów bazowych na nadchodzącym posiedzeniu Fed pod koniec tego miesiąca, dopóki niektórzy decydenci nie zasygnalizowali podwyżki o 75 punktów bazowych. Czytaj więcej

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 wzrósł o 754,44 pkt, czyli 2,43%, do 31 827,05. (.SPX) Nasdaq Composite wzrósł o 105,84 punktów, czyli 2,76%, do 3936,69. (.IXIC) Dodaje 353,10 punktów, czyli 3,11%, do 11 713,15.

„Obraz makro się nie zmienił” – powiedziała Kim. „Nadal mamy spadające zarobki, wysoką presję inflacyjną i napięty bank centralny. Więc na dłuższą metę nie sądzę, aby ten rodzaj rajdu miał siłę przetrwania”.

Według danych Refinitiv w tym sezonie wyników analitycy spodziewają się, że całoroczny zysk indeksu S&P 500 wzrośnie o 5,8%, w porównaniu z 6,8% na początku kwartału.

Wolumen akcji amerykańskich wyniósł 10,95 mld akcji, w porównaniu do średniej z całej sesji wynoszącej 11,76 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Zaawansowane emisje przewyższały liczebnie spadające na nowojorskiej giełdzie w stosunku 4,88 do 1, a na Nasdaq 3,40 do 1 sprzyjały awansującym.

S&P 500 odnotował nowe 52-tygodniowe maksimum i nowe 30-tygodniowe minimum; Nasdaq Composite odnotował 31 nowych maksimów i 56 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Oświadczenie Echo Wanga w Nowym Jorku; Dodatkowe raporty Sreyashiego Sanyala i Aniruddha Ghosha w Bangalore; Montaż przez Arun Koiyur, Shaunak Dasgupta i Deepa Babington

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.